En sevgiliyi anlatmak

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
En sevgiliyi anlatmak
Meleklerim ben burda sizlere enbüyük aşkımızdan yani Efendimiz s.a.v den biraz bahsetmek istedim onu anlatmaya kelimeler sözler yetmez Rabbim hepmizi ona layık ümmet eylesin.

b-27-309.jpg

Dünya dönmeye başladığından beri hiç kimse onun kadar sevilmedi hiç kimse onun kadar özlenmedi hiç kimsenin hasreti çağlar boyu sineleri bu kadar kanatmadı hiç kimse onun kadar rüyaları süslemedi hiç kimse onun kadar çoğalmadı anaların ninnilerinde hepo vardır dualarda hep onun ismiyle yakarışta bulunur insanlar onunla hayatı severler onunla güzeldir ölüm hatta insanlar onna kavuşma iştiyakıyla susarlar ölümeo emniyettir sükunettir vefadır o sevgilidir

sevgi onunla yeşerdi onunla gelişip büyüdü şimdi onun bıraktığı tohumlarla yeryüzü yeniden hayat buluyor o bir güneştir o bir topraktır obir anadır babadır yardır o varsa huzur vardır barış mutluluk vardır o varsa yüzler güler o varsa kalpler itminan içinde olur o varsa dünya ve ahiret saadeti vardır o varsa çocuklar analar babalar ve yaşlılar sükunet içindedirler o en sevgilidir

dünya yaratıldığı günden beri beşer içinde en kıymetli söz onundur en parlak en nağmeli en tatlı ve en doyurucu söz onun mübarek dudaklarından dökülürken kararan insanlık kalbi aydınlanmış dünya gül bahçesine dönmüştür hatta insanlar onun sözlerini bir muska bilmiş kendilerini kurtaran bu ümide sımsıkı bağlanarak adeta bir şeref nişanesi olarakgöğüsleri için de ölünceye kadar saklamışlardır hatta ölüm ötesi dünya kendilerine bir beraat olur ümdiyle kefen içinde ahirete taşımışlardır
Çünkü o Habibullahtır

Onu görmeyen göz kendisini kör işitmeyen kulak sağır onu anlamayan zihinde kendisini eksik saymıştır onun yaşadığı zaman saadet asrı olmuş kıyamete kadar insanlığın ulaşmaya çalıştığı bir ideal olarak varlığını devam ettirmiş ve kıyamete kadar eskimeyen pörsümeyen hayat tarzı olarak ulaşılmayı bekleyen bir çıta olmaya devam edecektir çünkü o Rasullullahtır

doğduğu ilk günden beri bütün zamanların mekanların efendisi o olmuştur o uğradığı heryere şeref vermiş ayak bastığı bütün mekanlar şeref bulmuştur o bütün zamanların peygamberi ahirzamanın son elçisidir

Mabetlerde o vardır göklerde o vardır göklerde o vardır Rahmanın yanında o vardır gönüllerde baştacı olan odur mekkede medinede kudüste saray bosnada o vardır kabe ona güler tavaflarla onun sevgisi dokunur adım adım ilmek ilmek mescid-i nebeviden dalga dalga dünyaya salavatların karşılığı yayılır kudüsten göğe yükselişin kapısını o aralar istanbulda minarelerden onun adı okunur saray bosnada onun için can veririlir o insanların ve şehirlerin kalbinde olan Muhammedün Rasulullahtır

O öğretti insan olmayıadam olmayı o öğretti sevgiyi barışı ve yetimin başını okşayıp zalime karşı dik durmayı o öğretti cesareti esaretin zelliğini ve hürrüyetin şerefini Namusu aileyi tolumsal dayanışmayıbirarada insanca kalbilmeyi vuruşmadan savaşmadan kırmadan dökmedende ayakta kalınabileceğini hep o o öğretti...

çok güzel bir paylaşım olmuş narcımm inş peygamberimize layık bir ümmet oluruzzz (S.A.V)

Geri