gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

'Devlet isterse elektriği keseriz'

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Irak'ın elektrik tüketiminin yıllık yüzde 10'unu karşılayan Kartet'in sahibi Karadeniz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Karadeniz, sınır ötesi operasyon olması durumunda bölgeye ihracatlarını durdurabileceklerini söyledi. Karadeniz, "Devletin âli menfaatleri gereği olan tasarrufları, hem ticari düşünce ve gayelerimizin hem de ticari tasarruflarımızın önüne geçer. Devletin bu konuda alacağı tüm kararlara saygılıyız. Stratejik bir ticaret gerçekleştiren, hasbelkader bu konuma gelen bir şirketin başka türlü davranması mümkün değil" diye konuştu.

Elektrik ihracatı kapsamında Kürt lider Mesud Barzani'nin hâkim olduğu bölgeye elektrik verdiklerini de yalanlayan Doğan Karadeniz, bunun Doha, Zaho ve Musul'u kapsayan izole bir bölgeden oluştuğunu belirtti.

Afrika'da elektrik sıkıntısı çekilen bölgelerde enerji santralı kurmayı hedeflediklerini anlatan Karadeniz, üretecekleri elektriği bölge ülkelerine satmayı planladıklarını söyledi.
    Karadeniz, 10 yıllık anlaşma çerçevesinde Irak'a 600 megavatlık ihracat, İran'dan ise ilk etapta yıllık 1.5 milyar kilovatsaat elektrik ithalatı yapacaklarını söyledi.

'Devlet isterse elektriği keseriz' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektrik..

Elektrik..

rüyada elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması ne demek çarpmak Hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.Büyük bir güç olarak yorumlanır
  2. Elektrİk

Elektrİk

-senden elektrik alamiyorum -ben pil degilim! -senden elektrik alamiyorum kamil -yok oyle bele$e! -senden elektrik alamıyorum ilhan -başka birsey vereyim? -senden elektrik alamiyorum -kac gundur ugrasiyoruz burda, fisi prize bi taktirmadinki yavrum - senden elektrik alamıyorum... - çok zorlama, carpılacaksın... -senden elektrik alamiyorum -bi saniye izin ver? ben simdi duygularimi...
  3. isterdim

isterdim

Kahkahan olmak isterdim. Ağzından çıkan kocaman bir kahkaha olmak. Düşünmeden, kontrolsüz, ansızın, gürültülü, günler boyu süren bir kahkaha. Neş’en olmak isterdim senin. Hiç bitmeyen neş’en Bir gülümseme olmak isterdim yüzüne yayılan. Sen istemesen de gelip yüzüne yapışan bir gülümseme. Işık gibi bir anda tüm yüzünü aydınlatan bir gülümseme olmak isterdim Ellerinle topladığın kır...
  4. yumurtayı keserken !!!

yumurtayı keserken !!!

Yumurta salatası yaparken yumurtaları parçalamadan kesemiyorsanız kullanacağınız bıçağı önceden sıcak suya koyup ıslatın. Yumurtaları ıslak bıçakla kesin.
  5. Elektrik Faturanız Düşük Gelsin İster misiniz?

Elektrik Faturanız Düşük Gelsin İster misiniz?

Bu sayfa; Elektrik Faturanız Düşük Gelsin İster misiniz konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, tasarruf gerek kendi cebimiz için gerekse ülke ekonomisini doğrudan ilgilendirdiği için çok önemli bir olay. Ve de herkesin bu konuda taşın altına elini sokması, her tüketimde tasarrufa gitmesi gerekiyor. Bu gelecek nesillerin sağlıklı ortamlarda yaşayabilmesi için şart. Bunun...

Sayfayı Paylaş