gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Şu Karşıki Dağlar

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Şu karşıki karlı dağlar Pare pare duman şimdi Sevişmesi bir hoş ama
    Ayrılması yaman şimdi

Gülün çevresi har m'ola
    Çektiğin ah ü zar m'ola
    Acep beni anar m'ola
    Ol kaşları keman şimdi

Arasam yari bulurum
    Yoluna serim veririm
    Bir gün görmesem ölürüm
    Gör n'eyledi yaman şimdi

Emrah'ım kapıya çıkar
    Çıkar da yollara bakar
    Aşıkı odlara yakar
    Boyu uzun fidan şimdi

Erzurumlu Emrah - Şu Karşıki Dağlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  3. Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Hayal hayal olmuş karşıki dağlar Muhannet gözlerin dolukmuş ağlar Esti sam yelleri bozuldu bağlar Onun için bende gam telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Yıkılsın dünyanın pembe irengi Dinlemez öldürür yoksulu begi Kimi yemez baklavayı böreği Kiminin akşama nan telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Ey Emrah elveda yüklendi göçüm Affeyle yarabbi çoğoldu suçum Okuyum kuranlar...
  4. Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı

Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı

Dinleyelim dağ basında figanı Görelim ne demiş o Leyla Leyla İkimiz de oturalım diz dize Bir de hu çekelim hu Leyla Leyla Felek çakmağını üstüme çaktı Beni bir onulmaz derde bıraktı Vücudum şehrini odlara yaktı Yandım ateşine su Leyla Leyla Felek kemendini eyledi çengel Yare varam diyom koymuyor engel Ölürsem sevdiğim üstüme sen gel Çeşmin yaşı ile yu Leyla Leyla Daim dilimizde Hakk'ın...
  5. Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Bir Tipiye Yakalandım Yaz Günü Vah Bana Bana Bana Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Ak Düştü Saçıma Ararım Dünü Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Bilemedim Bahar İle Yazımı Felek Bilmem Çektiğime Razı Mı Elim Tutmaz Çalamam Ki Sazımı Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Aşık Emrah Figan İle Zar İle Darelendi Yürek Bir Çift Söz...

Sayfayı Paylaş