gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Ferdi Tayfur- Ah annem

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

ah annem annem gurbet de sevdigim bir gonca idi daha koklamadan soldu dediler
    ben askimi ona söylememistim
    duyunca gözleri doldu dediler

vefasiz sanirdim o nazli yari
    onun icin terk eyledim diyari
    duydum göc eylemis gönlümün vari
    sanada bir selami kaldi dediler

artik feryadimi dinlesin cöller
    uyusun vadiler sahralar göller
    o pembe yanaklar o tatli diller
    cürüyüp askini buldu dediler

Ferdi Tayfur- Ah annem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ferdi tayfur

ferdi tayfur

1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida bulunur. Genc Ferdi...
  2. Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur 1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida...
  3. Ferdi Tayfur- Anne

Ferdi Tayfur- Anne

Anne anne anne duy sesimi yalvarıyorum Anne anne anne duy sesimi yalvarıyorum İçimde öyle bir volkan kaynıyor Yakıyor yakıyor kavruluyorum Sakın sorma bunu bana neyin nesidir Bu benim gönlümün efsanesidir Buluşurduk gizli gizli koşuşurduk kırlarda Bu benim bu benim ömrümün hikâyesidir Anne anne güvenme derdin her gördüğüne Anne anne inanma derdin her duyduğuna Kulağım sağırdı gözüm...
  4. Ferdi Tayfur- Ahım olsun

Ferdi Tayfur- Ahım olsun

ben ah cekisimde bir ahim olsun dilerim her gunun kederle dolsun attdigin adimlar gunahim olsun dilerim allah dan ben gibi yasa benzesin goz yasin bahar seline erisme insaallah tek emeline kar yagsin basina bahar gununde cizgiler belirsin melek yuzunde dilerim allah dan korkarak yasa senide sevdiğin terk edip gitsin terk edip gitsin aglaya aglaya goz yasin bitsin hayatim mahf oldu sebebi...
  5. Ferdi Tayfur- Ah bir çocuk olsam

Ferdi Tayfur- Ah bir çocuk olsam

ah bir cocuk olsaydim parklarda oynasaydim dertten kederden uzak arkadaslar bulsaydim buyudum de ne oldu omrum kederle doldu cocukluk gunlerimi gonlum hep arar oldu seller gibi cosardim kanatlanir ucardim bu duygular icinde ah bir cocuk olsaydim umutlarim yel oldu gozyaslarim sel oldu yasamak azap oldu ah bir cocuk olsaydim nerede o saf dostluklar nereye kayboldular o cocukluk...

Sayfayı Paylaş