gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Deniz suyu saçlarımıza zararlı mı???

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Kırılmalara bağlı saç dökülmelerinde yaz aylarının en tehlikeli aylar olduğu belirtilerek, deniz suyu ve güneşin saçlara zarar verdiği bildirildi. Prof. Dr. Kerim Alpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de her 100 kişiden 58′inin 38 yaşına gelmeden saç dökülmesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Kadınların yüzde 40′ının, erkeklerin ise yüzde 50'sinin saç dökülmesi sorunu yaşadığını kaydeden belirten Alpınar, saç dökülmesinin genetik faktörler, sağlıksız beslenme, hormon bozukluğu, mevsimsel şartlar, hava kirliliği, yetersiz saç bakımı ve stres gibi nedenlerle meydana geldiğini söyledi.
    Yaz aylarının, saçların özellikle kırılmalara bağlı dökülmesine neden olan tehlikeli aylar olduğuna dikkati çeken Alpınar, "Deniz suyu ve güneş, saçların en büyük düşmanı. Bu yüzden saçları uzun süre güneş ışığına ve deniz suyuna maruz bırakmamak gerekiyor" dedi.
    Yaz aylarında şapka takmanın saçları güneşin zararlı etkisinden koruyacağını belirten Alpınar, şöyle devam etti:
    "Yazın deniz suyu ve güneşin zararlı etkileri yüzünden dökülen ve kırılan saçları geri getirmenin en iyi yolu, deniz sonrasında duş alırken saç dökülmesini önleyici şampuanlar kullanmaktır. Kullanılacak bu şampuan ya da besleyici bakım kremlerinin de klinik deneylerle kanıtlanmış olmasına dikkat edilmelidir."

Deniz suyu saçlarımıza zararlı mı??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Söyle Deniz suyu bağımlılık yapar mı ki?!?!

Söyle Deniz suyu bağımlılık yapar mı ki?!?!

Suya yazıldı bu yazı… Gökyüzünde parlak bir yıldız vardı… Saat, gece yarısı şarkılarının üçüncü perdesi… Uyuyorsun… Ben kelimeleri henüz indirmişim raflarından. Görsen, nasıl naz etti her biri. Sana ‘suya’ yazacağım sizleri deyince, hiç zorluk çıkarmadılar biliyor musun? Ben de son birkaç gündür neden tozlu rafları benim yazılarıma tercih ediyorlar diye düşünüyordum. Meğer, sensizlik...
  2. kutu sütler zararlı mı?

kutu sütler zararlı mı?

hazır sütten yoğurt yapılırmı Reklamlara inandık, bir nesil margarinle büyüdük. Reklamlara inandık, mahallemizi kapı kapı dolaşan sütçümüzü bıraktık, marketlerden kutu süt alır olduk. Kutu süt üreten şirketler, sokak sütünün (diğer adıyla çiğ sütün) sokakta uzun süre gezdiğini, mikrop ürettiğini, sütçünün su kattığını, pis olduğunu söylediler. Kendi ürettikleri kutu sütler “hijyenik”...
  3. İftarda Çok Su İçmek zararlı mı ya da zayıflatır mı

İftarda Çok Su İçmek zararlı mı ya da zayıflatır mı

Selam arkadaşlar diyet yapmak isteyen biri olarak ramazan ayında İftarda Çok Su İçip zayıflamayı düşünüyorum ama İftarda Çok Su İçmek zararlı mı diye de merak ettim sizce zararlı olabilir mi?
  4. Fazla İçilen Su Zararlı!

Fazla İçilen Su Zararlı!

fazla su içmek suyun zararları Sevgili melekler, suyun da zararı olur muymuş demeyin sakın, çünkü herşeyin olduğu gibi suyun da fazlası zararlı. Bazı diyet programlarına kapılıp günde 3-4 litreye kadar su içmeye çalışanları uyarıyoruz; böbrekleriniz tehlikede!.. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Çamsarı, "Vücut gerektiği...
  5. Lazer epilasyon gerçekten de zararlı mı ?

Lazer epilasyon gerçekten de zararlı mı ?

Arkadaşlarım lazer epilasyon zararlı diyorlar gerçekten zararlı mı hassas bölgelerde çok acı çekiliyor mu gerçekten yaptıran ve gerçek yorumlar rica ediyorum yaptıracağım tüm tavsiyelere ihtiyacım var yaz gelmeden bu işi bitirmem gerekiyor teşekkürler.

Sayfayı Paylaş