gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

zor erkeklerle başa çıkmanın yolları dengesiz erkekler dengesiz erkek erkekler neden dengesizdir huysuz erkek sendromu Hep kadınlar değişken olacak değil ya araştırmalar çoğu erkeğinde dengesiz git gel düşüncelere ve hareketlere sahip olduğunu ortaya çıkarmış.Eğer elinizde dengesiz bir erkek varsa sizlere bu tür erkekleri nasıl dengede tutarsınız ve dengesiz erkeği nasıl idare edersiniz tüyolarını veriyorum:D Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır. Ancak uzmanlara göre gerçekte erkeklerin de ruh hali değişken olabiliyor.
    The Emotional Toolkit (Duygusal Rehber) isimli kitabın yazarı Darlene Mininni, erkeklerin tedirgin olduklarında kadınlardan daha farklı davranışlar sergilediğini belirtiyor. Biz de erkek arkadaşınızın garip tavırlarıyla baş edebilmeniz için en iyi taktikleri derlemeye çalıştık.

SEVGİLİNİZİN DEĞİŞKEN HALİNİ TANIMLAYIN

Huysuz erkekler iki gruba ayrılır, ilk grup kötü bir gün geçirdiği için hayal kırıklığı yaşayan veya tuttuğu takım yenilince dünyası yıkılan erkeklerden oluşur.

İkinci grup ise hafta içinde duygusal anlamda birçok iniş - çıkış yaşayan erkeklerdir. Bu grupta bulunan bir erkek, düzenli olarak üzücü olayların moralini bozmasına izin verir. Aslında duygusal olması kötü bir özellik değil, böylece kendinizi kötü hissettiğinizin sinyallerini hemen algılayabilir.

ONU OKUMAYI ÖĞRENİN

Kadınlar kendilerini rahatsız eden şeyleri anlatmaya meyillidirler. Ancak erkekler içlerine kapanır veya duygularını anlamsız tepkilerle anlatmaya çalışırlar. Erkek arkadaşınız terfi alamadığı için canının sıkkın olduğunu size anlatmak istemez. Bunun yerine çoraplarını yanlış yere koyduğunuz için söylenmeyi tercih eder. Siz onun bu gizemli sinirine bir anlam veremezken, o kırılgan olduğunu görmenizi istemez.

Bu nedenle, ister günlük huysuzluk olsun, ister kronik vaka, erkek arkadaşınızın canını sıkan durumun ne olduğunu anlamak için uğraşmalısınız.

Ancak yalnızca "Konuşmak ister misin?" sorusunu sormanız yeterli değildir. Ona özel bir soru sormalısınız. Örneğin, "Patronun bugün ne yaptı?" diyerek onu kabuğundan dışarı çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Suspus olsa veya bir çocuk gibi davransa bile vazgeçmeyin. Onu dinlemeye hazır olduğunuzu, ancak duygusal bir kum torbası olmadığınızı ona anlatmalısınız.

Bu noktadan sonra sorunu konuşup konuşmama kararını ona bırakın. Eğer davranışları konusunda taviz vermemeye kararlı görünüyorsa, ona arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınızı ve ihtiyacı olduğunda sizi arayabileceğini söyleyin. Fazla üzerine düşmeniz de ters bir etki yaratabilir; sizden kaçabilir. Meraklı olun ama onu boğmayın...

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Sevgilinizin ruh halinden sorumlu olmadığınızı anlamanız gerekir. Biriyle çok fazla zaman geçirdiğinizde, onun kötü davranışlarına alışabilirsiniz.

Bir adım geri atın ve kendinize dışarıdan bakın, özellikle size karşı hangi sıklıkta huysuz davranışlar sergilediğini bir düşünün. Belki de normalde tahammül edebileceğinizden daha sık olduğunu göreceksiniz. Belki buna daha ne kadar katlanacağınıza ve mutlu olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyordur. Ne dersiniz?

* Asabi erkek sendromu: Adet döneminin erkek uyarlaması denilebilecek bu durum yetişkin erkeklerin ortalama yüzde 35’inde bulunuyor!

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

erkek arkadaşım cok dengesiz ve çok kıskanç.Akrabalarıma arkadaşlarıma,herşeye karışıyor.Abimlere karşı aşırı bir tepkisi var tanımadığı halde.Hep benim dediğim olcak diyip beni umursamıyor.Sevdiğini biliyorum ama hep benci :( ve hep hatayı bende buluyor...

