evliler odası

pelinsu,
gerçekten çok dersler çıkarılabilicek bir yazı daha eklemişsin eline sağlık
şu bir gerçekki evlilikler yeniyken yada birliktelikler diyim artık evlenmeden hayatlar birleşiyoryaa...
daha çekilmez olabiliyor artı bide eşler daha çok güzellikler bekliyor çünkü cicim ayları dendiği için sanıyorki eşinin ona karşı en güzel olacağı zaman....
işte bunu yeterli görmediğinde daha hırçın olup tartışmalar çıkabiliyo
çok şükür benim evliliğimde olmadı ama bunun sebebi çok ufak evlenmem ve eşimden bir beklentimin olmamasıydı gerçekten düşünüyorumda şimdi olsa çok kavgalar çıkarırdım diyorum
mesela örnek veriyorum ...ailesiyle birlikte akşam yemeği yerken sadece kapının sesini duyardım birde bakardımki eşim dışarı çıkmış oda ufak olduğundanmıdır nedir bana gittiğini söyleme gereği duymazdı üstelik ben yattıktan sonra 11 yada 12 gibi gelir elinde çerezler kolalarla bana hadi aşkım bişeyler aldım oturalım birlikte dediğinde gayet güler yüzlü gülücükler saçarak kalkardım...
şimdi düşünüyorumda kesinlikle kavgası olurdu diyorum
ama eşimde öğle değil artık askerden sonra hepsi değişti bana karşı sorumluluklarını biliyor artık
ama çevremde gördüğüm kadarıyla eşler bu çatışmaları ağır yaşıyo ve bir çok evlilik birbirine alışmadan bitiyor malesef....

resim.jpg

çok iyi yapmışsın pelinciğim evlilik güzel birde kocalarımız yanımızda olsa değil mi ablacım...

erkek ve kadının güncesi

KADIN' IN Güncesi:

Bugün üç yil bitti. Onun karsisina gelinlikle çiktigim günkü kadar mutluyum. Tanrim, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek, cazibeli, yakisikli, anlayisli,sevecen, her sey var. Bugün Cumartesi, biraktim arkadaslariyla eglensin. En sevdigi yemek olan pastirmali kurufasulye ile pilav yapiyorum. Pisti, demleniyor. Banyo yaptim, en sevdigi kiyafeti giydim. Yemekten sonra, söminenin karsisina bir sise kirmizi sarapla uzanacagiz..

Eve geldi sonunda. Beni öpüsü biraz soguktu, akli baska yerde sanki. Aman Tanrim, yoksa ? Tüm cilvelerime ragmen, bana saldirmadi. Arkadaslariyla ne yaptigini sordum, agzinda bir seyler geveledi.

Yemekte biraz keyfi yerine gelir gibi oldu, ama hala dalgin, hala uzak, hala kabuguna çekilmis. Herhalde ÖTEKiNi düsünüyor.

Benden genç mi acaba? Isyerindeki sarisin pazarlama temsilcisi olmasin? Söminenin karsisinda sarabimizi yudumlarken, artik dayanamadim "Neyin var?" diye sordum. Gülümsedi, zoraki bir gülümseme, aci dolu, uzaklik dolu.. "Yok birseyim" diye geçistirdi. O gürül gürül yanan askin bu kadar çabuk bitecegine inanamiyorum, daha dün bana ebediyete kadar benimle olmak istedigini söylüyordu.

Bugün aramizda iletisim kopuklugu basladi bile. Belki de kilo aliyorum. Çok mu VIR VIR yapiyorum? Elini tuttum. Elimi oksadi, ama eller hissiz, parmak uçlari soguk... Stepe baslasam ? Çocuk istesem ? Yalan, yalan, yalan. Kendimi kandirmaktan baska bir sey degil bunlar. Bitti...Bittti...Bitti.Tanrim, ölmek istiyorum. Kendimi son kez onun kollarina attim.

Aglaya aglaya uykuya dalmisim.

ERKEGiN Güncesi:

Öf be, Cimbomdan haybeye 2 yedik.. Ama, kurfasülye güzeldi...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri