Depresyon geçer mi

Z

Zehraxcxcc

Forum Okuru
Depresyon geçer mi
Depresyon geçer mi zamanla kendiliğinden ilaçsız geçer mi

Merhaba
Yaklaşık 2.5 yıldır antideprasan kullanıyorum. 2,5 yıl önce doktora gittim majör depresyon teşhisi koydu 3 defa ilaç değiştirdim ilk 6 ay da daha sonra güçlü bir antidepresan verdi 1 sene kullandım daha sonra başka doktora gittim o da başka bir antidepresan verdi onu da 1 sene kullandım en son kullandığım ilacı ise 6 aydır kullanıyorum ve artık bu ilaçları kullanmak istemiyorum depresyon kendi kendine geçmez mi bunun doğal bir yolu yok mu bu ilaçların bana ne zarar verdiğini bilmiyorum lütfen yardımcı olun

Merhaba Zehra

Geçmiş olsun , depresyon çağımızın hastalığı maalesef öyle hale geldi ki insanlar aspirin içer gibi antideprasan ilaçlar içiyorlar vücudumuz kimyasal ilaçların etkisiyle ne hale geliyor bilen yok ve bunun acısı maalesef ilerleye yıllara ortaya çıkıyor ya kan yapısı bozuluyor kan hastalıkları ya tansiyon ya kalp ortaya çıkıyor bunları bu ilaçların tetiklediği hatta bu hastalıklara yol açtığını söyleyen kişi sayısı hiç de azımsanmayacak çoğunlukta.

Depresyon aslında kişinin seçimidir yani ben depresyondayım dersin ve depresyonu yaşarsın bence depresyon ilaçsız geçer ama çok ağır depresif vakalar , psikolog ve psikiyatrist desteği almalı. Bence bu depreyon denilen rahatsızlığı kendin çözebilirin . İçinde bulunduğun hayata ve yaşadığın olaylara farklı pencereden bakmayı öğrenmeli biraz vurdum duymaz olmalısın. Depresyon kendiliğinden geçmez sen müdahale etmezsen . Sen kendini koyverirsen depresif bir yapın olur. Bence psikiyatriste değil bir psikologa gidip terapi alarak ilaçsız atlatabilirsin.

Depresyon geçer mi zamanla kendiliğinden ilaçsız geçer mi

Merhaba
Yaklaşık 2.5 yıldır antideprasan kullanıyorum. 2,5 yıl önce doktora gittim majör depresyon teşhisi koydu 3 defa ilaç değiştirdim ilk 6 ay da daha sonra güçlü bir antidepresan verdi 1 sene kullandım daha sonra başka doktora gittim o da başka bir antidepresan verdi onu da 1 sene kullandım en son kullandığım ilacı ise 6 aydır kullanıyorum ve artık bu ilaçları kullanmak istemiyorum depresyon kendi kendine geçmez mi bunun doğal bir yolu yok mu bu ilaçların bana ne zarar verdiğini bilmiyorum lütfen yardımcı olun
Bence geçer bunu yaşamış biri olarak söylüyorum ben küçük yaşta çalışmaya başladım bi süre sonra ben bayılmaya başladım dr gittim mercimek tanesi gibi ilaç verdi ilacı içiyorum kendimde değilim kim ne derse he he olur diyorum eblek gibiyim yani baktım olmıcak ilacı bıraktım sonra amir geldi söyledim memur geldi söyledim ne bayılma kaldı ne bi şey
Evlendikten sonrada kaynana ve görümce yüzünden tekrar gitmem gerekti dr hamile kalmak istediğim için ilaç veremedi ve ben eski yola başvurdum açtım ağzımı yumdum gözümü gözüm kimseyi görmedi hem bana iyi geldi hem kaynana akıllandı şimdilik tabiki

Geri