gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Domuz gribi hızla yayılıyor...

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

domuz gribi hamilelik Etrafta tehlike çanları çalıyor....:stop:
    Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), domuz gribinin önümüzdeki aylarda hızla yayılacağı ve daha büyük bir tehdit oluşturacağı uyarısında bulunarak, hükümetleri gerekli hazırlıkları yapmaya çağırdı.
    Örgütün Batı Pasifik Müdürü Shin Young-soo, Pekin'de düzenlenen sempozyumda, kısa süre içinde domuz gribi vakalarının iki-üç günde bir ikiye katlanacağı bir dönem başlayacağını savunarak, "Daha çok vaka ve ölüm olacağı kesin" diye konuştu.
    DSÖ, geçen hafta dünya çapında 1800 kişinin ölümüne sebep olan domuz gribinin kış ve grip mevsimi yaşayan Avustralya gibi güney yarım küre ülkelerinde yayıldığına dikkati çekmişti.
    Shin Young-soo, domuz gribinin yeterli donatımı ve bütçesi olmayan gelişmekte olan ülkelerde daha büyük tehdit oluşturduğuna işaret ederek, hükümetlerin halkı eğitmek ve sağlık sistemlerinde gerekli hazırlıkları yapmak için çok az zamanları kaldığı uyarısında bulundu.
    DSÖ Genel Sekreteri Margaret Chan de yaptğı video konuşmasında, domuz gribi virüsünün hamile kadınlar ile astımlılar, damar hastalığı bulunanlar ve şeker hastaları için daha fazla risk oluşturduğunu kaydetti.

Kaynak:mynet

Domuz gribi hızla yayılıyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler arasında liposuction hızla yayılıyor

Erkekler arasında liposuction hızla yayılıyor

Liposuction olarak bilinen yağ aldırma ameliyatı yaptıran erkeklerin sayısı hızla arttı. İngiliz Estetik Doktorları Birliğinin raporuna göre, ülkede liposuction yaptıran erkeklerin sayısı 2005’ten bu yana yüzde 280 oranında arttı. Yağlarından kurtulmak isteyen erkeklerin başvurduğu, vakumla yağların alınması yönteminin, İngiltere’de talebin en çok arttığı ameliyat olduğu belirtildi. Daily...
  2. Domuz gribi hızla yayılıyor

Domuz gribi hızla yayılıyor

Meksika'da ortaya çıkan ve bu ülkede 81 can alan domuz gribi salgını başka ülkelere de sıçradı. Domuz gribinin ortaya çıkmasından bu yana virüsün tespit edildiği ülkelerdeki son durum şöyle: MEKSİKA: Domuz gribi olduğu sanılan bir virüsün yol açtığı ağır zatürreden 81 kişi yaşamını yitirdi. Ülke genelinde 1324 kişi domuz gribi şüphesiyle tıbbi gözetim altında. Başkent Meksiko'da okul, müze,...
  3. domuz gribi

domuz gribi

bugünlerin en önemli konularından bir tanesi domuz gribi ve domuz gribi aşısı olduğunu hepimiz biliyoruz meleklerim...malesef bu hastalık türkiyemizin çoğu il ve ilçesinde de saptanmıştır..domuz gribi aşısı konusunda çeşitli söylentiler var..siz ne düşünüyorsunuz bu konuda??aşıyı yaptırır mısınız??paylaşımlarınızı bekliyoruz... teşekkürler
  4. Domuz Gribi

Domuz Gribi

Merhaba arkadaşlar,bana gelen bir maili sizinle paylaşmaka istedim.. > > DOMUZ GRİBİ 'nden korunmanın basit yolları‏ > > > > Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit > > uzmanıdır. MBBS, DRM DNB. / 20 yıldan fazla klinik > > tecrübesi vardır. > > > > Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun > > delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır....
  5. Domuz gribi

Domuz gribi

Herkese merhaba, arkadaşlar ben domuz gribine fena halde kafayı taktım.Çocuklarıma hergün elma-havuç suyu sıkıyorum ve ceviz-badem-fındık yedirmeye gayret ediyorum.Kırmızı et ve bakliyatta çok önemli bağışıklık sistemi için diye söyleniyor,sofradan eksik etmemeye çalışıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim.Aman dikkat..........

Sayfayı Paylaş