gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

dini sözler facebook

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

dini sözler facebook facebook dini sözler 2012 dini sözler facebook

Mübarek günlerde ve kandil gecelerinde Facebook sayfanızdan paylaşacağınız dini sözler facebook sözleri bu sayfamızda ilgili arkadaşların beğenisine sunuluyor Melek'lerim. Facebook sayfamda dini sözler face sözleri paylaşmak istiyorum diyorsanız, doğru adrestesiniz.

İnsan, seveceği kimseyi iyi seçmeli, ona göre sevmeli…

Mahlûkâtın yaratılmasına sebep olan, muhabbet sıfatıdır.

Müslümanların, Allah adamlarının yüzüne bakmak ibadettir, sevaptır.

Kalbleri temizlemenin ilacı, Allah’ın dostlarının kelâmıdır. Onların yazılarını okuyunca kalbler temizlenir.

Eshâb-ı Kirâm mevlid geceleri toplanırlar, bu halleri konuşurlardı. Tabiin de böyle yapardı. Vehhâbîler mevlide bid’at diyorlar, halbuki sünnetdir, çok sevabdır. Evliyânın büyükleri hep mevlid okurlardı. Hasen-i Basri, Tabiinin en büyüğü idi, mevlid okurdu. Cüneydi Bağdadî seyyid-üt taifedir. O da okurdu. Yalnız mevlidi parayla ve harâm yerlerde okumak günâhtır.

Âlimlerin en kötüleri kendi kendilerine fetvâ verenler, kendi kendilerine mânâ verenlerdir.

İnsanların en iyisi, din adamlarının iyileri, insanların en kötüsü kötü din adamlarıdır…

Cennete gidecek olan fırka, Ehl-i sünnet velcemaatdır. Diğer yetmişiki (72) fırkada olanlar, kendi kafalarından yol tutanlar, yunan felsefecilerine göre yol tutanlar cehenneme gidecek…

Allahü teâlânın sıfatlarından en kıymetlisi muhabbet sıfatıdır.

Bütün dünyaya, hidayet, nur, Peygamber efendimizden geldi. Şimdi de, Peygamber efendimizin varisleriyle geliyor.

Evliyânın, salihlerin isminin söylendiği yere rahmet yağar.

Birinin binlerce devesi olsa, hepsini dağıtsa, bir namazın vaktinde kılınması sevâbına yetişemez.

Hoca mâhir ve müşfik olursa, talebe zekî ve çalışkan olursa, öğrenilmeyecek hiçbir ilim yoktur.

İmam-ı Rabbani hazretleri buyurdu ki, “Kâbe’ye giderken, Kâbe’nin sâhibine kavuştum.” Yani, Baki-billah hazretlerinin yanında Allahü teâlâyı tanıdı.

İstiğfarı çok söylemek lâzım, insan iyi şey yaparkende günah işleyebilir. Onun için namazdan sonrada istiğfar söylüyoruz.

dini sözler facebook konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

(Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.) [Hakim] (Ya Rabbi senden, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak dilerim.) [Harâiti] (Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.) [Beyheki] (Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler. Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar.) [İ. Hibban] (Allahü teâlâ indinde kötü...
  2. Dinle sevgili güzel sözleri

Dinle sevgili güzel sözleri

Selam melekler, bu dinle sevgili dizisinde çok güzel sözler var bu sözleri benimle paylaşabilir misiniz lütfen.
  3. Dini davetiye sözleri 2012

Dini davetiye sözleri 2012

dini davetiye metinleri dini davetiye yazıları dini düğün davetiye sözleri Düğün davetiyemin sözleri dini olsun istiyorum diyenler, işte size yılın en güzel ve anlamlı dini düğün davetiye sözleri :) Sizleri şimdiden tebrik ediyor ve bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Hadi şimdi buyrun islami düğün davetiye sözleri örneklerimize Melek'ler:) Allah (CC)'ın emri Sevgili Peygamberimiz...
  4. facebook için dini sözler yazabilir misiniz acaba

facebook için dini sözler yazabilir misiniz acaba

Facebooktan hep şamata paylaşacak halimiz yok. Biraz da bizi düşünün ve lütfen dini sözler yazın facebook için..
  5. Facebook Dini Kapak Fotoğrafları

Facebook Dini Kapak Fotoğrafları

bu konu dini kapak resimlerine yer vermektedir. Sosyal paylaşım ağı facebook zaman tüneli profiliniz de kapak resmi olarak dini resimler arıyorsanız sizlere beğeneceğinizi umduğum birbirinden güzel dini kapak fotoğraflarını paylaşıyorum.

Sayfayı Paylaş