gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Erkeğe ihtiyaç duymadan doğuruyor...?

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bilim adamları, cinsel ilişkiye girmeden üreyebilen köpekbalığı tespit etti. Yapılan araştırmada yavruların yalnızca annesinin DNA'sını taşıdığı belirlendi.

ABD ve Kuzey İrlanda'dan araştırmacılar, çekiç köpekbalığı türüne ait dişi köpekbalığının, bir erkekle ilişkiye girmeden yavruladığını, yavruların sadece annenin DNA'sını taşıdığını belirledi. Böyle birşey, köpekbalıkları arasında ilk kez tespit ediliyor.

İngiltere'de yayınlanan ''Biology Letters'' dergisine göre, ABD'nin Nebraska eyaletinde bir hayvanat bahçesindeki akvaryumda bir köpekbalığı yavrusu, beklenmedik bir şekilde dünyaya geldi. Yavru köpekbalığı herkesi şaşırttı, zira akvaryumdaki dişilerin hiçbiri hayatlarında hiç erkek köpekbalığıyla biraraya getirilmemişti.

DNA testi yaparak yavrunun babasız dünyaya geldiğini belirleyen uzmanlar, bu örneğin en azından bazı dişi köpekbalıklarının, erkek bulamadıklarında kendi kendine üreme tarzına geçebildiğini gösterdiğini bildirdiler.

''Partenogenes'' (eşeysiz üreme) olarak bilinen kendi kendini dölleme
    yeteneği, bazı kuşlar ve sürüngenlerle hem suda hem karada yaşayan canlılar arasında nadiren de olsa görülmüştü.

Erkeğe ihtiyaç duymadan doğuruyor...? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duymanı istiyorum

Duymanı istiyorum

Seni tanıdığımda ufacık bir kız çocuğuydum.Masumdu yüzüm,dokunuşlarım ve seviyorum seni diye haykırışım.Senle büyüdüm öğrendim asilce yalan söylemeyi. Senin olduğumda aşıktım delice.Korkuyordum kaybetmekten ve seviyordum ölesiye.Ne yazık ki yine senle büyüdüm öğrendim sessizce gidişleri. Hani hep senindim ya ben daima ölene kadar, her gidişinden sonra geri gelecektin ve ben seni...
  2. Erkekleri etkilemek her bayanın ihtiyaç duyduğu bir histir

Erkekleri etkilemek her bayanın ihtiyaç duyduğu bir histir

erkekleri etkilemek erkekleri telefonda etkilemek olgun bir erkeği etkilemenin yolları telefonda erkeği etkilemenin yolları olgun Hangi kadın güzel ve bakılı olmak istemezki bu doğamızda var giyinmek kuşanmak takmak takıştırmak.:D Erkekleri etkilemek her bayanın ihtiyaç duyduğu bir histir. Peki erkekler en çok nelerden etkilenir, zaafları nelerdir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz ; Her...
  3. Alkali su içenler erkek çocuk doğuruyor

Alkali su içenler erkek çocuk doğuruyor

alkali su markaları alkalik su markaları alkalisi yüksek Yapılan araştırmalara göre alkali su içen kadınların çoğunluğu erkek çocuk dünyaya getiriyor konuyla ilgili haberin detayları ise şöyle Yapılan bir araştırma, PH miktarı 7′den yüksek olan, negatif yüklü iyonları bol miktarda içeren ve içerisinde fazla miktarda oksijen bulunan alkali su içen çiftlerin çocuklarının erkek olma olasılığının...
  4. Gülnaz Doğuruyor!

Gülnaz Doğuruyor!

hasret, gülnaz doğuruyor, murat ile hasret evleniyor mu, gönül çelen dizisi bölüm özeti,hakkında bilgi Bir an önce evlensinler artıkın ya vallahi çatladım burda beklemekten.. Hasret ve Murat yeniden bir araya gelmiş, üstelik düğün planları yapmaya da başlamışlardır. İki aşık gönüllerince vakit geçirip, eğlenir. Bir gece Murat ve ailesi Hasret’i istemek için evlerine konuk olur. Sakin...
  5. nolur iyi şeyler duymaya ihtiyacım var

nolur iyi şeyler duymaya ihtiyacım var

forumu uzaktan takip ediyordum hep bu ilk yazım oluyor. hamileyim. 6 aylık da evliyim.. daha çok yeni evliyim. yaşamak istediğim .ok şey varmış.. şu ana kadar anlamadım. daha balayına bile gitmedik. yeni evliler gibi gezip tozmadık. eşim bir kere olsun şu eve bana hediye alarak gelmedi. dün bebeğe ayakkabı almış termos almış.. bide anlatıyor.. yolculuğa çıktığımızda sıcak olur bak çok guzel.....

Sayfayı Paylaş