gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

diş çıkaran bebek daha çabuk hasta olur

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Berkarda, çocukların diş çıkarma döneminde daha çabuk hasta olabileceğine dikkat çekti. Diş çıkarma belirtileri ve şiddetinin bebekten bebeğe değiştiğini belirten, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Berkarda, "Bebeğin ateşi 38 dercenin üzerinde ve ishali varsa, diş çıkartma ile aynı anda başlamış farklı bir hastalığın belirtileri olabilir. Bebekler diş çıkartırken hastalıklara daha yatkın olurlar ve iyileşmeleri daha sorunlu olabilir. Sağlıklı bebeklerin dişleri ortalama 6-7 aylıkken çıkmaya başlar. Diş çıkartma 3-4 aylıkken de çıkabildiği gibi, 12-16 ayı da bulabilir. Bu kalıtım ile anne ve babadan geçebilen bir özelliktir. Dişlerin tamamlanmasının genellikle 27-29 aya kadar sürebilir. Anne, babalar bu dönemde dikkatli olmalıdır. Bu dönemi rahat atlatmak için bebeğinize çiğneyecek bir şeyler verin. Bebeğin çiğneyerek diş etlerini kaşıyabilir. Diş etlerine temiz ve soğuk bezle masaj yapın ve hafifçe uyuşturmak için doktor önerisiyle verilen diş jellerinden beslenme önceleri diş etlerine sürün" dedi. Diş kaşıyıcı seçerken ürünün plastik ve boyalı olmamasına dikkat edilmesi konusunda ebeveynleri uyaran Berkarda," Boyalı ve plastik ürünler çocuklarda istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir. Bebeğinizin çok sıkıntısı varsa, doktorunuza danışın" şeklinde konuştu.

kaynak:İHLAS HABER AJANSI(İHA)

diş çıkaran bebek daha çabuk hasta olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilo erkeği daha çabuk öldürüyor

Kilo erkeği daha çabuk öldürüyor

“Obezite kadınlarda daha yaygın ancak obezite sonucu ortaya çıkan hastalıklar ve ölüm oranlarına bakıldığında erkeklerde durum çok daha vahim...” Araştırmalar, obezitenin kadınlarda daha yaygın olduğunu ortaya koyuyor. Ancak aşırı kilo nedeniyle ölüm oranları erkeklerde daha fazla. Kilo fazlalığı ve obezite giderek artan oranlarda görülen bir toplum sağlığı sorunu. Obezite, tansiyon, şeker...
  2. Diş Çıkaran Bebek ve Katı Yiyecekler kullanımı

Diş Çıkaran Bebek ve Katı Yiyecekler kullanımı

diş çıkartan bebekler bebek yiyecekleri diş çıkaran bebeklere ne yapılmalı çıkaran bebeklerde beslenme bebek Diş Çıkaran Bebek ve Katı Yiyecekler Soru: Kızım altı aylık ve sadece meme sütüyle besleniyor. Yeni dişleri geldiğinde...
  3. Kimlerde daha çok diş çürüğü olur?

Kimlerde daha çok diş çürüğü olur?

Kimlerde daha çok çürük olur? Şekerli ve unlu yiyeceklerle bakterilerin buluşması sonucunda çürükler oluştuğuna göre herkes için bir tehlike var demektir. Ancak beslenmelerinde karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerin oranı çok yüksek olanlar bir de sularında florür oranı çok düşükse çok daha fazla çürük tehlikesi altındadırlar. Bakteri plağı tarafından oluşturulan aside karşı tükürük...
  4. Kadının Hası Böyle Olur

Kadının Hası Böyle Olur

Kadının Hası Böyle Olur Her gün kim bilir kaç kadın görüyorum... Sokakta, vapurda, okulda, kuaförde, orda, burda...Ama olmuyor hanımlar, olmuyor! Kadınlar kadınlıgı unutalı daha kaç on yıl oldu ki? Solaryuma girmeye, çiplak gezmeye, kariyer hırsıyla yüzlerini burusturmaya baslayalı kaç on yil oldu? Çevremde gördügüm kadınlardan bazılarının birtakim özelliklerini seçtim. Bunlara,...
  5. Neden hasta oluruz?

Neden hasta oluruz?

nasıl hasta olurum neden hastalanırız, neden hastalanıyoruz, neden hasta olunur, neden hasta oluruz, hastalık nedenleri Hastalanırız, kabul ama neden hastalanırız, nasıl hasta oluruz diye hiç düşündünüz mü Melek'ler? Ben düşündüm ve sizlerde şimdi düşündünüz diye açıklayıcı bilgiler getirdim size:D:D Evrende herşey enerjidir. Evrendeki herşeyin özü kuant dediğimiz enerji zerrecikleridir....

Sayfayı Paylaş