gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Etamin işi aslında duyguları dile getirir

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

etamin mutfak takımı örnekleri etamin mutfak takımları yabancı siteleri yabancı elişi siteleri harf örnekleri Etamin işi aslında duyguları dile getirir [​IMG] Etamin kumaş üzerine yapılan elişi harf çalışmaları, aslında küçük kızlara yönelik bir eğitimdir. Alfabeyi ve aritmetiği öğretmeyi amaçlar. Zira tam bir hesap işidir. El becerisinin artmasıyla birlikte hayal gücünün de zaman zaman devreye girdiği ve birdenbire motiflerin belirginleştiği görülür. XIX. yüzyılın ikinci yarısı, bu tür çalışmalar için oldukça verimli geçen bir dönemdir ve bu örnekler, iyi korundukları ölçüde günümüzde iyi para etmektedir. Motifli olanları daha da kıymetlidir.

Boynuz motifi evliliği ve bolluğu, kalp motifi sadakati, ağaç ise yaşamı simgeler.

Bazı harf işlemelede I ve J harflerinin yazılımı, sizi yanıltmasın. Latin alfabesinde bu iki harf aynı olduğundan bir tek kez işlenmektedir.

2. melisanur

melisanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Etamin işi aslında duyguları dile getirir
    Bende yaptım etamin çok keyifli ama zaman alıcı bir el işi türü

Etamin işi aslında duyguları dile getirir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duygular

Duygular

Duygular vardır anlatılamayan, Sevgiler vardır kelimelere sığmayan, Bakışlar vardır insanı ağlatan, İnsanlar vardır ki asla unutulamayan. İşte sende onlardansın...
  2. baba yüreği böyle dile gelir işte...

baba yüreği böyle dile gelir işte...

Arslan Oğlum, Gözümün nuru oğlum… Doğumundan, ölümüne kadar bir gün beni üzdüğünü, kırdığını hatırlamam. Hep gurur kaynağım oldun benim… Başarılarınla övündüm. Hata yapsan bile telafi eder, gönlümüzü alırdın. Yaramazlığını, hırçınlığını görmedim. Hastalandığında annenle baş ucunda sabahladığımızı bilirim. İlk konuşman, yürüyüşün dün gibi aklımda… Geldiğimde beni kapıda karşılar, boynuma...
  3. İşte beden dili sözlüğü!

İşte beden dili sözlüğü!

erkeğin kıza dokunması bir erkek gözlerini kaçırıyorsa erkek gözlerini kaçırıyorsa Karşınızdaki insanın size aslında ne demek istediğini biliyor musunuz ? Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor. Seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını...
  4. Etamin işinden seccadeler

Etamin işinden seccadeler

seccade hurcu dikimi seccadeler seccade modelleri etamin seccadeleri dikimi nasıl dikilir Etamin seccade modelleri arayanlar için sizlere birkaç etamin işinden yapılmış seccade örneklerini paylaşmak istiyorum

Sayfayı Paylaş