gebelikte idrar rengi?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında gülçin_1 tarafından paylaşıldı.

1. gülçin_1

gülçin_1 Hamiş Melek Kayıt: 11 Ağustos 2010

hamilelikte idrar rengi gebelikte idrar rengi hamilelikte nasıl olur idrarın koyu olması gebelikte nasıl olur slm arkadaşlar,gebeliğin ilk ayında idrar rengi nasıl olur bilen varmı?Çok mu açık yoksa çokmu koyu?Ben çok araştırdım kesin sonuca varamadım birde sizlere sormak istedim..

2. ayşegüüll

ayşegüüll Daimi Üye Kayıt: 20 Aralık 2009

üzgünüm hamile kalmadımm birkere düşük yaptım rabbim herkese nasip etsin hayırlı sağlıklı evlatlar
  3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Kayıt: 12 Nisan 2008

idrar renginin hamilelikle bi alakasi mi varmis :S benimki cok acik ama bol su ictigimden öyle
  4. gülçin_1

gülçin_1 Hamiş Melek Kayıt: 11 Ağustos 2010

bende senin gibi şaşırdım ama nette bir kaç yerde karşıma geldi bu konu.Kimisi idrarın çok açık renkte olması gerek diyor,kimisi ise koyu renkte olur diyor.Oyüzden kafam karışmıştı zaten bende sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak istedim..
  5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru Kayıt:

slm

hamilemisiniz pekiii???
  6. papatya23

papatya23 Hamiş Melek Kayıt: 14 Eylül 2010

Kızlarr benım sabah her kalktgımda ılk ıdrar rengımm cok koyu bı sarı rengıydi cok dıkkatımı cekmıstı ve hamıleyım suan.
  7. aylin13

aylin13 Forum Okuru Kayıt:

ya ben kan ilacı kullanıyorum aynı zamanda gebelik şüphemde var göğüsleirm acıyo fln ve idrarım koyu sarı hamile olabilirmiyim ??????
  8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:

mrhba benimde idrar rengim sarı adetime 1 hafta varken belirtilerim başlardı ama bu sefer çok erken başladı belirtilerim. gögüslerimde dokunduğumda acı ve kasıklarımda agrı oluyor ve gaz sıkıntım oluyor normalde gaz şikayetim olmazdı adet dönemlerimde çünkü 16 sında adetim bilmiyorum pekde heveslenmek istemiyorum çünkü hep sonu hüsran oluyor :((((
  9. melek22

melek22 Forum Okuru Kayıt:

mrb adetim bir gün geçikti ama bir kaç gündür dikkaatimi çeken idrarımın koyu olması acaba hamilemiyim ??
  10. Kayıtsız Üye1

Kayıtsız Üye1 Forum Okuru Kayıt:

Arkadaşlar benmde 10 gün geçti ve idrarım koyu sarı altın sarısı gibi sanki. belirtileri yaşıyorum bende hepsini. 2 tane düşük yaptım. hatta birini geçen ay yaptım. ve bir daha hiç adet görmedim...
  11. BaDe16

BaDe16 Hamiş Melek Kayıt: 17 Mayıs 2012

idrar alakası olmadığına inanıyorum ben ya az su içersen idrarın koyu çıkar günde vücudun gerektiği kadar su için idrarınız açık renk olur...
  12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:

slm Arkadaşlar bende test yaptırdım negatif çıktı ama idrarım çok sarı testi 4 gün geçmişti yaptırmıştım
  13. deniz ve bebegi

deniz ve bebegi Forum Okuru Kayıt:

