Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?
Bazen birşeyleri çok iyi yaptığımızı düşünürken karşımızdaki insanlardan çeşitli şekillerde eleştiriler alabiliriz. Bu eleştiriler de farklı şekillerde algılanabilirler. Mesela gerçekten bir eksiklik vardır tamamlanması gereken biz görememişizdir. Bazen de sırf eleştiri olsun diye birilerinin birşeyler söylediğini düşünürüz. Her ne olursa olsun herkesin tepkileri farklı olur yine de. Sizin nasıl bir tepkiniz olur? Eleştirileri kaldırabilen bir insan mısınız?

Cevap: Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?

bende eleştiren kişiye göre değişir diyorum
bana yakın bi insansa her zaman için eleştiriye açığım iyi veya kötü...
ama bazen çok iyi tanımadığı halde eleştiri yapan insanlar var
onlara sert tepki veririm

Ya ben kaldiriyorum, bence gercekten bi cözüm bulmanin yolu. Sonucta benimde elestirdigim kisiler oluyor

Kaldırırım, haklı yönlere bakmaya çalışırım ama yine de biraz rahatsız olurum.

ama sırf bana gıcıklgıına eleştirirse
beni eleştiriceğine kafanı geliştir derim

elestiren kisiye gore degisir diyorum.karsimdakinin samimiyetinden eminsem memnun olurum beni dusundugu icin

Eleştiri kaldırabilen bir insanım. Akademik hayatta çalıştım, sürekli eleştiriyor, eleştiriliyorsunuz. Lakin önemli olanın karşınızdaki insanın bunu yapıcı mı yoksa yıkıcı mı niyetlerle yaptığı bence. Yıkıcılık hissettiğim zaman rahatsızlık duyuyorum, iyi bir yan görebileceksem bile bu rahatsızlık beni engelliyor. Yapıcı eleştiride bulunanlar, ilerlemeye açık olanlar için ise çok rahat ve mutlu bir şekilde eleştirileri dinleyebiliyorum. Oturup üzerinde düşünüyorum ve kafamı yoruyorum. İşte asıl gelişim burada yatıyor...

Birşey demem ve tepki vermem ama içten içe de kaldıramam..

eleştirilmek güzel iyi ya kötü ama söyleniş tarzı hitap çok önemli benim için ..

Geri