gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Ev Yapimi Organik Pestisit Yapılışı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Böcek öldürücü sprey yaparken bulaşık deterjanı kullanmak cazip olsada içerisinde bitkileriniz için zararlı olabilecek çeşitli kimyasallar içerebilir, oysa sabun kullanımı böcek öldürmenin organik bir yöntemidir. Böcek öldürücü sprey hazırlarken doğal sabun kullanın örneğin yeşil sabun olabilir ve başka maddelerle karıştırmayın. Sadece sabunlu su yaprak bitleri gibi yumuşak vücutlu böcekleri öldürebilir ancak daha dayanıklı böcekler için biber gibi oramatik bitkilerle yapılan karışımlar daha iyi sonuç verebilir.

p.jpg

1. adım Bir litrelik kavanoza 1 veya 2 yemek kaşığı doğal sıvı sabun koyun
    2. adım Kavanozu suyla doldurun
    3. adım Bir litrelik ikinci kavanoza bir avuç kadar keskin kokulu soğan,sarımsak,zencefil köklerinden ve acı biberden koyun
    4. adım İkinci kavanozu kaynar suyla doldurup bir gece bekletin.
    5. adım Karışımı süzgeçten geçirin.Sabunlu su ile bitki karışımını 1-1 oranında karıştırıp kullanabilirsiniz.Son hazırlanan karışım yalnızca böcekleri öldürmekle kalmaz tavşanlarıda bahçeden uzak tutmaya yarar
    OT İLACI
    Genel bakış
    Sirke, salatalarda ve bazı yemek tariflerinde sıkça kullanılan bir üründür. Bazı durumlarda kimyasal temizleyicilere organik alternatif olarak temizlikte sıkça kullanılmaktadır.Böyle çok yönlü bir ürünün organik bahçecilikte ot ilacı olarak kullanılması hiçte şaşırtıcı değildir.

Özellikleri
    Ev yapımı ot ilacı tarifinde kullanılan beyaz sirke; mısır alkolü ( etanol ) , su ve asetik asitten imal edilir. Karışım kontrollü şartlarda fermente edilerek çeşitli damıtma işlemlerinden geçirilerek hazırlanır. Sirke kullanımı insan sağlığı için güvenli olduğu kadar bitkler içinde bahçenizde güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.

Etkinliği
    Sirkenin herbisit olarak tesiri içerisindeki asetik asit miktarına bağlıdır. Sirke yalnızca kontak etkili bir ot kontrol ilacıdır, dolayısıyla bitkinin üst aksamı ölürken kökleri etkilenmeyecektir.

Sirkeli Ot Öldürcü Tarifi
    Sprey kabına saf beyaz sirkeyi doldurun,1 çorba kaşığı sıvı deterjan ekleyin suyun yüzey gerilimini azaltmaya yarayacaktır, üzerine 2 çorba kaşığı kanola yağı ilave edin karışımın otların üzerine daha kolay yapışmasına yardım edecektir.

Dikkat Edilecekler
    Organik sirke tüketimi insan sağlığına faydalı olsada hazırladığımız karışımın tüketimi sakıncalı olabilir bu yüzden üzerine etiket yapıştırıp ot ilacı olduğunu belirtebilirsiniz.Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklamayıda ihmal etmeyin.Yanlışlıkla başka bir bitki üzerine kullanırsanız bitkiyi bol suyla yıkayın sorun çözülecektir.

Ev Yapimi Organik Pestisit Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev Yapımı Akvaryum yapılışını bilen var mı

Ev Yapımı Akvaryum yapılışını bilen var mı

Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde tv de bir programda evde akvaryum yapılacağını duydum yani gördüm ama nasıl yapıldığını izlediğim halde anlıyamadım merak da sardım ve sizden Ev Yapımı Akvaryum yapımı hakkında bilgi rica ediyorum.
  2. Ev Yapımı Cips Tarifi Yapılışı

Ev Yapımı Cips Tarifi Yapılışı

Evde Nasıl Cips Yapılır Evde Cips yapılışı Sevgili melekler, okulların tatile girmesiyle birlikte evde çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmeye başladınız. E tabi bu arada yemek sorunları da başladı. Genelde seçilen yemekler, köfte patatese düşkünlük ve fast food sizi bunaltırken sebze yemeklerinin yanında hiç olmazsa kendi ellerinizle yapacağınız cipsle onların gönlünü alabilirsiniz :)...
  3. REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

Ev Yapımı Muzlu Puding Tarifi Ev Yapımı Muzlu Puding Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere Ramazan Ayı'nda iftar sonrası ikram edeceğinz hafif ve lezzetli tatlı olarak sunacağınız evde muzlu puding tarifini veriyoruz. Hem hafif, hem de besleyici olan muzlu pudingi çoluk çocuk afiyetle yiyebilirsiniz. Ev Yapımı Muzlu Puding Malzemeler -1 su bardağı toz şeker - 1 litre...
  4. Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Nasıl Yapılır Ev Yapımı Browni Tarifi Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim. Malzemeler 1 su bardağı un 2/3 su bardağı kakao yarım tatlı kaşığı kabartma...
  5. Ev  yapımı aloe vera sabun tarifi

Ev yapımı aloe vera sabun tarifi

Sabun su ile birlikte kullanıldığında temizlemede kullanılan bir arındırıcı.Geçmişte duşta kullanımının yanı sıra temizliktede kullanılıyordu.Özellikle çamaşır yıkama ,halı yıkama vs gibi.Günümüzde sabun ve deterjan olarak içeriğinden , kullanıldığı alana göre ayrılmışlardır.Dilerseniz Sabun ve Tarihçesi adlı konumuzu inceleyerek sabunla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Cilt hijyeni...

Sayfayı Paylaş