gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Düş Sokağı Sakinleri - Melekler ve Benler

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Melekler gelince ben de gidicem
    Hiç görmediğim yerlere
    Mesela gezegenlere
    Melekler sevinde ben de sevicem
    Hiç sevmediğim şeyleri
    Mesela sürüngenleri
    Melekler gülünce ben de gülücem
    Hiç gülmediğim şeylere
    Mesela kurabiyelere
    Melekler ölünce ben de ölücem
    Hiç ölmediğim şeylere
    Mesela kum tepelerine
    Melekler doğunca ben de doğucam
    Hiç doğmadığım annelerde
    Mesela bütün renklerde
    Melekler büyüyünce ben de büyüycem
    Hiç büyümediğim büyülerde
    Mesela küçüklüğümüzde
    Melekler uyuyunca ben de uyuycam
    Sonra uyanıcaz uyku olucaz
    Melekler ağlayınca ben de ağlıycam
    Sonra akıcaz akıntı olucaz
    Melekler uçunca ben de uçucam
    Sonra kaybolucaz... ay olucaz
    Olucaz... lucaz... ucaz... caz... az... zzzz
    Yine uçucam, uyuycam, uyanıcam hep ağlıycam
    Yine doğucam, batıcam ama hiç olmıycam
    Hiç bir yere konmıycam
    Melekler gidince ben de gidicem
    Yeniden başlıycam
    Kendimi seçebilicem, beni sana verebilicem
    Melekler gidince...

Düş Sokağı Sakinleri - Melekler ve Benler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düş Sokağı Sakinleri - Kış ve Hüzün

Düş Sokağı Sakinleri - Kış ve Hüzün

Dünümden bugüne kalan sadece bir kış Zaman öyle zor ki yanımda ol sen Girdiğim kavgalar baktığım aynalar Neden hiç büyümez içimde çocuklar Yanımda ol ki gücüm çoğalsın Yanımda ol ki sesim dağılsın Sözünden içime kalan geceyi örttüm Çünkü ardımda gezen takvimler vardı Bilemedim yaşanan hangimizin düşü Şimdi dudaklarında kurumuş gül tadı Yanımda ol ki gücüm çoğalsın Yanımda ol ki sesim dağılsın...
  2. Düş Sokağı Sakinleri - Gece ve Düşler

Düş Sokağı Sakinleri - Gece ve Düşler

Bilemedim düşlerin bu kadar korkak Ellerimden uzak olduğunu Göremedim uykuların bu kardar küçülmüş Düşlerimden ayrık durduğunu Yapamam kendime kötü gözle bakamam Segiliyi yerinden oynatamam Ölemem uğruna içimde güller dikemem Sevgiliyi aşkından edemem Güneş bile ağlar halime Ne olacak diye sorar kendine (x2) Bilemedim düşlerin bu kadar yorgun Ellerime tuzak kurduğunu Göremedim uykuların bu...
  3. Düş Sokağı Sakinleri - Düş Sokağı Sakinleri 2

Düş Sokağı Sakinleri - Düş Sokağı Sakinleri 2

Göründük düşün alevinde Yandık aşkın ateşinde Coşkular kudurdu durdu Sevgililer uyudu Anladık ki oyunlar boyalar demekmiş Boyadıkça bütün evcilikler sevişirmiş Güneşler batar duşler yatar Aşık yorgun aşktan bıkar Gölge kaçar uyku koşar Sevgilerde uyaklar Aşktan geçtik delirdik Yine de yeşerdik Ben onun aşından Sen şunun yaşından Biz bunun taşından doğduk Yüceldik Düş aşkın içinde Aşık düşün...
  4. Düş Sokağı Sakinleri - Ben Benden Geçtim

Düş Sokağı Sakinleri - Ben Benden Geçtim

Güller getirdim ak yanaklarina Elma ve portakalli bardaklarina Uyudun ve uyandin Kalp semsiyemin altinda Bense düslere ask tohumlari biraktim... Eros'u çagirdim Sevda mesaleleri yanmali diye Güller taradim al saçlarinda Elma ve portakalli bardaklarinda Güldüm ve agladin Oyun agacimin altinda Bense düslere bebek tohumlari biraktim... Eros'u çagirdim... Sevda mesaleleri yayilmali...
  5. Düş Sokağı Sakinleri - Acılar Sorular Ve Yüzler

Düş Sokağı Sakinleri - Acılar Sorular Ve Yüzler

Hafifçe ısırılmış bir dünyanın ucundayım Ellerim uzanmış üşüyormuşum Acılar yanlızlığımızın ortak aynası olmuş Düşlerde gördüğümüz hep o derin anlam Ben nerdeyim Hangi düş benim Sen nerdesin Hangi roldesin Hafifçe belirmiş bir gülün açışındayım Daha sıcak daha derin bir yerlerdeyim İçimde büyüttüğüm hep o sorular Başka yüzlerde neden Neden...

Sayfayı Paylaş