Erkek atkı modeli(anlatımlı)

Konu, 'Ören Bayan' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

1. anlatımlı erkek atkı modelleri erkek atkı modelleri anlatımlı 2010
    soğuk kış günlerinde eşinizin,sevgilinizin veya da babanızın boynunu sarıl onu sıcacık tutacak bir atkı modeli...üstelik oldukça basit...kimse böyle bir hediyeye asla hayır diyemez :) Sizinde aklınızda böyle bir düşünce varsa bence hemen başlayın...
    Örnek 30 ilmek üzerine kuruluyor.Ama ben 2 ilmek başlanğıç ve son ilmeği olarak koydum.İpim orta kalınlıkta ve 6 nolu şiş ile ördüm.

1.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    2.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    3sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    4.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    5.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    6.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    7.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    8.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    9.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    10.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Şimdi ilk bölüm bitti.Ördüğümüz örgüyü tam tersi uygulayacağız.
    11.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    12.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    13.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    14.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    15.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    16.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    17.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    18.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    19.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    20.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Bu şekilde örnek tamamlandı. 21. sırayı örmek için 1. sıradakilerden başlayarak tekrar edilecek
  2. canım benim kız aynısını yapıom sevgülüme :D
  3. ya burdaki modelle örünce çıkan örnek farklı
  4. şık duruyo
  5. ya sıradaki ilmekleri aynen ör derken 1 sıradakilerin aynısını mı yoka tersini mi yapıcaz anlamadım.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. en güzel örgü modelleri anlatımlı