gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Gebelik Öncesi Beslenme Bilgileri

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu gebelik öncesi beslenme hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bir bebek sahibi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren hayatınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı bir düzene koymanız gerekiyor. Gebelik öncesi beslenme sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önem taşıyor.

Eğer sizde hamile kalmaya karar verdiyseniz bir an önce aşağıda ki gebelik öncesi beslenme hakkında uzmanların tavsiye etmiş olduğu önerileri uygulamaya bir an önce başlayın;)

1.Adım olarak, Kilonuzu kontrol altında tutmalısınız.

2. Adım ise yediklerinizi ve içtikleriniz mutlaka not edin.

3. Beslenmenizi mutlaka planlayın.

4. Adım Ara öğünlerde 5 temel besin gıdalarından her birinden en az 1 çeşit tüketin.

5. Adım ise, Sağlık kontrollerinizi yaptırın.

6. Alkol ve sigaradan uzak durun.

Gebelik Öncesi Beslenme Bilgileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Öncesi Beslenme Rehberi

Hamilelik Öncesi Beslenme Rehberi

Hamilelik Öncesi Beslenme Rehberi Bir aile olmaya karar verdiğiniz anda yapacağınız bir sağlıklı beslenme programı, gelecekte hiç şüphesiz çocuğunuza faydalı olacaktır. Sağlıklı beslenmekçocuğunuz doğmadan önce onun için yapacağınız en önemli şeydir ve inanın onun için güzel bir oda hazırlamaktan çok daha faydalıdır.İdeal olarak hamile kalmadan en az 3ay-1yıl önce beslenme durumunuz en iyi...
  2. gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Hamile olduğunu yeni öğrenen kadınların pek çoğunda, en çok ilgi çeken konulardan birisi beslenme şeklinin nasıl olması gerektiğidir. Çoğu kadın bebeğinin gelişimi için doğru ve dengeli beslenemediğini düşünür. Hatta ilk aylarında kilo alamayan gebeler endişelenebilirler. Aslında tüm bu endişeler çoğu zaman gereksizdir. Çünkü bulantı ve kusmalar ile iştahsızlık problemleri ilk aylarda kilo...
  3. okul öncesi beslenme egitimi

okul öncesi beslenme egitimi

okulöncesinde beslenme okul öncesi beslenme okul öncesinde OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE BESLENME ALIŞKANLIĞI KAZANMADA ÖĞRETMENİN ROLÜ OBOZİTE: Bebeklik ve çocukluk çağı şişmanlığından korunmak için, yaşam boyu sürecek sağlığın temelinin atıldığı gebelik döneminden başlayarak yeterli ve dengeli beslenmek gerekir. Bebeklik ve çocukluk çağı şişmanlığının %90’ının, fazla enerji alımı ile oluştuğu...
  4. Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler hakkında bilgi

Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler hakkında bilgi

Gebelik Öncesi Tetkik ve Muayeneler İnsanın hayatında verdiği en önemli kararlardan birisi de çocuk sahibi olmak istemesidir. Hayatının herhangi bir döneminde çocuk sahibi olmayı istemeyen kadın yok gibidir. Ancak bu güç karar verildiğinde gebe kalmadan önce hem ruhsal hem de fiziksel olarak hazır olmak gerekir. İlk doktor ziyaretini hamile kaldıktan sonra yapmak her zaman yeterli...
  5. Gebelikte beslenme genel bilgiler

Gebelikte beslenme genel bilgiler

Hamile olduğunu yeni öğrenen kadınların pek çoğunda, en çok ilgi çeken konulardan birisi beslenme şeklinin nasıl olması gerektiğidir. Çoğu kadın bebeğinin gelişimi için doğru ve dengeli beslenemediğini düşünür. Hatta ilk aylarında kilo alamayan gebeler endişelenebilirler. Aslında tüm bu endişeler çoğu zaman gereksizdir. Çünkü bulantı ve kusmalar ile iştahsızlık problemleri ilk aylarda kilo...

Sayfayı Paylaş