Eşkışkın bitkisini çok merak ediyorum tadı nasıl?

• Konbuyu başlatan eşkışkın
  • Başlangıç tarihi
E

eşkışkın

Forum Okuru
Eşkışkın bitkisini çok merak ediyorum tadı nasıl?

Eşkışkın ne melek kadınlar kulubü eşkışkın bitkisi forum'da.​

Melekler mekanı selamlar ya bu eşki ışkın nedir bilen var mı bir ara sosyal medyada sürekli görüyordum bir ot sanırım da nasıl bir şey? Eşkışkın bitkisi faydası var mı neye iyi geliyor? Soyup yiyorlar sanırım ama neye iyi geldiğini bilmiyorum. Eşkışkın herkes yiyebilir mi nerelerde yetişiyor kızlar ben de merak ettim valla öyle bir yiyorlar ki:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Eşkışkın bitkisi Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde daha çok genel olarak Anadolu'da yüksek yamaçlarda yetişen bir bitki. Aynı zamanda ışkın ya da uçkun isimleri ile de anılan bu bitki özellikle nisan mayıs haziranda yetişmektedir. Özellikle içeriğinde bolca su bulunan bitki hem antioksidan hem de birçok hastalığa da şifadır. Tadı ekşi ve buruktur ve gövdesi soyulmakta çiğ olarak yenilen bir bitkidir. C vitamini demir çinko bakımından zengindir. Eşkışkın aynı zamanda şekeri ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Ayrıca bazı kanser türlerine de iyi geldiği söylenmektedir.

Balıkotunu hiç duydunuz mu? Mutlaka inceleyin derim. ''Balıkotu özellikleri faydaları'' aşağıda linkimizde ilginizi çekerse inceleyebilirsiniz.

Geri