gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Einstain'dan Ata'ya Mektup

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ekselansları Atatürk OSE Dünya Birliği’nin şeref başkanı olarak, Almanya’dan 40 profösörle doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye’de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica ediyorum. Sözü edilen kişiler , Almanya’da halen yürürlükte olan yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat edebilirler.

Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir. Bu ilim adamları , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu etmektedirler.

Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum

Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan

Prof. Albert Einstein

Einstain'dan Ata'ya Mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mektup

mektup

gidiyorum mektubu gidiyorum mektup seni seviyorum mektupları mektupları Okuyormusun. Önce uzunluğuna baktın dimi yazının. ‘Ne anlamlar çıkarmam lazım acaba!’ diye düşünürken, şimdi oku baştasın. Çıkarma hiçbir anlam. Olanı, olduğu gibi gör. Görebildiğin kadar çünkü HERŞEY. Çıkarma hiçbir anlam. Nasılsa geri dönüşüm kutusuna yollamadık mı biz tüm anlamlarımızı. Şimdiden yazayım bunları....
  2. Bir Türk Genci'nin Ata'ya Hitabesi..

Bir Türk Genci'nin Ata'ya Hitabesi..

Sevgili Atam; Sana bu hitabeyi 33 yaşına girmiş, Gelecek güzel günlerden çoktan umut kesmiş, Temel eğitimini tamamlamış, Ve ancak şimdilerde seni tanıyabilmeye başlayan, Türk istikbalinin evlatlarından biri olarak yazıyorum. Seni ilk gördüğüm günü dün gibi hatırlarım. İlkokul birdim. Miniciktim. Elimde beslenme çantam,önlüğümün cebinde annemin sevgisi, sınıfımda bilim öğrenecektim....
  3. Ata'ya internette büyük ilgi

Ata'ya internette büyük ilgi

Ata'ya internette büyük ilgi.... ABD'de internet üzerinden açılan bir sitedeki "Tanrı Tekrar Kimi Göndersin" anketinde Mustafa Kemal Atatürk birinci sırada yer alıyor. Amerikalıların internet üzerinden düzenlediği "Who Should Live Again" isimli ankette, Bruce Lee, Marilyn Monroe, Sezar, Pavoretti, Newton, Mao, Lenin, Gandi, Bethowen, Jeames Dean ve Elvis Presley gibi pek...
  4. Ata'ya şiirler

Ata'ya şiirler

ataya şiirler ataya şiir I. Sırma sarısını yay saçlarına, Gözüne rengini koy denizlerin; Düşün dudakların en incesini, Yüzüne tuncunu ver benizlerin. Onda yürüyüşün en yiğitçesi, Onda bükülmezi vardı dizlerin Gezerdi ülkede bir hızır gibi Em olup derdine çaresizlerin. II. Durgun bir denizi andırır dışı İçi hiç sönmeyen bir yanardağı. Sesinde ıslığı eser kuvvetin, Sözünde şahlanır Hakkın...
  5. Ata'ya göre dört şehir.

Ata'ya göre dört şehir.

atatürk atatürk ve dört şehir Melişler görmenizi istedim bakın okuyun ben bilmiyordum yeni öğrendim. ATATÜRK VE DÖRT ŞEHİR Atatürk’ün fikir hayatının oluşumunda Selanik ManastırSofya ve İstanbul şehirlerinin önemli etkileri olmuştur. SELANİK Atatürk’ün çocukluğu ve gençliği Osmanlı Devletinin en bunalımlı yıllarına rastlar. Atatürk’ün doğduğu Selanik şehri Osmanlı Devletine bağlı Makedonya...

Sayfayı Paylaş