gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Evlilikten önce 11 önemli uyarı

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Evlenecek gençlerin evlilik hayatlarında mutlu olmaları için şu noktalara dikkat etmeleri gerekir: [​IMG]

1. Evliliği aceleye getirmeyin
    Evlilik, dizi filmlerdeki gibi pembe düş değildir. İki bilinmeyenli bir denklem gibidir. Bünyesinde birtakım problemler olacaktır. Evliliğe hazır olmadan evlenmeye kalkışmayın.

2. Deli gibi seviyorum
    "Deli gibi sevmek" mutlu olmaya yetmez. "Aklınızla sevin,bir ömür boyu sevmeniz gerektiğini de unutmayın..." Denklik de önemlidir. Sadece siz değil, aileniz de denk olmalı. Kültür seviyenizden dinî inançlarınıza kadar her şeyiniz. Birbirini "deli gibi severek" nikâh memurunun önüne koşan nice gençler, denk olmadıkları için üç gün sonra soluğu hakim karşısında almışlardır. Arabanızı da çok seversiniz ama benzin olmadan onu iterek ne kadar götürebilirsiniz?

3. Ailem beni anlamıyor
    "Ailem beni anlamıyor" yerine onların da fikirlerine değer verin. Bütün anne-babalar, çocuklarının mutlu olmasını ister. Kesinlikle art niyet taşımazlar. Eğer itiraz ediyorlarsa mutlaka bir bildikleri vardır. "Çünkü gençlik damarı, akıldan ziyade hissiyatı dinler. His ve heves ise kördür, âkıbeti göremez." (Gerçi çocuklarının iyiliğini düşündüklerini sanarak kendi istedikleriyle evlendirmek isteyen aileler de vardır.)

4. Önce kendinizi tanıyın
    Nasıl birisiniz? Sinirli, sakin, kıskanç, bunun gibi hangi huylarınız var? Evleneceğiniz aday nasıl olmalı ki, onunla anlaşabilesiniz? Önce kendinizi tanıyın.

5. Adayınızı iyi tanıyın
    Kendinizi tanıdıktan sonra da adayınızı iyi tanıyın. Bunun için ailenizden yardım isteyin. Çünkü yıllarca flört ettikleri halde evlendikten sonra "seni tanıyamamışım" diyenlerin sayıları hayli kabarıktır.

6. Kendinizle barışık olun
    Kendisiyle kavgalı olan, eşiyle de kavgalı olur. Şayet depresyondaysanız veya psikolojik başka bir rahatsızlığınız varsa tedavi olun. Tedavi olmadan asla evlenmeye yanaşmayın. Hem kendinizi hem de eşinizi bedbaht edersiniz.

7. Sakın yalan söylemeyin
    Nikâh masasına kadar "evet", ondan sonra "her şey bitti" mantığıyla hareket etmeyin. "Nasıl olsa ben ona dediğimi yaptırırım." veya "onu değiştiririm" düşüncesiyle kendinizi kandırmayın. Çünkü sonradan hiçbir şeyi değiştiremezsiniz.

8. Olgunlaşın
    Evlilikte olgunluk çok önemlidir. Çocuk tabiatlı, en küçük şeyde küsen, alıngan, şımarık ve bir ailenin sıkıntısını göğüslemekten aciz insanlar, eşlerini mutlu edemedikleri gibi kendileri de mutlu olmazlar.

9. Maddiyata dikkat!
    Aşırı derece maddiyata önem veren adaylardan uzak durun. Çünkü madde mutluluk değil, mutluluğa basamaktır.

10. Fazla beklentide olmayın
    Evlilikten çok şey bekleyenler, mutsuz olurlar. Evlilik güzel şey! Fakat o güzelliğe ulaşmak emek ister, alın teri ve çaba ister. Bunu bilerek ve evlilikten olağanüstü mutluluk beklemeyerek evlenenler, daha çok mutlu olurlar.

11. Hayalperest olmayın
    Realist davranın. Hayal ülkesinin bulutlarında gezenler, dünya gerçekleriyle yüzleşemezler. İlk gerçekle karşılaştıklarında kafalarını sert kayaya çarparlar.

alıntı

2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Çok doğru şey bunlar emeğinize sağlık..

3. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum

Evlilikten önce 11 önemli uyarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Polisten vatandaşa çok önemli uyarı!

Polisten vatandaşa çok önemli uyarı!

rüyada cüzdanının çalındığını görmek rüyada cüzdanın çalınması cüzdan çalınması kapkaç görmek cüzdan 21 çeşit yankesicilik var Yankesiciler toplu taşım araçlarında, otogar, tren garı, havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında kişilerin dalgınlığından yararlanarak cep veya çantalardan hırsızlık yapmaya devam ediyor. Bursa Emniyet Müürlüğü, 21 ayrı...
  2. Astım hastalarına önemli uyarı!

Astım hastalarına önemli uyarı!

astım ölümcülmüdür astım hastalığı ölümcülmüdür ölümcülmü astim ölümcülmü Çevremde tanıdığım bir çok kişide astım hastalığı var.En yakınım oalrak eltimden örnek vermek istiyorum.Eltim astım hastası; toza, dumana,özelliklede sıkıntıya gelemiyor.Çok strese girdiğinde kriz vuruyor.Rabbim tüm astım hastalarının yardımcısı olsun... Astım hastalarına önemli uyarı! Prof. Dr. Tutluoğlu, ilkbaharla...
  3. Dikkat! Önemli Bir Uyarı

Dikkat! Önemli Bir Uyarı

Arkadaşlar haber ne kadar doğru bilemiyorum ama bu tür olayların olabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu düşünerekten bu haberi sizlerle paylaşmak istedim.Haberimiz ise şöyle: Evinizin kapısına geliyorlar. Önemli deterjan firmalarından birinin a...dını verip yeni ürünleri için anket yapmaya, anketi kabul edersiniz de... Hediyenizin 3 kg lık deterjan olacağını söylüyorlar. Tüketici olarak size...
  4. Evlilik için önemli bir uyarı!

Evlilik için önemli bir uyarı!

Evliyseniz, çift olmanız gerekiyor. Eşinizle birlikte, hayat yolculuğunda senkronize adımlar atabilmeniz; bir gözün gördüğünü diğer gözden başkasının görmemesi gerekiyor... Evlilik için önemli bir uyarı! Son yıllarda evliliklerin zarar görmesinin birçok sebebi var şüphesiz. Ama bunların hiçbirisi sizlere hatırlatmak istediğim bu unsur kadar önemli değil gibi geliyor bana. Uyarım,...
  5. Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı!!!

Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı!!!

Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı! Bu hafta bahar yağmurları Türkiye'nin tamamında etkili olacak. Bu hafta bahar yağmurları Türkiye'nin tamamında etkili olacak. Uzmanlar, selin yanı sıra ani hava değişiklikleriyle yıldırım düşeceği uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonuna kadar bahar yağmurları uyarısı verdi. Önümüzdeki 10 gün boyunca Türkiye'nin neredeyse tamamının yağış...

Sayfayı Paylaş