gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fringe Tekniği Kolye Yapımı

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kum boncuktan kolye yapımı fringe tekniği [​IMG]Kolyenin yapımı: Bir tane kum boncuğa misinayı çaprazlıyoruz, sağa ve sola 3er tane kum boncuk geçirip 1 kumboncukla tekrar çaprazlıyoruz, böylece istediğiniz uzunluğa gelene kadar devam ediyoruz, 20 numara misinamızı iğnemize geçiriyoruz ve ilk çaprazladığımız karenin tam ortasındaki kum boncuktan sağlamlaştırıyoruz ve kolyenin uzunluğuna bağlı olarak iğnemizle kum boncuk geçiriyoruz, iki renkten yapıldığı için dalların ucuna hep aynı renk gelmesi gerekiyor, buradaki işlem aşağıdan yukarıya doğru ilerleyerek oluyor, geçirdiğimiz kum boncuklarının en sondaki boncuğun üstünden atlayarak ikinci kum boncuğa iğnemizi batırıyoruz ve iki kumboncuktan geçiriyoruz, 4 tane kumboncuk geçirip 1 tanede dalların ucuna gelecek kum boncuktan geçiriyoruz ve yine ilk kumboncuktan atlayıp 2 kum boncuktan çıkıyoruz, tekrar 2 kumboncuk takıp 1 tane de ikinci rengimizden takıp, 5 kum boncuktan geri çıkıyoruz yukarı doğru çıkarken aralarda 2 kumboncuk atlıyoruz ve böylece bitene kadar devam ediyor. Kolyeyi yapmaya en ortasından başlayın ve 2 şer ya da 3 er tane eksilterek uçlara kadar devam edin, ben bu kolyeleri yaparken sayıları not ediyorum daha kolay oluyor. Kolyenin alt tarafı bittikten sonra, en üstte kalan araları 2 yada 3 kum boncukla doldurun ve misinayı biraz gerdirerek bitirin ki kolye şeklini alsın.

Fringe Tekniği Kolye Yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Organze Kolye yapımı

Organze Kolye yapımı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Yaz ateşi kolye yapımı

Yaz ateşi kolye yapımı

kolyeye adını yaz ateşle adını yaz ateşle ateş ile isim yazma ateş ile Yaz Ateşi adı verdiğim kolye çok basit herkesin yapabileceği türden bir takı. Dikkat edeceğiniz tek nokta kullanacağınız boncukların delikleri büyük olmalı. Ben elimdekileri değerlendirdiğim için biraz zorlandım çünkü çoğunun deliği küçüktü. Önce malzemelerimizi yazalım. Kolye Malzemeleri: 1- 3 Adet begendiğiniz...
  3. Tel örme Tekniği İle Kolye Yapımı

Tel örme Tekniği İle Kolye Yapımı

kolye, yapılışı, malzemeleri nelerdir, tel bükme yöntemi, nedir,hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz. Malzemeleri; * Siyah renkte ince tel (0,30 mm) * 12 Adet örme tezgahının deliğinden geçebilecek boyutta çakıl taşı * Klips, tüp ve halka yapmak için kalın tel (0,80 mm) * Örme tezgahı * Tığ, karga burun, yan keski, 5*5 nolu örgü şişi Kolyenin Yapım Aşamaları: İnce telin ucunu örme...

Sayfayı Paylaş