gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

eve köpek aldık hali koltuk temizliği hakkında neler önerirsiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Kızım çok istediği için eve bir köpek aldık ve biliyorumki artık temizlik benim için daha zor olacak. Hayvan besleyenlerden hayvan beslenen evlerde uygulanabişlecek püf noktaları hakkında bilgi paylaşmalarını rica ediyorum. Evim köpek var diye kokmasın :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çok sevdiğimiz ev arkadaşlarımız olan evcil hayvanlar ile birlikte yaşamanın özellikle temizlik konusunda bazı hassasiyetler getirdiği bir gerçektir.
    Ne kadar eğitimli olursa olsunlar evcil hayvanlarımızın doğası gereği, tüy,salya, dışkı, yiyecek atığı vb nedenlerle evimizde ekstra temizliği yapmamız gerekmektedir.

Özellikle tekstil yüzeylerdeki bu tip kirlenmeler münkünse anında müdahale ile daha etkili olarak temizlenebilir.

Ancak zaman içinde gözle görünmeyen bazı kirlerde halı, kilim, koltuk gibi eşyalarımız içine yerleşir ve ağır bir koku oluşmasına neden olurlar.

Evcil hayvanlarımız ile birlikte yaşadığımız alanlarda temizliğimizden ve sağlığımızdan ödün vermeden yaşayabiliriz. Senede 2 kere olarak önerilen halı temizliğini daha sık periyodlarla yaptırmak etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda halı yıkama fabrikalarından yerinde koltuk yıkama hizmeti de alabilirsiniz.

Ayrıca profesyonel halı ve koltuk temizleme hizmeti alacağınız firmayı evcil hayvan beslediğiniz konusunda uyarırsanız daha etkili dezenfektanlar kullanacaklardır.

3. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ben evde kedi köpek sevmiyorum.hayvanları çok sevmeme rağmen evde bakmam.peygamber efendimiz bile söylemiş evde köpek bakılmaması gerektiğini.çünkü köpeklerin derilerinde kötü bir bakteri varmış.yıkasanda fayda etmiyor ve evde köpeği olanların evleri çok pis kokuyor.ben çay bile içemem o evde iğğğ :D

smiley bunu beğendi.
  4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    yalnis bilmiyorsam köpegin deydi kiyafetle namaz kilinmaz mis.. ve peygamber efendimizin köpekleri eve alinmamasini söyledigini biliyorum. Evcil hayvan olarak keske kediyi tercih etseydiniz... bildigim kadariyla dinen onlarin eve durmasinda sakincasi yok...

5. denizbrn

denizbrn Forum Okuru

dinen şöyle dinen böyle... köpeğe izin yok, kediye var. nedenini sorsan kendileri de bilmez... bir köpeği sahiplendiğin için tebrik ederim seni arkadaşım..

6. esma fatma eliaçık

esma fatma eliaçık Forum Okuru

Allahın yarattığı cana bakmak sevap ayrım ypmak günahtır haddinizi bilin cahiller iyiki köpek sahiplenmissin büyük sevap tebrk ederm

eve köpek aldık hali koltuk temizliği hakkında neler önerirsiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev temizliği

Ev temizliği

Ev temizliği sağlık açısından oldukça önemlidir, Evinizde temiz sandığınız mikrop yuvaları ile doludur, Ev temizliğine tüm kadınlar çok önem vermektedir. İç Hastalıkları Uzmanı Yard. Doç. Dr. Metin Okucu, Gazete Habertürk’teki yazısında evimizdeki mikrop yuvalarını açıkladı… MUTFAK LAVABOSU: Tuvaletteki klozetten bile daha kirli olabilir. Bulaşıklardan kalan gıda artıkları,mikropların üremesi...
  2. Ev Temizliğinde Püf Noktalar Nelerdir?

Ev Temizliğinde Püf Noktalar Nelerdir?

ev temizliği, püf noktaları, bilinmesi gerekenler, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgiler burada melekler Ev temizliği bazen gözümüzde büyür,nerden başlayacağımızı ,kirlerle nasıl başa çıkacağımızı şaşırırız melekler :S Ancak birkaç noktaya dikkat edersek,kolayca işleri yoluna koyabiliriz.Mesela; KAPILARINIZ SARARDIYSA… Kapı ve camlarınızın çerçevelerini ne kadar silerseniz silin,...
  3. Günlük ev temizliğinde nelere dikkat etmek gerekir?

Günlük ev temizliğinde nelere dikkat etmek gerekir?

Ev temizliği Gündelikçi fiyatları Selam kızlar, hernekadar büyüyen karınlar temizliği engellesede bizim türk kadınları yinede ev işi yapmadan duramazlar sürekli birşeylerin yerini değiştirir farklı dekorasyonlar yapmaya çalışırız ben biraz üşeniyordum gerçi ama sizi bilemem hernekadar günlük işler yapıyor ve yorulmuyor gibi düşüncekte dikkat edilmesi gereken noktalar var elbet Ev işleri...
  4. Deri Koltuk Temizliği Hakkında Merak Ettikleriniz!

Deri Koltuk Temizliği Hakkında Merak Ettikleriniz!

deri koltuk temizliği nasıl yapılır, deri koltuklar nasıl temizlenir, deri koltuk temizliği, deri koltuk temizliği nasıl yapılmalı Daha önce ki yıllar da genellikle işyerlerin de tercih edilen deri koltuk modelleri günümüz de birçok evin oturma odası ve salonların da baş köşeyi alarak dekorasyona şıklık kazandırıyor. Deri koltuk modelleri kullanıyorsanız o zaman temizliği hakkında da bilmeniz...
  5. Kadife koltuklar nasıl silinir?

Kadife koltuklar nasıl silinir?

Koltuk, kanepe, sandelyeleri yerinde temizlemeniz gerekiyorsa öncelikle döşeme kumaşın üzerini elektrik süpürgesiyle vakumlamanız gerekir. Her bölgeye ulaşabilmek için, elektrik süpürgenizin uygun ağızlıklarını kullanabilirsiniz. Koltuk veya benzeri döşemeleri kuru olarak fırçalamak, genelde tozu dağıtmaktan ve daha çok işlemesine neden olmaktan başka bir işe yaramaz. Koltuk yüzeyindeki...

Sayfayı Paylaş