Firkete İşi Yaprak Modelli Örgü Şal Yapılışı....

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Firkete İşi Yaprak Modelli Örgü Şal Yapılışı....
Örgü Şal Yapılışı
Firkete İşi Şal Yapılışı

Örgü seven meleklerim sizlere şimdi firkete işi bir örgü şal modeli yapılışını sunacağım...Ben pek anlamıyorum örgüden ama örgü örmeyi seven meleklerimiz modele bayılacaklardır eminim..El emeği göz nuru dökerekten güzel bir şal modeli çıkıyor ortaya...yapılışını aşağıda sizler için sunuyorum...Bunlarda tığ işi şal modelleri bakmak isterseniz..

firkete orgu sal modeli-29a.jpg

ANGORA GOLD SİMLİ
RENK: 144 KOYU PUDRA
YUMAK:1
TIĞ: 1,5
BEDEN: 36-38

Firkete işi ile,145-150 cm uzunluğunda 5 parça hazırlanır. 20 dal birleştirip, arasından tığ ile toplanıp, 8 zincir çekilir. 4 dalı alıp, arasından geçilir ve sık iğne ile tamamlanır. 8 zincir çekilir. Diğer 4 dal birleştirilip, sık iğne ile tamamlanır, 8 zincir çekilir. Bu şekilde toplam 7 adet 4′lü dal zincirle birleştirilir. 8 zincir çekilir. Yine 20 dal bir arada toplanıp, sıkiğne ile birleştirilir. 8 zincir çekillr.7 tane 4′lü dal ve 20 li şeklinde parça

firkete işi şal modeli, en güzel örgü şal örnekleri, derya baykal alize şal çeşitleri anlatılışı

kenarı zincirle geçilir. Diğer parça da aynı şekilde örülürken, 4 zincir çekip, ilk parçanın 8 zincirine batılır, yine 4 zincir çekilir. Böylece uzun parçalar birbirinine eklenerek devam eder. Tüm parçalar eklendikten sonra kenarlara 8 zincirle birleştirme yapıp, içleri 4 sıkiğne + 4 zincir + 4 sıkiğne ile doldurulur.

Geri