gebe
  1. lina lina

lina lina Forum Okuru

gebelikte zona

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında lina lina tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaslar 18 haftalik hamileyim.4 gundur sirtimda cikan zona agrilariyla cebellesiyorum vr ilacta kullanamiyrm:( aranizda ya da cevrenizde boyle bir rahatsizlik geciren varsa tavsiyeleriniz neler olur?tesekkurler...

2. aylingamze

aylingamze Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam, bende hamileyken zonaya yakalandım maalesef, çok şükür atlattım, üzerinden bir sene geçti şimdi emzirme dönemindeyim, iki gündür tekrar başladı kaşıntı ve acı, bende nette biraz araştırdım almanca forumlara baktım. Bir sitede yakalanan birisi kendi idrarinizi sürün, idrarın içindeki üre ağrılara iyi geliyor yazmış. İlk inanmadım, idrar ile ilgili ciddi paylaşımlar makaleler, hatta yazılmış kitaplar olduğunu görünce acabami dedim, ve denedim, sonucta kendi idrarım, ve gerçekten çok iyi geldi. Bence sizde deneyin, sonucta ureli kremlerde başka bişey değil başkasının üresi olacağına kendi üreniz olsun ;)

gebelikte zona konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zona...

Zona...

kurutucu pansuman gebelikte zona hastalığı zona pansuman sulu çeşitleri Halk arasında,zona,gece yanığı ya da kuşak hastalığı olarak bilinen Herpes Zoster sinir ucu iltihabıdır. Su çiçeği geçiren herkes zonaya yakalanabilir. Çünkü sebep aynı virüstür. Şöyle ki; Bir insan çocukluk döneminde suçiçeği geçirebilir. O iyileşir ve kalkar. Ama bu hastalığa neden olan virüs, tedavi sırasında yok...
  2. