Gebeliğinde benim gibi vajina yanması yaşayan var mı?

• Konbuyu başlatan bebekbekleyenanne
  • Başlangıç tarihi
B

bebekbekleyenanne

Forum Okuru
Gebeliğinde benim gibi vajina yanması yaşayan var mı?

Hamilelikte vajinada yanma melek kadınlar kulubü hamilelikte vajinada yanma nasıl geçer forum'da.​

Kızlar ya 28 haftalık hamileyim ama kaç seferdir vajinada yanma hissediyorum. Özellikle idrarımı yaparken çok acı çekiyorum neden bu kadar çok sık vajinada yanma yaşıyorum bilgisi olan var mı? Gebeliğinde benim gibi vajinada yanma yaşayanlar var mıydı? Nasıl hallediyordunuz yaa? Çok canım acıyor ne yapmam gerekiyor? Ya evde yapabileceğim şeyler var mı?

Merhaba
Gebelikte vücut direncinin azalması hormonların artmasına bağlı olarak bazı sorunlar yaşanabilir. Özellikle sağlıklı beslenmeye özen göstermezseniz bazı sorunlar yaşamanız olası. Her zaman dediğim gibi normal zamanda ne kadar su içiyorsanız içmeniz gerekiyor ise hamilelikte 3 katı içmelisiniz. En az 3 litre su tüketmek çok faydalı olacaktır. Vajinada yanma da yine gebelikte vücut direnci azalmasına bağlı olarak yaşanan bir sorundur. Doktorunuza bu durumu bildirerek hamileliğinize zarar vermeyecek şekilde fitil krem tarzı ilaçlarla tedavisi mümkündür bu sıkıntının. Evde de soğuk su ile yıkayarak o bölgeyi rahatlatabilirsiniz. Balın iyi geldiği söyleniyor ama ne derece doğrudur bilemedim hamilelikte dilerseniz bu durumu önce doktorunuz ile paylaşmak en doğrusu. Ama soğuk su ile rahatlatabilirsiniz iç çamaşırınız pamuklu olsun sabunla elde yıkayın ve ütüleyerek giyin sık sık değiştirin.

Peki vajinada oluşan mantara ne gibi çareler aramak lazım. ''Vajina bölgesinde mantar oluştuysa ne yapmalısın'' yazımızı da incelemenizi tavsiye ederim.

Geri