gebe
  1. yakışıklım

yakışıklım Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    830
    Ödül Puanları:
    93

eşlerin birbiri için çekebilecekleri aralarının huzurunu artıracak bir zikir

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında yakışıklım tarafından paylaşıldı.

ya halim&ya vedud zikrini günde 108 kere çekmek aramızda sorun olan eşimiz, arkadaşlarımız ,yakınlarımız veya sevdiklerimiz ile olan sıkıntılarımızı azaltır. ya halim ismi karşımızdakine(eşimize arkadaşımıza bakar) ve allah bu esmasını kime niyetle okursak onun kalbini yumuşatıp merhametini artırır.sakin ve hilm sahibi olur. ya vedud ismi ise kendimize bakar ve karşı taraf için olan sevgimiz artırır onlarla bağımızı kuvvetlendirir okuyanın yuvasına huzur verir.

EL VEDUD: (bu esma tek çekilmek istendiğinde 270 kere okunması ebced hasabına göre hatim sayılır)

Ya Vedud ismini zikreden kişiyi bütün insanlar sever, sayar, hürmet görür. Okumaya devam eden kişi başkalarına tesir eder ve karşısındakini hükmü altına alır. Kalbi nurlanır, huzura kavuşur
    EL HALİM: (bu esma tek çekilmek istendiğinde 88 kere okunması ebced hasabına göre hatim sayılır)
    Ya Halim ismini zikreden arifler zümresinden olur. Merhametli ve sözü geçen bir kişi haline gelir. Dünyayı bırakıp, taata yönelir. Sinirli ve asabi olan kişiler okursa durumları düzelir.

ALLAH BİZLERİ BİLDİĞİMİZ VE BİLMEDİĞİMİZ TÜM ESMALARI HÜRMETİNE "O"NA(C.C) LAYIK BİR KUL EYLESİN. YUVALARIMIZI CENNET BAHÇELERİNE ÇEVİRSİN İNŞALLAH. amin amin amin

2. yakışıklım

yakışıklım Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    830
    Ödül Puanları:
    93
    bilmeyen var mıdır bilmiyorum ama açıklamayı unutmuşum. Hatim ,sözlük anlamı, mühürlemek, sona erdirmek ve bitirmek demektir. bir şeyi baştan sona okumak anlamı taşır. bilen ve bilmeyen tüm arkadaşların affına sığınıyorum genelde kur anı kerimi baştan sona okumak anlamında kullandığımız için ben başka şeylerde hatim kelimesi kullanılınca anlamamıştım yanılgıya fırsat vermemek adına açıkladım...

eşlerin birbiri için çekebilecekleri aralarının huzurunu artıracak bir zikir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ünlüler 'Enbe' için bir arada

Ünlüler 'Enbe' için bir arada

Barry White, Richard Clayderman, Goran Bregoviç, Pavarotti ile konserler veren Enbe Orkestrası yarın son albümlerine eşlik eden ünlülerle birlikte sahneye çıkacak Enbe Orkestrası, 23 Şubat'ta TİM Maslak Show Center'da son albümlerine eşlik eden ünlü seslerin katılımıyla bir konser verecek. BKM'nin organizasyonuyla gerçekleşecek konserde Enbe Orkestrası ve Behzat Gerçeker'e Ajda Pekkan,...
  2. Eşler için bir dua

Eşler için bir dua

ve elgaytü aleyke mehabbeten minni ve elgaytü aleyke mehabbeten minni duası eşin sadık olması için dua Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin. İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç,...
  3. eşler için güzel bir dua

eşler için güzel bir dua

eşinizin sizi sevmesi için dua eşimin beni sevmesi için dua eşlerin birbirini kocamın beni kocama kendimi nasıl sevdiririm Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin... İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni...
  4. Eşiniz ile aranızda muhabbet için dua...

Eşiniz ile aranızda muhabbet için dua...

muhabbet için dua dua resmi resimleri Muhakkak bunu bilmeyen yoktur ki yer gök dua iledir.Ben de duaların faziletine gerçekten inananlardanım müthiş bi şekilde.Size şimdi evliliğinizde daha mutlu eşinizle daha muhabbetli olmanız için bir dua vereceğim ben gerçekten bu duanın faziletine inananlardanım ALLAHIn iznyle.Bu duayı da bana eşimle sıkıntılı olduğum bi dönemde ablam sölemişti.Ciddi...
  5. Eşimle aramdaki muhabbet için dua istiyorum

Eşimle aramdaki muhabbet için dua istiyorum

Konuşacak birşeyler bulmakta zorlanıyoruz çoğu zaman ama gördüğüm kadarı ile herkes hemen hemen aynı. Muhabbetten kasıt iyilik güzellik ve birbirini sevmek ve saygılı olmak anlamında kızlar. Bunun için yani aile iç saadeti ve huzuru için sırlı bir dua var ise beniml paylaşır mısınız. Teşekkür edipyorum.

Sayfayı Paylaş