gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Fatiha Suresi Nasıl İnmiştir iniş sebebi nedir buyrun öğrenelim

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Fatiha Suresinin İniş Sebebi
    Fatiha Suresi Ne Zaman İndirildi

Merhaba Sevgili Melek'ler, daha önce sizler ile Fatiha Suresinin anlamı hakkında bilgiler paylaşmıtık. Şimdi ise Fatiha Suresi nasıl inmiş diye merak edilen bilgileri paylaşıyor ve ayrıca Fatiha Suresinin iniş sebebi nedir bu yazımızda öğreniyoruz.

Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha Suresi, Müddesir sûresinden sonra Mekke'de inmiştir. 7 (yedi) âyettir.

İlk nazil olan vahiylerden biridir. Sahih hadislerden Fatiha'nın Hz. Muhammed'e (s.a.) nazil olan ilk tam sure olduğunu öğreniyoruz. Bundan önce Alâk, Müzzemmil, Müddessir surelerinin bölümleri olan birbirine benzer birkaç ayet nazil olmuştur.

Bu sure aslında, Allah'ın kendi kitabını okumak isteyenlere öğrettiği bir duadır. Okuyucuya şu dersi öğretmek için Kitab'ın en başına yerleştirilmiştir: Eğer samimi olarak Kur'an'dan yararlanmak istiyorsan, Alemlerin Rabbi'ne bu şekilde dua etmelisin.

Fatiha Suresi Nasıl İnmiştir iniş sebebi nedir buyrun öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 4 4 4 eğitim sistemi nedir nasıl olacak buyrun öğrenelim

4 4 4 eğitim sistemi nedir nasıl olacak buyrun öğrenelim

4 4 4 eğitim sistemi nedir 4 4 4 eğitim sistemi nasıl olacak Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda 4 4 4 eğitim sistemi hakkında merak edieln tüm bilgileri paylaşıma açıyoruz ve ilgili tüm misafirlerimizi de bu konumuza davet ediyoruz. Hükümet eğitimde iki önemli adım atmaya hazırlanıyor. Zorunlu eğitim 12 yıl olacak, katsayı adaletsizliği de yasayla ortadan kaldırılacak. Hedef mesleki...
  2. İftarda Şişkinliğin Sebebi Nedir Buyrun Öğrenelim

İftarda Şişkinliğin Sebebi Nedir Buyrun Öğrenelim

İftarda Şişkinliğin Sebebi İftarda Şişkinlik Nedenleri Tüm gün heyecanla iftar saatini bekleyip, o lezzetli yemek menüleri ile donatılmış iftar sofrasına kavuştunuz. İftarınızı açtınız ve beklediğiniz kadar çok da yemek yiyemediniz ama yinede iftardan sonra şişkinlik yaşıyorsunuz. İşte iftar sonrası en büyük sorunlardan biri de iftar sonrası şişkinlik hissidir Melek'lerim. Biz de bu...
  3. Fatiha Suresi Nasıl Okunur - Fatiha Suresi Okunuşu

Fatiha Suresi Nasıl Okunur - Fatiha Suresi Okunuşu

Fatiha Suresinin Okunuşu Fatiha Suresi Nasıl Okunur Daha önce ki bir yazımızda Fatiha Suresi nasıl inmiştir diye bilgileri paylaşmıtık. Şimdi de Fatiha Suresi nasıl okunur diyen tüm arkadaşlarımız için, bu yazımızda Fatiha Suresi okunuşu paylaşımında bulunuyoruz Melek'ler. Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în,...
  4. Fatiha Suresi Rüyada Okumak ne anlama geliyor buyrun rüyada fatiha suresi

Fatiha Suresi Rüyada Okumak ne anlama geliyor buyrun rüyada fatiha suresi

Rüyada Fatiha Suresi Okumak Rüyada Fatiha Suresini Okuduğunu Görmek Fatiha Suresi Faziletleri hakkında bilgilere hepimiz, kendimizce bilgi sahibiyiz. Peki rüyada Fatiha Suresi okumak ne anlama geliyor biliyor muyuz? Sevgili Melek'lerim bu yazımızda, rüyada Fatiha Suresi okunduğunu görmenin tabiri hakkında bilgileri paylaşıyoruz. Rüyada Fatiha suresini okuduğunu görenin...
  5. Nisa Suresi Anlamı nedir buyrun öğrenelim

Nisa Suresi Anlamı nedir buyrun öğrenelim

Nisa Suresinin Anlamı Nedir Nisa Suresinin Meali Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce sizlere Bakara Suresi hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Nisa suresinin meali hakkında bilgiler edinmek isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, Nisa Suresinin anlamı hakkında bilgiler sunuyoruz. 1 - Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve...

Sayfayı Paylaş