gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde Uygulanabilir Epilasyon Yöntemleri (acısız)

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri Evde Uygulanabilir Epilasyon Yöntemleri

Biz kadınların en büyük sorunlarından biridri tüyler ve ömrümüzün neredeyse yarısı tüy sorununa çözümlerle geçer. Bir çok epilasyon yönteminin var olduğu günümüzde kimi evde çözümler, kimi ise güzellik salonlarında ki çözümlerdir. Lakin biz bu yazımızda evde acısız epilasyon çözümlerini konu alıyoruz Melek'ler.

Tüy Dökücü Krem

Tüylerden kurtulmak için uygulanan geçici yöntemlerden biri de tüy dökücü kremlerdir. Cildin altına nufüz ederek tüylerin dökülmesini sağlayan kremler cildi nemlendirir. Jilete oranla tüylerin daha geç çıkmasını sağlar.

Her cilt tipi farklı olduğundan tüy dökücü kremler farklı tepkiler gösterebilirler. Eğer cildinizde kremden dolayı tahriş oluştuysa bol soğuk suyla yıkayın. Açık yara, sivilce, dudak üstü bölgelerinde kesinlikle tüy dökücü krem kullanmayın.

Tüy dökücü krem uygulamasından sonra cildinize parfüm, kolonya gibi kozmetik ürünler sürmeyin.

Epilasyon Aleti

Son yıllarda epilasyon aleti kadınlar arasında yaygınlaşmaya başladı. Ağda, cımbız gibi tüyleri kökünden alan epilasyon aletleri pratik ve kolay kullanım sunuyor.

Tüylerinizi epilasyon aletiyle almadan önce cildinizin tamamen kuru olmasına dikkat edin. Eğer ilk kez epilasyon aleti kullanacaksanız küçük bir bölgede deneme yapın. Her hangi bir kızarıklık, tahriş görülmüyorsa tüm vücudunuza uygulayın.

Epilasyon aletleri bazı kadınlarda kıl dönmesi sorununa yol açmaktadır. Eğer kıl dönmesi problemi yaşıyorsanız, epilasyon aletini küçük bir bölgede uygulayıp gözlemleyin. Kıl dönmesi sorunu devam ediyorsa, epilasyon aleti kullanmayın.

Jilet Kullanmak

İstenmeyen tüyleri yok etmenin en kolay yolu jiletle tıraş etmektir. Bu yöntem kadınlar arasında yaygın olarak kullanılır. Çünkü hem acısız hem de pratik çözüm sunar.

Tüyleri jiletle almanın, tüyleri kalınlaştırdığına inanılır. Oysa tüylerin sayısında artış olmaz. Yüzeyden kesilen tüyler daha çabuk uzar, sertleşir.

Epilasyon yöntemi olarak jilet kullanıyorsanız mutlaka cildinizi bol köpükle yumuşatın. Epilasyon işlemi bittikten sonra nemlendirici krem sürerek cildinizi rahatlatın.

Kadınlar için özel üretilmiş jiletleri tercih ederseniz hem daha derinden almalarını hem de cildinizde kesik oluşmamasını sağlarsınız.

2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    bilgiler için tşkler sevgili adminim :d

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yaaa ben size tüy sarartıcı krem öneririmm 100% doğalll her yerde satılır

4. sezen822

sezen822 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kalıcı çözüm için Bioder Epiten Ağda Serisini ve Bioder Bio Epilation ürün serisini incelemenizi tavsiye ederim. Acısız ve kalıcı bir yöntem.

Evde Uygulanabilir Epilasyon Yöntemleri (acısız) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Laser epilasyon kimlere uygulanabilir?

Laser epilasyon kimlere uygulanabilir?

Laser epilasyon kimlere uygulanabilir? 12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Eğer tüyler açık renkli yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise laser ışığını görmeyeceği için tedaviden etkilenmez. Laser epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir? Gözleri direkt ışıktan özel gözlüklerle koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Her...
  2. epilasyonda acısız dönem

epilasyonda acısız dönem

acısız epilasyon yöntemleri Kızzlar hepimizin derdi büyük bir ihtimalle istenmeyen tügler çözüm emla kremi ben denedim kökten çözüm süper hiç acı yokkkkkkkkkkk inanın 8 ay kullan sonraki kullanmalarında tala karınca yagı sür 3 gün 1 yıl içinde hiç tüg kalmıyormuş tala karınca yagını denemedim deneyen varmı varsa bilgilendirsin birde hamam otu duydum o nasıl duyan...
  3. Derma Seta Acısız Epilasyon

Derma Seta Acısız Epilasyon

derma seta, acısız epilasyon, nedir, nasıl kullanılır, kullanıcı yorumları, ile ilgili bilgiler burada melekler Hem selülitlerinizle savaşmak hem de tüylerinizden kurtulmak ister misiniz melekler? :) Yeni çıkan bir aletle bu mümkün ! Derma Seta Epilasyon Aleti.. Geçelim tanıtımımıza :) Derma seta epilasyon aleti ile ağdaya , jilete , pahalı lazer tedavilerine son vermeye...
  4. Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri

Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri

Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri - Epilasyon yaparken canım çok acıyor acaba Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri nelerdir siz ne yapıyorsunuz banada önerin lütfen.
  5. Lazer epilasyon acısı nasıl geçer ?

Lazer epilasyon acısı nasıl geçer ?

Kızlar lazer epilasyon zararlımı değilmi onu düşüne duruyorum konu açtım size ama hadi diyelim ki lazer epilasyon acıdı sonrasında bu acıyı bitirmek ya da azaltmak için neler yapabilirim bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

Sayfayı Paylaş