gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

eflatun mendil

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Anadolunun bir köyünde, eski zamanlarda birbirini çok seven gizli gizli buluşan iki genç varmış. Evlenmeleri için hiçbir engel yokmuş aslında. Aileleri iyi anlaşırlarmış ama haberi yokmuş kimsenin daha. En yakın zamanda Mustafa ailesine açılacak ve Hatice'yi istemeye gideceklermiş. Karşılaştıklarında bakışırlar beraberken evlilik hayelleri kurarlar gece gündüz birbirlerini düşünürlermiş. Fakat birgün köy meydanında bir grup genç birbirlerine girmiş. Bu kavga esnasında Mustafa'da ordaymış. İki kişi bıçaklanarak yaralanmış. Kazayla da olsa Mustafa birini yaralamış o kargaşada. Jandarma gelmiş Mustafa ve bir kaç tane daha genci götürmüş. Mahkeme kararıyla Mustafa 2,5 yıla hüküm giymiş.
    Hatice günlerce ağlamış ardından. Her gün mektup yazmışlar birbirlerine. Sonra Hatice'nin mektupları kesilmiş birden. Ama Mustafa yazmaya devam etmiş bıkmadan usanmadan bir yıl boyunca her gün mektup yazmış hiç mektup almamasına rağmen. Bir gün Hatice'nin evlendiğini öğrenmiş. Gelip istemişler ve babasıda vermiş Hatice'yi başkalarına. "Demek o yüzden mektup yazmadı" diye düşünmüş Mustafa. Çıkmasına bir hafta kala son mektubunu yazmış.

"Haticem, evlenmişsin duyduğuma göre. O yüzden bana mektup yazmıyorsun biliyorum. Beni unutmuşsundur bile belkide. Eğer bu mektubu okursan ve beni unutmamış hala seviyorsan, geldiğim gün köy meydanında ortadaki ağacın bir dalına eflatun bir mendil bağla."

Sonunda Köyüne gelmiş Mustafa. Münübüs köy meydanında durmuş. Mustafa iner inmez başını kaldırarak ağaca bakmış tabi. Ve ne görsün? Köy meydanındaki bütün ağaçların bütün dallarında eflatun mendil bağlıymış...

eflatun mendil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eflatun Mendil

Eflatun Mendil

Anadolunun bir köyünde, eski zamanlarda birbirini çok seven gizli gizli buluşan iki genç varmış. Evlenmeleri için hiçbir engel yokmuş aslında. Aileleri iyi anlaşırlarmış ama haberi yokmuş kimsenin daha. En yakın zamanda Mustafa ailesine açılacak ve Hatice'yi istemeye gideceklermiş. Karşılaştıklarında bakışırlar beraberken evlilik hayelleri kurarlar gece gündüz birbirlerini düşünürlermiş....
  2. Platon (Eflatun)

Platon (Eflatun)

Platon (Eflatun) Soylu bir aileye mensup olan Platon, M.Ö. 428 yılında Atina'da doğmuş ve iyi bir eğitim görmüştür. 20 yaşında Sokrates'le karşılaşınca felsefeye yönelmiş ve hocasının ölümüne kadar (M.Ö. 399) sekiz yıl boyunca öğrencisi olmuştur; hocası ölünce, diğer öğrencilerle birlikte Megara'ya gitmiş ama burada uzun süre kalmayarak önce Mısır'a, oradan da Pythagorasçıların etkili...
  3. Eflatun

Eflatun

Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır. Rüyada eflatun renk görmek iyeye yorulmaz, genellikle bir hastalık ve sıkıntı.demektir. Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsizlik habercisi sayilir.
  4. Mendil

Mendil

Eşe ve dosta, samimi ilgi ve sıcak duygulara, Mendilin işlemeli olanı ince manalara, meziyet ve fazilete; Mendilci rüya tabircisine delalet eder.Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa işarettir. Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa yorumlanır. Aşk hayatınızda birtakım flörtleriniz ve yanlış ilişkileriniz olacak. Rüyada mendil görmek, arkadasa veya zevceye isarettir. EGer mendil...
  5. Platon - Eflatun sözleri

Platon - Eflatun sözleri

Platonun Sözleri Eflatunun Güzel Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda bizden Eflatunun sözleri ricasında bulunan misafirimize, Sokrates’in öğrencisi ve Aristoteles’in hocası olan, Antik Yunan filozofu Eflatun'un en güzel sözlerini paylaşıma sunuyoruz. İyi insanların doğru davranması için yasaya lüzum yoktur. Kötü insanlar ise yasayı çiğnemenin bir yolunu zaten bulur. Kimse...

Sayfayı Paylaş