gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

derimiz suda neden büzüşür

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bu soruyu hoca srodu ve ilk olarak cevaplayana not verecekmiş.En iyi cevabı bulmam lazım derimiz nedne suda büzüşür :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Parmak uçlarımız ve tabanlarımız suyun içinde uzun bir süre bulunması sonucunda derimizin altına su girmektedir. Burada su kendine yer bulmak istemektedir. Ancak parmak uçlarında ve ayak tabanlarımızda bulunan kalın deri suya yer vermemektedir. Yapısı gereği suya yer veremeyen bu bölgelerimizi bir süre sonra eğilmekte ve büzüşmektedir.
    Ellerde aslında bu buruşmayı önleyen keratin tabakası bulunmaktadır. Ancak buraların sık sık yıkanması sonucunda keratin tabaka giderek kaybolmaktadır. Kaybolan keratin tabakası sonucunda derimiz içine su almaktadır.Su alan deri ise kısa bir süre sonra buruşmaktadır.

derimiz suda neden büzüşür konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. deri nedir??

deri nedir??

Vücudumuzun en büyük organı olan deri; dokunma organıdır. Kişi dokunmayla; basınç, sıcak, soğuk ve acıyı algılar.Dokunmayla eş seçer. Altderide bulunan sinir uçlarına bağlı duyu cisimciklerinin kimi dokunmayı, kimi basıncı, kimi sıcağı, kimi soğuğu, kimi acıyı alır. Geniş yüzeyi ve büyük duyarlığıyla deri vücudumuzun dış etkilerden korunmasını sağlar. Bu nedenle derinin bakımı ve korunması...
  2. Ne Dersin ?

Ne Dersin ?

Sarılsam şöyle sımsıkı .. İçimi döksem biraz, rahatlarım belki .. Dinler misin beni ? Ağlarsam darılmak yok ama .. Kıyamazsın bilirim, bu seferlik izin ver .. Kalemimin ucuna dizildi cümleler .. Ve orada kaldı .. Tıpkı beynimden süzülüp, dilimin ucuna takılanlar gibi .. Onlar da oraya hapsoldu tarafımdan .. Susmak, kabullenmek sayılır ya bazen .. Susuyorum ben de, "...
  3. kaç dk kaldı su dersin bitmesine

kaç dk kaldı su dersin bitmesine

Oğrenci 1 - Kac dakika kaLdi ?? Öğrenci 2 - 35 .. Öğrenci 1 - Kac dakika kaLdi ?? Öğrenci 2 - HaLa 35 .. Öğrenci 1 - Kac dakika kaLdi ?? Öğrenci 2 - 34 .. Öğrenci 1 - Kac dakika kaLdi ?? Öğrenci 2 - 34 uLan 34 aL su saati ben uyuyorum .. Öğrenci 1 - .. Öğrenci 1 = Kaç dk var ?? Öğrenci 2 = hmm [saate bakar] kaçta caLıyodu ?? Öğrenci 1 = bi dk [iLk dersten başLar hesapLamaya] Öğrenci 2 =...
  4. Üzüm Suyu Her Derde Deva !

Üzüm Suyu Her Derde Deva !

Bu konu; üzüm suyu faydaları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Allah 'ın yarattığı her gıdada mutlaka bünyeye faydalı maddeler mevcut. Özellikle mevsiminde tüketilen gıdalarla sağlığımzıı korumamız gayet kolay. Bu mucizevi gıdalardan biri de yaz aylarının vazgeçilmezi üzüm ve üzüm suyu. Bu sayfamızda sizlere üzüm suyunun faydalarından bahsetmek istiyoruz... Kan yapıcı ve...

Sayfayı Paylaş