Merhaba arkdaslar hamilelik belirtileri adet belirtileri ile ayni tabi bu kisinin metibolik faliyetleri ve fiziksel durumuyla da baglantili yaklasik 2 ay once gogus acisi bel agrisi sinirlilik hali gibi durum yasadim regly olmayi bekliyodum fakat reglym duzensiz ildugu icin net bi tarih beklemedim fakat haziran ayina girince hastaneye gittim muane oldum doktor bey dediki hamilesin sok ve sevinc icinde kaldim bu arada ben polikistik ovet hastasydim ictigim sogan suyu ile hamile kalmisim diyecegim o ki idrar bol su tuketldnde berrak sari az su tuketimi ve ilac kulanimi var ise mat koyu renk oluyo bu durum hamile olmayan bi insan icinde gecerli fakar tek fark idrarda hamile iken beta hcg orani yukseliyo iste bu durumda idrarinizda minik kopukler olusuyo en azindan bende ogle:)
  14. sdammttgg

sdammttgg Forum Okuru Kayıt:

Kizlar idrarim cok sari kasintim akinti var kasik batmasini yasadim iki onceye kadr adetime 5 gun var..nolur yardim edin bebekmi acaba cok istiyorum; (*
  15. canan sahın

canan sahın Forum Okuru Kayıt:

slm bendede koyulasma var songunlerde dıkkatımı çektı sızce alkası varmı hamılelıkte ?
gebelikte idrar rengi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. gebelikteki idrar yolu enfeksiyonları!

İdrar yolu enfeksiyonları kadın hastalıkları ve doğum hekimlerinin çok sık karşı karşıya kaldığı hastalıklardan birisidir. Jinekoloğa başvuran hastaların yaklaşık %10'unun idrar yolu enfeksiyonu sorunu olduğu tahmin edilmektedir. Öte yandan tüm kadınların %15-20'si hayatlarının bir döneminde idrar yolu enfeksiyonuna yakalanırlar. Hamile kadınların ise yaklaşık %8'inde idrar yolu...
  2. Gebelikte İdrar

GEBE kadın sık sık idrar muayenesi yaptırmak zorundadır. Herhangi bir şekilde böbreklerde bir bozulma görülür ya da gebelik zehirlenmesi olduğu anlaşılırsa hemen doktora başvurmalıdır. Gebelik zehirlenmesi çocuk için de, anne için de tehlikelidir. Böyle bir tehlike ile karşılaşmamak için, idrar muayeneleri şarttır. İdrarda albümin, şeker ve tuz artışı varsa sıkı bir perhize girilmeli ve idrar...
  3. gebelikte sık idrara çıkma

Gebelik ilerledikçe; büyüyen rahimin etkisi ile idrar torbasına baskı sonucu mesane kapasitesi oldukça azalır. Daha az miktardaki idrar ile mesanede dolma hissi belirir. Bu sık ve az miktarda idrar yapmaya neden olur. Hatta bazen anne adayları geceleri sık kalkma nedeni ile uyku problemi bile yaşayabilirler. Bu durum özellikle ilk 3 ay ve son 3 aylık gebelik periyodunda kendini gösterir....
  4. İdrar rengi neden koyu olur?

İdrar rengi genellikle vücuttaki bir problemin göstergesidir. Renk bir çok şeyin önemli bir göstergesi olabilir. Tıpta, çoğu zaman normalden sapma herhangi bir renk değişikliği ile kliniğe yansır. Örneğin sarılıkta deri, göz ve mukozalar sarı renk alır. Bu nedenle normal yapılarda ve salgılarda herhangi bir değişiklik saptamak için dikkatli olmalıyız ve idrar da bunun bir parçasıdır. İdrarda...
  5. İdararım çok sarı hamilemiyim?

İdrar renginin değişimi bir çok hastalığın belirtisi olabilir.Yoğun vitamin kullanımı idrar renginin koyulaşmasına neden olabilir.Mesela idrarın altın sarısı renginde olması vitamin zehirlenmesinin belirtisi olabilir.Çok koyu sarı idrar vücudunuzun aşırı susuz kaldığını gösterir.Pembe va kırmızıya yakın idarar rengi ise genelde antibiyotik kullanımı kaynaklı olabilir.İdrarın kanlı olması ise...

Sayfayı Paylaş