gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Evimizdeki Mite'lar(Mayt)

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

mayt temizliği
    Geçen gün temizlik şirketinden bir bayan elektrikli süpürge tanıtımına geldi.Yastıklarımızda mite denen böceklerin bulunduğunu söyledi.Hatta bunları süpürge ile çekerek yaktı:D:Dve size yemin ederim ki bi deriyi nasıl yakarsınız aynen o şekilde iğrenç bi koku çıktı ortaya.Kendimi banyoya zor attım:D:D
    Temizliğe özelliklede sürekli başımızı dayadığımız ağzımızın yatarken sıklıkla deydiği yer yastıklarımızın temizliğine çok dikkat edelim hanımlar.Hatta mümkünse yatarken yastıklarınızın üzerine bir bez örtün ki,bu bezler sıklıkla yıkanmaya gelir. şimdi sizlere bu böceklerden bahsetmek istiyorum.

Mikroskopla bir milyondan fazla kez büyütülerek elde edilen bu görüntüler, halılarımızda, yataklarımızda, koltuklarımızda ve dolaplarımızda pusuya yatmış maytların, sineklerin ve pirelerin gerçek yüzleri. Bunlardan biri, un maytı... Pasta, ekmek ve un artıklarına bayılıyor. Diğeri toz maytı. En sevdiği yerler mobilyalar, perdeler ve halılar. Bir diğeri gümüşçün. Çok hızlı hareket eden bu böcek, lavoba altı dolaplarına bayılıyor. Kırmızı un böceği, bir çuval unla evinize misafir olabilir. Ödüllü bilim fotoğrafçısı Steve Gschmeissner tarafından çok güçlü tarayıcı elektron mikroskoplarıyla elde edilen bu görüntülerin en dikkat çekici olan, bir kurt sineğinin kafasını gösteren. Sinek kurdunun ağzından çıkan dişlerini görmek mümkün. Bu haliyle sevimli bir çizgi film kahramanını andırıyor! Kurt sineği açıkta bırakılan yemeklerin etrafında ya da çok uzun süre güneşte açık bırakılmış çöplerde oluyor. Evlerdeki toz maytı, normalde zararsız, ama astım hastalarında alerjik reaksiyonu tetikleyebilir. Yataklarımızda olmayı çok seven bu maytlar, dökülen derilerimizle besleniyor. Un maytı, düzenli olarak havalandırılmayan dolaplardaki tahıl ve mısır gevreği artıklarıyla besleniyor.

İşte gördünüz bu hayvanları.Artık sağlığımız için hepimiz temizliğimize daha dikakt edelim...

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyyyyyyyy yatamam akşam ben :cry:

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    offf bunlar ne yaa :)

Çamaşır suyuda temizlemiyorsa ben napim yahu :D tuz ruhunuda her yerde kullanamam ki... en koyu kıvamlı domestosu kullanıyorum :S

4. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    ayyyyyyyyyy şimdi biz hergece bunlaramı başımızı koyup yatıyoz:S

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evimizdeki Mite'lar(Mayt) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. EV

EV

Evler vardır; kaçıp canını kurtarmak istersin… Evler vardır; yalnız, soğuk, buz gibi… Evler vardır; her gece bir çift cesedin üstüne, bir mezar taşı gibi kapanır kapısı… Evler vardır; sofrası kurulmayan, yarım ısıtılmış bayat pilavdan ayaküstü birkaç kaşıkla hemen kahveye koşulan… Evler vardır; penceresinin kırık camına yastık tıkılmış… Evler vardır; “sobası tüten ve bir türlü yanmayan ve...
  2. Kiz evi naz evi...

Kiz evi naz evi...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Evlerinize....

Evlerinize....

Dekoratif ürünler denildiğinde ilk akla gelen markalardan Biev gold serisi 2011 2012 sezonunda da üretmiş oldukları birbirinden farklı tasarımlar ve son derece dekoratif tarzlarla evinizin dekorasyonlarına renk katmaya devam ediyor.. Çok şık duran bu üç modeli sizinle paylaşmak istedim.
  4. ev

ev

evim olacak mı ? toki ev verecek mi ? gül ablam çay vercekmi ? alperen sınıfta kalacak mı ? umut takdir alcakmı ?
  5. Evim Evim Güzel Evim

Evim Evim Güzel Evim

Limango’nun, ev ve yaşama dair her şeyi %80’e varan indirimlerle alabileceğiniz yeni alışveriş platformu limangoHOME açıldı. Tam da okulların açıldığı dönemde, yani yeni atanan binlerce öpretmenin ve yeni şehirlere göç eden yüzbinlerce öğrencinin ev telaşıyla ortalıkta dolandığı günlerde çok mantıklı ve akıllı bir hamle yapmış olan alışveriş sitesidir. Yıllardır severek kullanıyor olmam bir...

Sayfayı Paylaş