gebe
  1. Gece_Güzeli

Gece_Güzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Dinazorlar aramıza mı dönüyor?

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Gece_Güzeli tarafından paylaşıldı.

Dinazorlar aramıza mı dönüyor? Tavukların gaga ve kanatlarında dinazorlara ait olduğu belirtilen DNA'lar bilim adamlarını harekete geçirdi. Amerikalı bilimciler, tavukların gaga ve kanatlarında dinazorlara ait olduğunu belirttikleri DNA’ları kullanarak soyu tükenen bu hayvanları yeniden hayata döndürebileceklerini açıkladılar.

2003 yılında tam fosilleşmemiş küçük bir parça dinozor derisi bularak önemli bir adım atan uzman ekibi, Jurassic Park rüyasını Discovery Channel’ın yeni belgeselinde anlattı.
    68 milyon yıl önce yok olan dinozorların fosillerinden DNA elde etmenin neredeyse imkansız olduğunu belirten bilimciler, bu hedefe ulaşabilmek için başka yollar denemeye başladılar. Kanada’daki McGill Üniversitesi paleantologlarından Hans Larsson, kuşların evrim geçiren dinozorlar olduğu savından yola çıkarak ilginç bir deneye imza attı. Larsson, bir tavuğun genleriyle oynayarak, dinozor kuyruğu geliştirmesini sağladı.
    Wisconsin Üniversitesi biyologları Mat Harris ve John Fallon da kalıtsal değişime uğramış tavukları araştırırken, garip bir şey keşfettiler. Tavuğun gagasını incelediklerinde, timsahlarınkini andıran diş oluşumuyla karşılaştılar. Bunun üzerine tavuktan aldıkları genleri enjekte ettikleri normal tavukta da dişlerin geliştiğine tanık oldular. İki biyolog, bunun ardından kuşlarda gizlenmiş yeni dinozor özelliklerini aramaya başladılar ve birçok benzerlik buldular. Bunlardan biri, tavukların bacaklarındaki pul görünümlü yapıydı. Tavuk kanatlarında ayrıca, üç parmaklı dinozorun ön ayaklarındaki yapının aynısı gizliydi.
    Tüm bu buluşlardan sonra, "günümüzde dinozorlar yaşama döndürülebilir mi" sorusuna yanıt aranıyor. Dünyaca ünlü DNA’dan yaşam yaratma uzmanı Mark Westhusin, yaratılacak DNA’nın devekuşu yumurtasına nakledilerek, bunun mümkün olabileceğini iddia ediyor.
    :hmm::hmm::hmm:

Dinazorlar aramıza mı dönüyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dinazorlar Geriye Dönüyor

Dinazorlar Geriye Dönüyor

dinazorlarla ilgili filmler dinazorla ilgili filmler
  2. Dönüyorum...

Dönüyorum...

Dönüyorum... Düşselliğinden gerçekliğime, kendime kendimle olan benliğime yeniden. Yaşıyorum anlamsız bir hayatı, tüm gelgitlerimi geride bırakıyorum. Anlamı yok artık geçmişimin ne geleceğimin, bir yerinde tüketiyor beni katran karası geceleri bu hayatın. Bu sevda yükünü artık taşıyamaz oluyorum, tükeniyorum... Anlıyorum... Sensizlik çaresizlik, çaresizlikte bir o kadar sensizlik aslında....
  3. hulohop'la zayıflayan var mı aranızda?

hulohop'la zayıflayan var mı aranızda?

★Dynamic S HEALTH HULA HOOP Weighted Exercise No Box | eBay bu siteyi inceledim, çok begendim. ama türkiyede bulamadım. veya yurt dışında havaleyle satılan bir site de bulamadım. hulahop'la zayıflayan oldu mu?
  4. Dinazor Maskesi

Dinazor Maskesi

dinazor maskesi tarifi nasıl yapılıyor ? selam millet geçenlerde duydum ne işe yaradığınıda bilmiyorum eminim oda bir cilt maskesidir.neyse belki siz biliyorsunuz diye size sormak istedim Dinazor Maskesi nedir ne işe yarar :S
  5. Âdem Evladı Nedir bilen var mı aranızda

Âdem Evladı Nedir bilen var mı aranızda

Selam arkadaşlar hepinize hayırlı günler diliyor ve size bir soru sormak istiyorum. Acaba aranızda Âdem Evladı Nedir bilen var mı? Âdem Evladı Nedir biliyorsanız lütfen bana yazınç

Sayfayı Paylaş