gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

En sevgiliyi anlatmak

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Meleklerim ben burda sizlere enbüyük aşkımızdan yani Efendimiz s.a.v den biraz bahsetmek istedim onu anlatmaya kelimeler sözler yetmez Rabbim hepmizi ona layık ümmet eylesin.

Dünya dönmeye başladığından beri hiç kimse onun kadar sevilmedi hiç kimse onun kadar özlenmedi hiç kimsenin hasreti çağlar boyu sineleri bu kadar kanatmadı hiç kimse onun kadar rüyaları süslemedi hiç kimse onun kadar çoğalmadı anaların ninnilerinde hepo vardır dualarda hep onun ismiyle yakarışta bulunur insanlar onunla hayatı severler onunla güzeldir ölüm hatta insanlar onna kavuşma iştiyakıyla susarlar ölümeo emniyettir sükunettir vefadır o sevgilidir

sevgi onunla yeşerdi onunla gelişip büyüdü şimdi onun bıraktığı tohumlarla yeryüzü yeniden hayat buluyor o bir güneştir o bir topraktır obir anadır babadır yardır o varsa huzur vardır barış mutluluk vardır o varsa yüzler güler o varsa kalpler itminan içinde olur o varsa dünya ve ahiret saadeti vardır o varsa çocuklar analar babalar ve yaşlılar sükunet içindedirler o en sevgilidir

dünya yaratıldığı günden beri beşer içinde en kıymetli söz onundur en parlak en nağmeli en tatlı ve en doyurucu söz onun mübarek dudaklarından dökülürken kararan insanlık kalbi aydınlanmış dünya gül bahçesine dönmüştür hatta insanlar onun sözlerini bir muska bilmiş kendilerini kurtaran bu ümide sımsıkı bağlanarak adeta bir şeref nişanesi olarakgöğüsleri için de ölünceye kadar saklamışlardır hatta ölüm ötesi dünya kendilerine bir beraat olur ümdiyle kefen içinde ahirete taşımışlardır
    Çünkü o Habibullahtır

Onu görmeyen göz kendisini kör işitmeyen kulak sağır onu anlamayan zihinde kendisini eksik saymıştır onun yaşadığı zaman saadet asrı olmuş kıyamete kadar insanlığın ulaşmaya çalıştığı bir ideal olarak varlığını devam ettirmiş ve kıyamete kadar eskimeyen pörsümeyen hayat tarzı olarak ulaşılmayı bekleyen bir çıta olmaya devam edecektir çünkü o Rasullullahtır

doğduğu ilk günden beri bütün zamanların mekanların efendisi o olmuştur o uğradığı heryere şeref vermiş ayak bastığı bütün mekanlar şeref bulmuştur o bütün zamanların peygamberi ahirzamanın son elçisidir

Mabetlerde o vardır göklerde o vardır göklerde o vardır Rahmanın yanında o vardır gönüllerde baştacı olan odur mekkede medinede kudüste saray bosnada o vardır kabe ona güler tavaflarla onun sevgisi dokunur adım adım ilmek ilmek mescid-i nebeviden dalga dalga dünyaya salavatların karşılığı yayılır kudüsten göğe yükselişin kapısını o aralar istanbulda minarelerden onun adı okunur saray bosnada onun için can veririlir o insanların ve şehirlerin kalbinde olan Muhammedün Rasulullahtır

O öğretti insan olmayıadam olmayı o öğretti sevgiyi barışı ve yetimin başını okşayıp zalime karşı dik durmayı o öğretti cesareti esaretin zelliğini ve hürrüyetin şerefini Namusu aileyi tolumsal dayanışmayıbirarada insanca kalbilmeyi vuruşmadan savaşmadan kırmadan dökmedende ayakta kalınabileceğini hep o o öğretti...

GÜLKSKN, sheker_shey, NMCİK ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. LOLİPOP*

LOLİPOP* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    çok anlamlı bir paylaşım elerine ,yüreğine sağlık...

narçiçeğimm bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    çok güzel bir paylaşım olmuş narcımm inş peygamberimize layık bir ümmet oluruzzz (S.A.V)

4. narçiçeğimm

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
  5. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Emeğine sağlık cnm çok güzel olmuş

narçiçeğimm bunu beğendi.
  6. narçiçeğimm

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
En sevgiliyi anlatmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevgiliye En Güzel Sözler

Sevgiliye En Güzel Sözler

sevgiliyi sevindirecek sözler Sevdiğiniz için en güzel sözleri yine sizin bulacağınıza hiç kuşku yok. Ama o sözleri söylemek için ilham alabileceğiniz aşk cümlelerine bir göz atmanızın da bir sakıncası yok... SEVGİLİM Bir Gün Cehennemde Karsılaşabiliriz. Sen Kalp Hırsızı Olduğun için , Bense Tanrıyı Bırakıp Sana Taptığım için. Sevgililer günün kutlu olsun. SEVGİLİM Dün gece sen uyurken...
  2. ..En Özele; Sevgiliye..

..En Özele; Sevgiliye..

Bana SUSACAK kadar BEN , KONUŞACAK kadar SEN lazım !.. Kayıpsın bana,benli herşeye,belki de en başta kendine ? Hiçkimse sevdama senin kadar yakışmadı; ve sevdam hiç kimseyi senin kadar yaşatmadı Şimdi YaĞMuR olsan,yağsan üzerime.. Islatsan beni,sırılsıklam etsen,sonra DoKuNSan.. Dokunduğun her yer yaksa TeNiMi,sıcaklığınla kurutsan! Baksan yüzüme gözlerini hiç ayırmadan,ErİsEn...
  3. Sevgiliye en güzel sözler

Sevgiliye en güzel sözler

erkek sevgiliye güzel sözler erkek sevgiliye günaydın mesajları çiçek kartına yazılacak sözler çiçek notları notları Sevgililer günü sevdiğiniz insanın kalbini kazanmak ve ona sevdiğinizi güzel sözlerle yollamak istiyorsanız aşağıdaki sevgiliye en güzel sözler konulu mesajlara göz atmanızı tavsiye ederim:tik: Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle......
  4. Sevgiliye en romantik sözler

Sevgiliye en romantik sözler

Romantik Sözler kısa Sevgilime Romantik Sözler facebook Sevgilinize söyleyeceğiniz, en romamntik facebook sözleri ya da mesaj olarak göndereceğiniz kısa romantik sözler bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler. Ruhumu yerlere serip hasret cektirende olsan, ne askina bedduam nede sana kinim var,Deryada akar gibi binbir dertle dolsamda, seni mahsere kadar sevmeye yeminim var! - Sözlerin...
  5. En Değişik Sevgililer Günü Mesajları-En Güzel Sevgililer Günü SMS'leri

En Değişik Sevgililer Günü Mesajları-En Güzel Sevgililer Günü SMS'leri

sevgililer günü mesajları,sevgililer günü sözleri,sevgililer günü en değişik mesajları,en güzel sevgililer günü sözleri Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun! Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün...

Sayfayı Paylaş