Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    kolay tunik modelleri tunik dikim modelleri kolay yapımı bayan modeli ve yapılışının anlatımı dikimi

Tuniğe etek kenarından başlayın. 144 ilmekle 2 sıra haraşo örün. Üzerine 3 ilmek düz, 1dola, 2 ilmeği topla 3 düz, 1 dola, 2 topla, bu şekilde sıra başına gelin. Arka sırada 3 ilmek ters örün, sol şişteki doladığınız ilmeği boşaltarak sağ şişe 1 dolayın. 3 ilmek ters örün. Tekrar sol şişteki doladığınız ilmeği boşaltıp sağ şişe 1 dolayarak devam edin. Gidiş ve dönüşte aynı şekilde devam edin. Böylece aralardaki boş ilmekleri yapmış olacağız. 30 cm. sonra ilmekleri ortalayıp ortadaki 3 ilmeği kesin. İki parça olarak 20 cm. örüp ilmeklerini kapatın. Kestiğiniz kısım yan dikiş olacak. Ön ve arka olarak iki parça örün.
    Arkaya 72 ilmekle başlayıp 3 düz, 1 ters olarak örün. 4 cm. sonra her iki kenardan 1'er ilmek olmak üzere 5'er ilmek eksiltin, 32 cm. sonra ilmekleri kapatın. ( arka yaka )
    Yakaya 55 ilmekle başlayın. 3 düz, 2 ters olarak 90 cm. örün. İki kenarı dikip ortadan katlayarak arka ortasına dikin. Yakanın diğer kısmını bedenle birleştirip tamamlayın.

2. nejlaeskisehir

nejlaeskisehir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş

teşekkürlerde keşke anlasam bu örgüden ama ben yapamıyorum
    dantelde iyiyimde örgüde berbatım
    teşekkürler paylaşım için

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    güzel amaaaaaaaaaaaa

Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Değişik ve çok hoş bir kazak modeli

değişik kazak modelleri değişik yaka modelleri süveter Ön ve arkaya lila renk ile 66 ilmekle başlayın.2 düz 2 ters 38 cm lastik örün.Üzerine pembe rengi geçerek 5 sıra ajur örün.Kolu 3-2-1 kesin.Ön ortasına gidiş ve dönüş sırasında 9 ilmek eksilterek pencere açın.Önün diğer tarafını da aynı şekilde örün.Her iki tarafta 9'ar ilmek eksilterek 8 sıra örün.Yarım daire şeklinde...
  2. Çok şık ve değişik topuz modelleri

değişik topuz modelleri şık topuz modelleri fransız şık 2010 nihal topuzu Bana göre çok şık ve özenle yapılmış bir topuz özellikle gelinlere ve abiye kıyafetlere en çok yakışan saç modeli.Ama önemli olan usta bir kuaförün elinden çıkmış olması elbette ki çok önemli.Sizlere oldukça iddialı ve şık topuz modellerini sunuyorum
  3. Değişik tarzda Tesettürlü abiye modelleri

Tesettürlü abiyeler tesettürlü abiyeler tesetturlu abıyeler tesettür abiyeleri tesettürlü abıyeler 2011 Sevgili kızlar biliyorsunuz ki tesettür abiyeler çok moda.BU yüzden bende tesettürlü abiyeleri sizlere sunuyorum inş. beğenirsiniz.. RENKLERİYLE VE GÖRÜNTÜSÜYLE BÜYÜLENECEKSİNİZ.. GÖZLERİNİZE İNANAMIYACAKSINIZ. HALA GÖZLERİNİZE İNANIYOR MUSUNUZ? KIRMIZIDAN YEŞİLE YEŞİLDEN PEMBEYE ÇEŞİT...
  4. çok şık askeri tarz ceket ve tunikler...

ceket tarz çeketler merhaba melekler bu tarz ceket ve tunikler çok şık duruyo hem tesettürde hemde açık bayanlarda... bakalım sizlerde beğenecekmisiniz...
  5. Değişik Tunik Modelleri 2013

2011 Tunik Modelleri tunik modelleri 2011 2011 tunik modelleri yazlık yazlık yaz Hepimizin yaz-kış severek kullandığı tunik modelleri bu yılda yine birbirinden güzel... ,

Sayfayı Paylaş