gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Gebelik ve kızamıkçık

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Gebelik esnasında geçirilen kızamıkçık bebeğe ne gibi etkilerde bulunur tehlikeleri nelerdir sizlere detaylı bilgilere geçmek için uzmanlardan derlediğimiz bilgileri sizlere sunuyoruz [​IMG] Kızamıkçık ve toksoplazma erken gebelik sırasında geçirildiği taktirde bebekte bazı ciddi problemlere yol açabilecek enfeksiyon hastalıklarıdır.Gebelikten önce yaptırdığınız testte eğer, kızamıkçık antikorlarınız negatif çıkarsa bu hastalığa karşı bağışıklığınız yok yani duyarlısınız anlamına gelir. Bu durumda, size doktorunuz gebelik öncesinde aşı önerebilir. Kızamıkçık aşısı etkisi azaltılmış da olsa canlı virüslerden yapıldığı için aşı sonrası 3 ay süreyle hamile kalmamanız ve bu sürenin sonunda bağışıklık gelişip gelişmediğini kontrol ettirmeniz gereklidir. Toksoplazma antikorlarının negatifliği de bu hastalığa karşı duyarlılığı gösterir. Bunun aşısı olmasa da doktorunuz size dikkat etmeniz gereken hususları bildirecektir.

Kızamıkçık (rubella) hakkıda bilmeniz gerekenler Kızamıkçık, annenin gebeyken bu hastalığa yakalanması durumunda, doğmamış bebeğe ciddi zararlar verebilecek bulaşıcı bir hastalıktır. Anneleri gebeliğin ilk sekiz ile on haftasında kızamıkçığa yakalanan bebeklerin yaklaşık yüzde 90’ı bundan ciddi olarak etkilenir. Bebeğin işitmesi, görmesi ve beyni zarar görebilir ve düşük yapma ve bebeğin ölü doğması riski artar. Gebe kalmadan önce kızamıkçığa karşı bağışıklık kazanmış olduğunuzdan emin olmanız gerçekten önemlidir. Bağışıklığın belirlenmesi için basit bir kan tahlili yeterlidir. Bağışıklığınız yoksa, hastalığa karşı aşı olabilirsiniz; ancak bu, gebe kalmadan önce yaptırılmalıdır. Çocuk doğuracak yaşta bir kadınsanız ve henüz aşı olmamışsanız, gebe kalmaya karar vermeden çok önce lütfen doktorunuza giderek aşı olun.

Gebelik ve kızamıkçık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kızamıkçık gebeliğimde ciddi problemlere yol açarmı

kızamıkçık gebeliğimde ciddi problemlere yol açarmı

Kızamıkçık ve toksoplazma erken gebelik sırasında geçirildiği taktirde bebekte bazı ciddi problemlere yol açabilecek enfeksiyon hastalıklarıdır.Gebelikten önce yaptırdığınız testte eğer, kızamıkçık antikorlarınız negatif çıkarsa bu hastalığa karşı bağışıklığınız yok yani duyarlısınız anlamına gelir. Bu...
  2. Kızamıkçık Aşısı Yan Etkileri

Kızamıkçık Aşısı Yan Etkileri

kızamıkçık aşısı kızamıkçık aşısı yan etkileri kızamıkcık aşısının yan etkileri kızamık aşısının Kızamıkçık aşısı ve yan etkileri hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için paylaşıyorum Kızamıkçık,çocukluk çağının en hafif geçen enfeksiyon hastalıklarından biridir.Genellikle hastalığın farkına bile varılmaz.Kızamıkçık virüsünün en büyük tehlikesi,gebelik döneminde geçirilen...
  3. Gebelikte spor ve egzersiz

Gebelikte spor ve egzersiz

hamilelikte spor ve egzersiz hareketleri gebelik, gebelikte spor, gebelikte spor yapılırmı, gebelikte spor yapmak, gebelikte spor hareketleri Hamile bir kadın için egzersiz yapmak iyi midir? ...Düzenli olarak egzersiz yapmak kadına fizyolojik açıdan birçok fayda sağlar. Ayrıca kadın çok daha sakin olur, daha enerjik olur ve kendini daha iyi hisseder. Fiziksel faydaları var mıdır? Evet....
  4. Gebelikte kilo ve hormonlar

Gebelikte kilo ve hormonlar

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo...
  5. Hamilelikte kızamıkçık olan varmı?

Hamilelikte kızamıkçık olan varmı?

Gebelik döneminde bakteri, virüs ve parazit enfeksiyonları görülebilmektedir. Bu dönemde geçirilen enfeksiyon hastalıklarının bazıları bir probleme neden olmazken, bir kısmı anne ve doğacak bebek üzerinde çok ciddi etkilere yol açmaktadır. Gebelik döneminde geçirilen kızamıkçık enfeksiyonu doğacak bebek üzerinde tedavisi mümkün olmayan hasarlara neden olabilmektedir. Gebelik öncesi dönemde...

Sayfayı Paylaş