gebe
  1. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında necla tarafından paylaşıldı.

Sakarya’da sinüzit hastalığı nedeniyle burnuna acı kavun (yaban hıyarı) suyu damlatan Hülya Bostan (43), fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Acı kavunun bir tanesinin suyunu sıkarak burnuna damlattığını kaydeden Bostan, "Acı kavunun suyunu burnuma damlattım. Burnumdan hep iltihap aktı. Rahatladım ama fenalaştım.'' dedi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cevdet İzmirli, acı kavunun insanların görme yeteneğini kaybetmesine yol açabildiğini söyledi. Sinüzit hastası 2 vatandaşın da acı kavun kullanması sonucu hastanede tedavi gördüklerini belirten İzmirli, şu uyarılarda bulundu: "Sinüzitin olduğu bölgeye yakın görme sinirleri var. Acı kavun, hem bu sinirlere hem de beyne zarar verebiliyor. Beyin sıvısının akmasına ve menenjit hastalığına neden olabiliyor."

Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. korsan

korsan

Korsan Rüyada korsan görmek sahte arkadaşlarınız yüzünden yaşamınız tehlikeye girecek demektir. Korsan olduğunuzu gördüyseniz, bu saygınlığınızın kaybolacağına , arkadaş ve akrabalarınızın sizden desteğini çekeceğine yorumlanır. Rüyada korsan görmek sahte arkadaşlarınız yüzünden yaşamınız tehlikeye girecek demektir. Korsan olduğunuzu gördüyseniz, bu saygınlığınızın kaybolacağına , arkadaş...
  2. Sınuzıt tedavısı

Sınuzıt tedavısı

hamilelikte sinüzit kanlı geniz akıntısı burundan kanlı sümük gelmesi sümük gelmesi SİNÜS - AĞRl, BASINÇ, AKINTI Yardım edin sinüslerim beni öldürüyor! Bunu daha önce hiç söylediniz mi?. Eğer cevabınız hayır ise siz çok şanslısınız demektir. Çünkü her yıl milyonlarca lira sinüs problemleri için harcanmaktadır (Burunda dolgunluk, baş ağrısı ve burun akıntısı). HERKESİN SİNÜSÜ VAR MIDIR?...
  3. Kımlerde sınuzıt gorulur

Kımlerde sınuzıt gorulur

KİMLER SİNÜS PROBLEMİYLE KARŞILAŞIRLAR? Gerçekte herkes sinüs enfeksiyonu geçirebilir ancak bazı gruplar daha hassastırlar. Allerjisi olanlar : Bir allerji atağı soğuk algınlığı gibi mukozanın şişmesine, sinüs kanallarının kapanmasına, mukus akımının engellenmesine ve bakteri enfeksiyonuna neden olur. İyi nefes almayı ve mukus akışını engelleyecek yapısal burun bozuklukları olanlar : Örnek...
  4. Cilt catlaklarının tedavısı

Cilt catlaklarının tedavısı

Hızlı kilo alıp verme ve doğum gibi nedenlerle ortaya çıkan cilt çatlakları, mekanik dermoabrazyon yöntemiyle giderilebiliyor.Selülit, kilo, yağlanma derken bir başka kabusu gözardı etmeye başladık; çatlaklar. Hızlı kilo alıp verme ve doğum gibi nedenlerle ortaya çıkan çatlak problemi, sadece bacaklarda değil, vücudun çeşitli yerlerinde oluşabiliyor. Vücutta çatlak oluşmasının nedenlerini...
  5. kabuklara dıkkat

kabuklara dıkkat

Gıdaların kabuğundaki kimyasallara dikkat Kimyasal ilaçların baklagillerin ve meyvelerin kabuk kısmında yoğun bulunabildiği, bu nedenle kuru baklagillerin bekletme sularının mutlaka dökülmesi, meyvelerin ise kabuklarının soyularak yenmesi önerildi. - Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Beyhan, gıdaların vitamin değerlerinin azalmaması ve kalitelerinin korunabilmesi...

Sayfayı Paylaş