Erkek atkı modeli(anlatımlı)

Konu, 'Ören Bayan' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

1. $ul€

$ul€ Yeni Üye

anlatımlı erkek atkı modelleri erkek atkı modelleri anlatımlı 2010 soğuk kış günlerinde eşinizin,sevgilinizin veya da babanızın boynunu sarıl onu sıcacık tutacak bir atkı modeli...üstelik oldukça basit...kimse böyle bir hediyeye asla hayır diyemez :) Sizinde aklınızda böyle bir düşünce varsa bence hemen başlayın...
    Örnek 30 ilmek üzerine kuruluyor.Ama ben 2 ilmek başlanğıç ve son ilmeği olarak koydum.İpim orta kalınlıkta ve 6 nolu şiş ile ördüm.

1.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    2.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    3sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    4.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    5.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    6.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün 7.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    8.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    9.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    10.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Şimdi ilk bölüm bitti.Ördüğümüz örgüyü tam tersi uygulayacağız.
    11.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    12.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    13.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    14.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    15.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    16.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    17.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    18.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    19.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    20.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Bu şekilde örnek tamamlandı. 21. sırayı örmek için 1. sıradakilerden başlayarak tekrar edilecek

2. laetitia

laetitia Yeni Üye

canım benim kız aynısını yapıom sevgülüme :D

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ya burdaki modelle örünce çıkan örnek farklı

4. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye

şık duruyo

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya sıradaki ilmekleri aynen ör derken 1 sıradakilerin aynısını mı yoka tersini mi yapıcaz anlamadım.

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

...

bende yaptım fakat cok farklı birsey cıkıyor arkadasımızın dediği gibi aynı sekılde denildigi zaman tersinimi yapacağız yoksa bir önceki gibimi yapılacak :S

7. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

Teşekkürler cnm

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hiç olmadı

yarım metre ördüm belki olur diye ama hiç olmadı bambaşka model çıktı bence siz eksiz yazıyonuz 2 ters 2 düz 10 ters 2 düz 2 ters yaptık yaptık satır satır ama olmuyorrrrrrrr

9. saskın

saskın Forum Okuru

bende yapmak ıstıyorum ama hıc orgu bılmyorum :D

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

örneği veren sayın arkadaş örnek gerçekten çok güzel duruyor fakat ya bu koyduğun resim senin yaptığın değil yada sayısını yanlış yazmışsın.resimdeki sayı 37.diğer arkadaşlar belkide onun için yapamadılar.

Erkek atkı modeli(anlatımlı) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. mavi renkli atkı anlatımlı

anlatımlı erkek atkı modelleri erkek atkı modelleri anlatımlı bebek bebek atkıları
  2. anlatımlı süveter modeli

anlatımlı süveter modelleri erkek bebek süveter modelleri anlatımlı bebek erkek kazak hadi kızlar ipinizi şişinizi alıp gelin ARKA : Siyah iple 86 ilmekle örgüye başlanır ve 7 sıra haroşa örülür. Daha sonra 40 cm olana kadar düz örgü yapılır. Kol için 3-2-1 kesimle beraber kol evi sagdan ve soldan 5 er ilmek haroşa olarak örülür. 19 cm olunca örgü bitirilir. ÖN : Siyah iple 88 ilmekle...
  3. Anlatımlı Atkı Bere Örneği

anlatımlı bere modelleri anlatımlı bere örnekleri örnekleri modelleri bebek atkı Sizlere oldukça şık ve bir o kadarda güzel takım olarak kullanabileceğiniz atkı ve bere modelini ayrıca nasıl yapıldığını paylaşmak istiyorum hanımlar kolay gelsin:) Malzemeler: Bakımlıyız.Com - Anlatımlı Atkı Bere Örneği 100 gr ip 10 numara tığ. Beremizin ilk sırasına 10 zincir yaparak başlıyoruz.İkinci...
  4. Balık Sırtı Modeli Anlatımlı

balık sırtı nasıl örülür balık sırtı modelleri balık sırtı, nasıl yapılır, malzemeler nelerdir, kız çocuklarına saç modelleri, anlatımlı ve resimli burada bulabilirsiniz Balık sırtı saç modeli nasıl yapılır hanımlar ? Saçlarınızı balık sırtı örmek için öneriler ve ipuçları veriyorum hemde resim ve yazı ile anlatımlı :D:D Küçük kızlarınızada uygulayabilirsiniz çok cici duruyor.. Seçmiş...
  5. Açıklamalı Saç Örgülü Erkek Atkı Modeli

atkı modelleri 2014, erkek atkı modelleri 2014, açıklamalı atkı modelleri Atkı modelleri her yaştan kişilerin kış aylarında soğuklara karşı koruyşucu olarak kullandığı en çok tercih edilen örnekler arasında olmaya devam ediyor. Malum önümüz kış mevsimi ve sizde eşiniz, arkadaşınız, kardeşiniz yada bir yakınınız için erkek atkı modeli yaparak onu mutlu etmek istemezmisiniz. Hem çok düşünceli...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. erkek atkı modelleri ve anlatımı