gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm
    Bana senden gayrı kim imdad eyler

Ben de bilmem ne diyardan olduğum
    Hasretinden sararıp da solduğum
    El bağlayıp divanına durduğum
    Ne öldürür beni ne azad eyler

Açılmadı şu dağların lalesin
    Yıktın viran ettin ömrüm kalesin
    Emrah eder çok çekmişim belasın
    Beni koymuş yad elleri şad eyler

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Gönül Gurbet Ele Çıkma

Erzurumlu Emrah - Gönül Gurbet Ele Çıkma

Gönül gurbet ele çıkma Ya gelinir ya gelinmez Her dilbere meyil verme Ya sevilir ya sevilmez Yürüktür bizim atımız Yardan atlattı zatımız Gurbet elde kıymetimiz Ya bilinir ya bilinmez Bahçamizde nar ağacı Kimi tatlı kimi acı Gönüldeki dert ilacı Ya bulunur ya bulunmaz Deryalarda olur bahri Doldur da ver içem zehri Sunam gurbet elin kahrı Ya çekilir ya çekilmez Emrah der ki düştüm dile...
  3. Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere

Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere

Gönül gitmek ister gurbet illere Velakin bizleri yar eğlendirir Ezelden mailiz gonca güllere Bülbül-i şeydayı zar eğlendirir Bülbül gibi kaldık güller içinde Gözümüz kan ağlar seller içinde Biz ehl-i harabız iller içinde Bizi ancak namus ar eğlendirir Biz sözüm var aşkare söylenmez Söylesem de nazlı yarca dinlenmez Zincir ile bağlasanız eğlenmez Emrah'ı zülfünde yar eğlendirir
  4. Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Bir Tipiye Yakalandım Yaz Günü Vah Bana Bana Bana Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Ak Düştü Saçıma Ararım Dünü Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Bilemedim Bahar İle Yazımı Felek Bilmem Çektiğime Razı Mı Elim Tutmaz Çalamam Ki Sazımı Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Aşık Emrah Figan İle Zar İle Darelendi Yürek Bir Çift Söz...
  5. Erzurumlu Emrah - Ağalar Gurbetten Geldim

Erzurumlu Emrah - Ağalar Gurbetten Geldim

Ağalar gurbetten geldim Geldim ki nazenin gitmiş Bir daha saz almam ele Salınıp gezenim gitmiş Aynasın verin dizine Sürmesin çeksin gözüne Siyah zülfün mah yüzüne Tarayıp düzenim gitmiş İçmişem ezel şarabı Gine kavuştur yarabbi Destinde aşkın kitabı Okuyup yazanım gitmiş Bir dahi içmenem bade Sırrımı vermenem yade Uçtu gövel kaldı yada Göllerde gezenim gitmiş Emrah'ım ben de varırsam...

Sayfayı Paylaş