gebe
  1. nagehan

nagehan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Direniyorum...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında nagehan tarafından paylaşıldı.

Etimden çok içim acıdı, taşıdığım ruh acıdı. Bedenimde yaşadığım hiç bir acıyı aklıma getirmicek yaralar açtılar. Ruhumda son kalan parçayı korumak için belki de bu hırçınlığım hayatla her şeyle kendimle bile kavga edişim. Ben kendi duvarlarım içinde küçük sıradan sakın bir hayat istedim sadece.
    Her fırtınadan sonra artık bitti diyorum ama bitmiyor .
    Ayazın elleri, dudakları çatlattığı gibi ruhum sertleştiriyor, çatlatıyor, kanatıyor.
    Kendi küpüne zarar veren sirke gibi dört duvar arasına kapattım kendimi o kadar zor ki!
    Bir çiçeğin açması bile içimi sızlatıyor, dünyanın dönmesi. Benim dünyam durmuşken etrafımdaki dünyanın içimdeki acıya inatla dönmesine dayanamıyorum.
    Bedenime sığmayan bu ruh çaresizliği kabul etmiyor.
    Bir düşte, bir hayalde yaşarken gerçek dünyanın dönüşü yüzüme tokat gibi çarpıyor ve ben her tokatta biraz daha sarsılarak yere düşüyorum.
    Güçlüymüş gibi kalkmaya çalışıyorum ama kendime baktığımda aslında çırılçıplak olduğumu görüyorum. Çıplaklığın içinde hiç kimsenin, benim bile anlamakta zorlandığım ruhumun, kalbimin çırpınışını görüyorum.
    Hayat olduğundan çok acımasız ama hala bir yerden bir şeyden güç alıyorum ki boynumu büken, belimi kıran rüzgârlara direniyorum...​

Direniyorum... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğum akşamları uykuya direniyor! Ne yapmalıyım?

Çocuğum akşamları uykuya direniyor! Ne yapmalıyım?

Birçok ailede akşamları yatma saati ile ilgili çocuklarla ebeveynler arasında anlaşmazlıklar çıkıyor. Ya çocuğunuz yatmayı reddediyor ya da yattı yatacak derken yatağından tekrar kalkıyor. Özellikle akşamları günün yorgunluğunu bir an önce atmak isteyen yetişkinler için bu durum son derece zahmetlidir. Hele bir de anne-baba çalışıyorsa ebeveynlerin zahmeti katmerleşiyor. Erken yaşlardan...
  2. Coca-Cola krize direniyor

Coca-Cola krize direniyor

Kent’in kaptanlığındaki Coca-Cola, tüm dünyanın krizle boğuştuğu 2008'de yüzde 11.1 artırmayı başardı Geçen yılın Temmuz ayında CEO’luk görevine Muhtar Kent’i getiren dünyanın en büyük alkolsüz içecek üreticisi Coca-Cola, tüm dünyanın krizle boğuştuğu 2008 yılında satışlarını yüzde 11.1 artırmayı başardı. 2008’in son çeyreğinin tamamında CEO’luk koltuğunda oturan Kent, söz konusu dönemde...
  3. Özgün - Direniyorum yokluğuna

Özgün - Direniyorum yokluğuna

özgün direniyorum yokluğuna facebook özgün alışıyorum yokluğuna alışıyorum Bugün ayrılığın doğum günü Anılar geliyor üstüme üstüme Sensizlik yakıyor canımı Bu da beni mahvediyor Gözyaşlarım yokluğuna isyan etmiş haykırıyor Bir de üstüne sen yine mutlusun ya Bu da beni kahrediyor Alışıyorum geç olsa da Yana yana katlanır bu yürek Acılara gem vura vura Direniyorum yokluğuna
  4. Eğer Çocuğunuz Hala Sizinle Uyumakta Direniyorsa...

Eğer Çocuğunuz Hala Sizinle Uyumakta Direniyorsa...

Çocuğum Benimle Uyuyor Ne Yapmalıyım Eyvah Çocuğum Benimle Uyuyor Çocuğum Benimle Uyuyor Ne Yapmalıyım diyen annelerdenseniz bu sayfada paylaşacağımız bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Bazı çocuk kendi yatağına ve odasına kolaylıkla adapte olurken kimisi de annesinden ya da babasından ayrılmak istemez. Doğal olarak ta yaşı büyüdükçe bu sorun haline gelir. Bu sayfamızda sizlere...

Sayfayı Paylaş