3. beyzanaz

beyzanaz Forum Okuru

erkek arkadaşım

erkek arkadaşım çok sinirli.İyiliğine çok iyi ama herkese karsı benı korumaya calıştığını söylüyor.Kimseyle görüştürmek istemiyor.Hep benim dediğim olcak diyor.hep bencihep benci.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Benimde erkek arkadasimla ayni sorunlarim var bu sorunu cozmk cok istiyorum . Nasil cozucem bilmiyorum. Bi guun cok iyiyiz bi gunse cok kotuyuz . Hatayi surekli bende ariyo. Arkadaslarimla bulusmami istemiyo sadece onla olaym istiyo asiri sahipleniyo. Ustelik cok snirli. Ben onu sakinlestiemeye calisiyorum ama olmuyo sizce napabilirim? Onu cok ama cok seviyorum oda beni seviyor biliyorum bi yili askin ckiyoruz. Napayim szce nasil duzele biliriz

5. Isim yok

Isim yok Forum Okuru

Şanslısının işte sevdiği için koruyup kollama çabası içinde ama benim sevgilim tam bir dengesiz bit gün çok iyi bir gün çok kötü hiçte kıskanmaz en sana güvenirim der çekilir bu durum can sıkmaya başladı

6. isimsiz

isimsiz Forum Okuru

Benimde nisanlim cok kiskanc sinirli 2 gun sonra evlencez onunla nasil anlascagimi bilmiyorum dugune yakin cok deyisti oncelikle hep benim isteklerimdi simdi ise kendi bildigini yaliyo ne yapmaliyim ?

7. Portakal Cicegi

Portakal Cicegi Forum Okuru

Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ZOR ERKEKLERLE başa çıkmanın yolları

ZOR ERKEKLERLE başa çıkmanın yolları

oğlak erkeğine nasıl davranmalı akrep erkeğine nasıl davranmalı erkeklere davranılmalı erkeklere zor erkeklerle başa çıkmanın yolları Bir elin parmakları nasıl birbirinden farklıysa, erkekler de birbirine pek benzemez. Bazıları bağımlılık yaratır, bazılarından da kaçılır! KISKANÇ Bu adam sizi el üstünde tutuyor. Her gün ne kadar güzel olduğunuzu, sizi ne kadar çok sevdiğini söylüyor. Ona göre...
  2. İnatla Başa Çıkmanın Yolları

İnatla Başa Çıkmanın Yolları

inatla başa çıkmanın yolları evlilikte inatlaşma inatçı erkekler Çocuklarda inatlaşma her yaş döneminde görülür. Bağımsız birer birey olduklarının farkına varmaya başlamaları ve dünyayı keşfetme merakları bu inatlaşma sürecini tetikler. Çocuklar anne-babaları ve çevresindekiler ile ayırım yapmaksızın her zaman ve her konuda çatışmaya girebilirler. Çocuların bir inatlaşma nöbeti süresince fikir...
  3. Stresle başa çıkmanın yolları

Stresle başa çıkmanın yolları

Günümüzde gerek iş şartları gerek maddi sorunlar v.s gibi etkenlerden dolayı oluşan stres ne yazıkki birçok insanın başına gelen psikolojik bir olay.Sizlere stresle nasıl başa çıkılır stresle başa çıkmanın yollarıyla ilgili çok önemli ve işinize yaracak noktaları paylaşmak istiyorum stressiz günler dileğiyle buyrun arkadaşlar işte çok önemli noktalar Uzmanlar, sağlıklı bir yaşamın önündeki en...
  4. Dengesiz Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

Dengesiz Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

dengesiz erkekler, nasıl baş edilir, tavsiyeler, erkekler, öneriler, ilgili bilgiler burada. İyi erkekler bile oldukça aksi oldukları zamanlar olabilir melekler. Tabii ki bu bir teselli değil. Kızıp küsmek yerine tavsiyelerimize göz atarak duygusal gel gitler yaşayan erkeğinizi kontrol altına alabilirsiniz. İşe yarayacağına eminim Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır....
  5. ayrılıkla başa çıkmanın yolları

ayrılıkla başa çıkmanın yolları

ayrılıkla başa çıkmanın yolları ayrılık acısından nasıl kurtulursunuz ayrılık krizlerini atlatmanın yolları Ayrıldığımızda önce kısa süreli bir şok yaşarız. Algılayamayız durumu ve ilk zamanlar şuursuz gibi hareket edebiliriz. Ayrılığı fark ettikçe kalbimiz acımaya başlar ve çok değişik hareketler sergileriz. Ayrılmış bir insanın kırılan kalbini hiçbir şey kolay kolay düzeltemez. Bu insan...

Sayfayı Paylaş