gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gebelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur Ortaya Çıkar ?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Anlaşılır

Sevgili melekler, anne olmak isteyen meleklerimizin ve sayın misafirlerimizin en büyük merak ıgebelik belirtileri ortaya çıkma zamanıdır. Bu sebeple adet gecikmesi yaşar yaşamaz hemen kendilerinde belirtiler aramaya başlarlar. Biz de bu yazımızda herkesin çok merak ettiği Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Anlaşılır sorusunun cevabını paylaşmak istiyoruz...

Hamilelik olduğunu dair şüphe yaratacak ilk ve en klasik belirti adet gecikmesidir. Bulantı, kusma, halsizlik, yorgunluk, kasıklarda ağrı, göğüslerde şişkinlik ve büyüme, koyulaşma gibi diğer belirtilerde adet gecikmesi olmadan önce başlamaz. Adet gecikmesi başladığında gebeliğe neden olan yumurtlamanın üzerinden ortalama olarak 2 hafta geçmiştir fakat bu anda gebeliğe 4 haftalık gebelik denir çünkü gebelik haftası en son görülen adetten başlayarak sayılır. Sonuç olarak hamilelik belirtileri en erken son görülen adetten 4-5 hafta sonra başlar. Adet gecikmesi olmadan önce gebelik belirtilerini oluşturacak kadar gebelik hormonları artmamıştır.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
    çiçekçi kız bunu beğendi.
  2. Lucky 198956

Lucky 198956 Forum Okuru

Ben bu ayın 15inde çatlama iğnesi oldum gecen ayın 30undada adet olmuştum. Normalde gunde en fazla 3 kere idrara çıkarım bu 2 gündür altı yediyi buluyor. Bir de çok fazla acıkıyorum. Bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi?

3. Zehra sekin

Zehra sekin Forum Okuru

4. melegimmm_____06

melegimmm_____06 Forum Okuru

Ya arkadaslar lutfen yardimci olun.....! Adetime bes gun kaldi hic bir yuk kaldirmama ragmen belim ve kasigim agriyo acaba hamilemiyim agrim adet sancisi gibi ama daha sancili birden bire artip iniyo lutfen bileniniz varsa yardimci olsun

5. Seide Qasimova

Seide Qasimova Forum Okuru

Selam ben Azerbaycanljyam karnimda siskinlik istahim cox ve ara bir bulanti adetime 4 gun var goguslerimde sisginlik uclari az koyulasiyo bu hamilelik belirtisimi?????

6. Gizem95400

Gizem95400 Forum Okuru

bende çok merak ediyorum.. İçinizde tecrübeli bayanlar varsa yardımcı olabilirmi. Aslında iki oğlum var ama ikiside sürpriz oldu belirtileri hatırlayamıyorum. 1 ekim ilk adet tarihim. 8 ekimde hsg çektirdim peşinden tek gün lk oldu( normalmiş) 15 ve 16. Günlerde sol kasık ağrım oldu belim çok acayip ağrıdı ve tam olarak ağrıdan doğrulamıyordum. Hemen arkasından göğüslerim şişti halen devam ediyor. Kasıklarımda bazen ağrılar oluyo anlam veremediğim değişik durumlar. 2008 de düşük yaptım ve ondan sonra hiç hamile kalamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

7. sinemurat

sinemurat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bnmde kasık ağrım var ani göz kararmalarim oluyor çok hafif bulAntı gelip gdior adetime 7.8 gün fln var sz hamilemiymisiniz :( eski tarihli bi gönderi ama cvp verirseniz çok sevinirim. Bnde geçen ay kimyalsal gebelik yaşadım şubatta adet oldum yumurtlama gününe denk geldik die dusunuyorum

8. sevcan94

sevcan94 Forum Okuru

ben 6 mayısta adet gördüm ve tekrar 24 mayısta adet gördüm kızlar sizce hamile olabilirmiyim hamile kalma ihtimalim varmı 2 senelik evliyim hiç korunmadık yardımcı olun lütfen anne olmak istiyorum.
    :cry:

9. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba 1 ayda 2 defa mens olmuşsunuz.Hormonal yada rahim kaynaklı bir sorun olabilir.Hekime görünüp muayene olmanızda fayda var.Mens olmanız gebe olmadığınızı gösterir.

Gebelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur Ortaya Çıkar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

Kızlar sizden hamilelik testi için bilgi istemiştim bana yazmışsınız markayı teşekkür ediyorum. Peki şeyi merak ediyorum. idrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli oluyor bunun bir süresi var mı ?
  2. arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yani adetimin üzerinden ne kadar geçtikten sonra test vs yaptırayım. Birde gebelik testi mi kan testi mi ben iğneden korkuyorum yahu :) HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.
  3. Gebelikte En Geç Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Gebelikte En Geç Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Bu konu; gebeliğin en geç belirtileri ne zaman olur konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kabuna sığmayan, bir an önce evlat sahibi olmak isteyen anne adayları her ay regl günlerini beklerken deyim yerindeyse dokuz doğururlar. Hem kendileri strese girer, hem de eşlerini ve sevdikleri herkesi strese sokarlar. Aslında stres bebek oluşmamasında ki en önemli etkenlerden...
  4. Hamile olduğum nasıl anlaşılır?

Hamile olduğum nasıl anlaşılır?

Yumurtlama oluştuğunda en bilen belirtiler göğüslerde hassasiyet, karın ve kasık bölgelerinde rahatsızlık, ağrı, vajinal akıntıların artması olarak sayılabilir. Pratik gebelik testleri ile de yumurtlamanın oluşup oluşmadığı belirlenebilir. Bir diğer yöntem ise, çok eskilerden beri uygulanan vücut ısısı takibidir. Gebelik oluşumu isteniyorsa cinsel ilişki sırasında vajina kayganlaştırıcı...
  5. Hamilelik ne zaman oluşur?

Hamilelik ne zaman oluşur?

Adet dönemi düzenli bir kadın yumurtlama gününü adet dönemini hesaplayarak bilebilir. Beklenilen adet gününden 14 gün önce yumurtlama için en ideal gündür. Gebeliğin oluşması için en yüksek şans yumurtlamadan birkaç gün önce girilen ilişkidir. Yumurtlamadan sonra girilen ilişkiler ile kesinlikle gebe kalma oranı yok denecek kadar azdır. Yumurtlama evde uygulanan testler ile saptanabilir....

Sayfayı Paylaş