gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

dilin milli kültürün oluşmasındaki önemi ve yeri hakkında yazı var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım dilin milli kültürümüzün oluşmasındaki yeri ve önemi tam olarak nedir, dilin kültür içindeki yeri ve önemini belirten bir yazı ve makale varsa paylaşın lütfen. Teşekkür ediyorum iyiki varsınız.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

dilin milli kültürün oluşmasındaki önemi ve yeri hakkında yazı var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitimin Milli Oluşu ve Önemi

Eğitimin Milli Oluşu ve Önemi

EĞİTİMİN MİLLİ OLUŞU VE ÖNEMİ Pratik ve kapsamlı bir eğitim ve öğretim için, vatan sınırlarının önemli merkezlerinde modern kütüphaneler, nebatat ve hayvanat bahçeleri, konservatuvarlar, sanat okulları, müzeler ve güzel sanatlarla ilgili sergiler kurulması lâzım olduğu gibi, bilhassa şimdiki idarî teşkilâta nispetle kaza merkezlerine kadar bütün memleketin matbaalarla donatılması...
  2. Milli Kimlik Oluşturmada Dilin Önemi

Milli Kimlik Oluşturmada Dilin Önemi

YİRMİ BİRİNCİ YÜZYILA GİRERKEN YİRMİ BİRİNCİ YÜZYILA GİRERKEN MİLLÎ KİMLİK OLUŞTURMADA DİLİN ÖNEMİ Prof. Dr. Ahmet B. ERCİLASUN Dili çok defa insanlar arasında anlaşmayı sağlayan bir vasıta olarak tarif ederiz. Son zamanlarda “anlaşma” yerine “iletişim kurma” diyoruz. Bu tanım, dilin sosyal ve kültürel boyutunu ihmal eden çok eksik bir tanımdır. Dili âdeta bir cep...
  3. iletken maddelerin önemi hakkında bilgi var mı

iletken maddelerin önemi hakkında bilgi var mı

iletken maddelerin önemi nedir ve bu önem hakkında hayatımızın devamlılığı haçısından ne gibi yararları bulunmaktadır. bilgi verin bana . şey gibi oldu ya hürremin oğlumu verin bana dediği gibi oldu ama idare edin :D:D
  4. Üç Ayların Önemi hakkında bilgiler var mı

Üç Ayların Önemi hakkında bilgiler var mı

Üç Ayların Önemi nedir lütfen bana Üç Ayların Önemi hakkında bilgi verin arkadaşlar.
  5. Dilin Millet Hayatındaki Yeri Ve Önemi

Dilin Millet Hayatındaki Yeri Ve Önemi

Bir milleti ayakta tutan, onun varlığını ve devamını sağlayan, millî şuuru besleyen, bir millete mensup olma hazzını veren ve bireylerini birbirine yaklaştırarak onlar arasında birlik yaratan unsur olarak dilin, millet hayatındaki yeri çok önemlidir. Öyle ki milletin varlığı, dilin varlığıyla mümkündür. İnsanın geçmişini öğrenmesinde, gününü yaşamasında, geleceğine yön vermesinde,...

Sayfayı Paylaş