gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Firkete İşi Yaprak Modelli Örgü Şal Yapılışı....

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Örgü Şal Yapılışı Firkete İşi Şal Yapılışı

Örgü seven meleklerim sizlere şimdi firkete işi bir örgü şal modeli yapılışını sunacağım...Ben pek anlamıyorum örgüden ama örgü örmeyi seven meleklerimiz modele bayılacaklardır eminim..El emeği göz nuru dökerekten güzel bir şal modeli çıkıyor ortaya...yapılışını aşağıda sizler için sunuyorum...Bunlarda tığ işi şal modelleri bakmak isterseniz..

ANGORA GOLD SİMLİ
    RENK: 144 KOYU PUDRA
    YUMAK:1
    TIĞ: 1,5
    BEDEN: 36-38

Firkete işi ile,145-150 cm uzunluğunda 5 parça hazırlanır. 20 dal birleştirip, arasından tığ ile toplanıp, 8 zincir çekilir. 4 dalı alıp, arasından geçilir ve sık iğne ile tamamlanır. 8 zincir çekilir. Diğer 4 dal birleştirilip, sık iğne ile tamamlanır, 8 zincir çekilir. Bu şekilde toplam 7 adet 4′lü dal zincirle birleştirilir. 8 zincir çekilir. Yine 20 dal bir arada toplanıp, sıkiğne ile birleştirilir. 8 zincir çekillr.7 tane 4′lü dal ve 20 li şeklinde parça

firkete işi şal modeli, en güzel örgü şal örnekleri, derya baykal alize şal çeşitleri anlatılışı

kenarı zincirle geçilir. Diğer parça da aynı şekilde örülürken, 4 zincir çekip, ilk parçanın 8 zincirine batılır, yine 4 zincir çekilir. Böylece uzun parçalar birbirinine eklenerek devam eder. Tüm parçalar eklendikten sonra kenarlara 8 zincirle birleştirme yapıp, içleri 4 sıkiğne + 4 zincir + 4 sıkiğne ile doldurulur.

Firkete İşi Yaprak Modelli Örgü Şal Yapılışı.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Firkete

Firkete

Rüyada firkete görmek, gönül ferahligi ile yo-rumlanir. Rüyasinda basinda firkete oldugunu görmek erkekse kedere ve sikintiya; kadinsa, feraha ve sevince isarettir. Baska bi-risinin basina bir kurdela ile birlikte bir firkete taktigini görmek, o kisi yüzünden bir sevince kavusacagina veya ondan bir iyilik görecegine; o kisinin kendi basina ayni seyi taktigini görmek, kötü bir seyle...
  2. Firkete İle Şal Modeli

Firkete İle Şal Modeli

firkete şal modelleri firkete şal örnekleri modeli işi modelleri
  3. Oklava işi şal yapılışı

Oklava işi şal yapılışı

oklava işi şal şalların yapılışı oklava örgüsü şal modelleri oklavayla yapımı
  4. Ağaç Yaprağı Şal Modeli ve Yapılışı

Ağaç Yaprağı Şal Modeli ve Yapılışı

örgü şal modelleri yaprak modelleri Ağaç yaprağı motifli şal modelini ve modelimizin açıklamalı yapılışını şal tutkunları için paylaşıyor, kolaylıklar diliyorum. Bu yaprak şal 7 numaralı tığ ile yapılmıştır. Uçtan başlanır. İstenilen büyüklüğe göre arttırarak yapabilirsiniz… Yaprak uçtan şu şekilde başlanır; 10 zincir çekin, 3 tane dolgu yap, 3 zincir çekin aynı yere dolgu yapın, 1 örümcek...
  5. Nako Şal Örgü Modelleri

Nako Şal Örgü Modelleri

Yıllardır örgü işini yapan bayanların gözdesi haline gelerek ip markası tercihlerin de başı çeken isimlerden biri olan nako, örgü modelleri ile beğeni kazanmaya devam ediyor. Sizler için bu yazım da nako ile örülen şal modelleri ile ilgili görsel örnekleri paylaşıyorum. Nako şal modelleri mevsim geçişlerin de ve serin havalar da ince kıyafetlerinizin üzerine alabileceğiniz bunun yanın da...

Sayfayı Paylaş