gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Bir Sabah Uğradım Göl Kenarına

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Bir sabah uğradım göl kenarına Sunam beni gördü yüzmeye durdu Çalındı çırpındı çıktı kenara
    Ela gözlerini süzmeye durdu

İstedim kendimi bu göle atam
    Elimi uzatıp yavrumu tutam
    Bir hayal eyledim sarılıp yatam
    Vefasız gönlümü üzmeye durdu

Emrah şahin almış bugün yalçını
    Yel estikçe döker bele saçını
    Arzuhal eyledim visal bacını
    İnce dişlerini dizmeye durdu

Erzurumlu Emrah - Bir Sabah Uğradım Göl Kenarına konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde

Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde

Halep'ten gelmiştir dalı Öter bülbül gibi dili Yemen'den alınır teli Şeytan bunun neresinde Aşkın narına dalmışım Mürşidi kamil görmüşüm Dersimi pirden almışım Şeytan bunun neresinde Tarikatta ben de oldum Taliplere bir bir sordum Hakikat yolunda kaldım Şeytan bunun neresinde Er isen yolunu göster Gizleme kendini göster Er olandan nişan ister Şeytan bunun neresinde Müftü gibi yalan demez...
  3. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  4. Erzurumlu Emrah - Salındı Bahçeye Girdi

Erzurumlu Emrah - Salındı Bahçeye Girdi

salındı bahçeye girdi çiçekler selama durdu Salındı bahçeye girdi Çiçekler selama durdu Mor menekşe boyun eğdi Gül kızardı hicabından Bahçenin kapısın'açtım Sandım ki cennete düştüm Ben o dosttan ayrı düştüm Elin dilinden dilinden Bahçenin kapısı güldür Dalında öten bülbüldür Sefil Emrah sana kuldur Bağışla geç günahından
  5. Erzurumlu Emrah - Ben Razı Değilem

Erzurumlu Emrah - Ben Razı Değilem

El Çek Tabip El Çek Yaram Üstünden Sen Benim Derdime Deva Bilmezsin Sen Nasıl Tabipsin Yoktur İlacın Yaram Yürektedir Sarabilmezsin İçerim Yanıyor Kendim Hevai Çekmeyen Ne Bilir Aşku Sevdayı Yıktın Viran Ettin Kalbim Sarayı Çünkü Bir Taşını Koyabilmezsin Emrah' Im Dinledin Benim Sözlerim Muhabbetin Can Evimde Gizlerim Ne Duruyon Ağlasana Gözlerim Bir Daha Yarini Görebilmezsin

Sayfayı Paylaş