Evinizi Güzelleştirmek İçin Yapabilecekleriniz

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Evinizi Güzelleştirmek İçin Yapabilecekleriniz
Dekorasyonda çığır açıcı değişime aç bayanlar merhabalar hepinize. Değişim hep içimizde aslında sizce de öyle değil mi? Odamızda, kalemimizde, içimizde, salonumuzda, antrelerde, masa üzerlerinde.... siz nerede istiyorsanız orada olmaya hazır sizi bekliyor. sizlerin dekorasyon tarzınız, keyfili tercihleriniz, beklentilere cevap veren dekor unsurların yer aldığı mağaza ziyaretleriniz ile ev ortamınızda hayret edebileceğiniz görsel değişiklikleri kendiliğinden yakalayabileceksiniz.
Ahşap-Kütük-Parçalarıyla-Dekoratif-El-Yapımı-Vazo-Fikirleri.jpg

El emeği göz nuru ürünler her zaman daha çok beğenilen ve konulduğu yere yakışabilen ürünler olmayı hak etmektedirler. Mesela üst kısımda yer alan ahşap saksı tasarımları bahçenizde yapılabilecek harika ürünlerdir. Hem bahçeye hem de balkona yakışabilir bu saksı tasarımlarını dilerseniz kış bahçesi olarak ayarladığınız odanızda bile kullanmayı deneyebilirsiniz. Dış kısmını süsleme, biçimine karar verme gibi tüm ayrıntılar tamamen sizin kararınıza kalmış. Bahçe saksı modelleri ile bahçe dekorasyonalrınızı yenilerken isterseniz bu tarz bir model tercihi de gerçekleştirebilir hem emek verip hem de değişimi hissetme mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

$%7BCURRENT_CATEGORY.seoName%7D-1318.jpg

Pişmiş toprak boyalı saksı tasarımları da üst resimdeki gibi farklı çizimleriniz ile özel görünümler kazanabilir. Pişmiş toprak ürünler pek çok ürün görselinde farkındalığını hissettirebilmektedir. Çiziminiz ve hayal gücünüz birleştiği zaman üst resimdeki gibi hoş bir görünümü elde etme fırsatına sahip olmanız kaçırılmaz bir ayrıcalık olabilecektir.

CamKavanoz-İle-70-Farklı-Kendin-Yap-Fikirleri.jpeg

Hayal gücünüz sınır tanımasın demiştim hatırlar mısınız? Tamamen hayal ürün görseller olan üst resim şık tasarım tercihlerinizde öneri olabilecek modellerden. Kavanoz için bitki yetiştirmek, kendi renginizi seçip boyayacağınız kavanozu kalemlik yapmak ya da doğallığından faydalanacağınız saklama kavanozunu deniz boncukları ile süslemek tamamen tercihleriniz ile şekillenebilecek görünümleri sunabilmektedir. İplerle ya da daha farklı dekoratif ürünlerle süsleyebileceğiniz kavanozları dilediğiniz ortamda aksesuar niyetine kullanmaya hazır mısınız? Yemek odanızda dekoratif masa süsü olarak bile hazırlayabileceğiniz kendi ürününüz olabilecek bu tarz dekoratif objeleri odalarınızdaki ahenkte görmek sizi mutlu edecektir.

Opulant-Female-Teenager-Bedroom-Interior-by-Altamoda-07.jpg

Yukarıda gördüğünüz pembe rengin yoğun kullanıldığı dekoratif objelerde tam bir genç odasından esintilere öneri olarak size verebileceğim öneriler arasında. Tüylü yastıklar, ayıcıklar, süslü abajurlar ile genç kızların hayalini süsleyen oda görünümlerini elde etmek mümkün. Pembe gönlüm sende başlığı ile beğenilebilecek pembe genç odası dekorasyonlarından tüyoları daha yakından inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

090.JPG

Ya da el becerinize güveniyorsanız bebek odası ya da çocuk odası gibi resimdeki gibi oyuncaklar yapmaya ne dersiniz? Bayanlar sizce de hayal gücünüzü harekete geçirme zamanı gelmedi mi?

Bahçeli bir evim yok ama tek hayalim bahçeli bir eve sahip olmak. Bu tür dekoratif ürünleri gördükçe içim gidiyor. Gerçekten hepsi muhteşem görünüyor. Bahçeli bir eve sahip olsaydım, ferforje tarzı dekorlar başta olmak üzere kendi elimle dekorlar tasarlayarak bahçemi güzelleştirmek adına hiç boş durmazdım sanırım. Bu tarz süslemelerle, hem evimizin içini hem de kapımızın önünü zenginleştirebiliriz.

Görselliğe önem veren biriyim dolayısıyla bu tarz dekorları, huzur açısından çok gerekli buluyorum. Kavanoz tasarımları çok şık görünüyor, kalemlik renkleri oldukça iç açıcı. El becerisi kuvvetli olan hanımlar için hoş alternatifler. Ben de bu tarz kalemlikler tasarlamaya çalışacağım. Hoş paylaşım için teşekkürler. :):)

El becerisi olan biri değilim fakat kalemlik yaratmak pek kolay görünüyor. Mumlu kavanozlara bayıldım desem yalan olmaz; fazlasıyla egzotik görünüyorlar. Üst fotoğraftaki tasarımlar otantik ortamlardan hoşlananlar için oldukça ideal. Ben çok severim çiçek ya da yeşillik tarzı dekor ürünlerini. Çiçeklerle süslenmiş ağaç gövdeli saksılar muhteşem bir tasarım olmuş. Özellikle orkide sevenler için bir hayli çekici olacaktır.

Gün içerisinde kahve tüketmeyi çok sevdiğim için kullandığım bardaklara çok önem veririm. Fotoğraftaki el emeği göz nuru bardak modellerinden evimde fazlasıyla bulunduruyorum. Resimdeki pembe oda ve rengârenk dekoratif ürünler göz kamaştırıcı; insan öyle bir odanın içerisinde kendini prensesler gibi hissede valla :D:D:D:D

Dekorasyonda bu tarz değişimler arada gerçekleştirilmeli diye düşünüyorum. Özellikle değişikliğe ihtiyaç duyan bayanlar size sesleniyorum evinizde öyle çok uzun vadeli monoton görünümlere yer vermeyin bence. Kimilerinin ekonomisinin yeterli olmadığı ve bu nedenle çekimser kaldığı kabul edilebilir gerçeklerden; fakat her şey ekonomiyle olacak diye de bir kaide yok. Bunu yazımdaki el becerisiyle farklılık oluşturanların önerilerinden sunduğum resim görselleri ile size kanıtlamak istedim.

Özellikle ev hanımlarının rutin hayatlarında değişik bir enerji boşaltma olarak tanımlanacak olan cam boyama, ahşap boyama ya da yaratıcı saksı yapma gibi eğlenceli hobiler stres atmada bire bir olabilir diye düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum bayanlar? Çalışan bir bayan için bile ev işi yapmaktan bile farklı olan bu eğlenceli aktiviteler ile temizliğinde ötesinde farklı bir görünüm yakalandığı için bence daha yerinde bir işe efor sarf etmiş olacaksınız. Bir şeyleri değiştirmek için hala bekliyor musunuz?

Geri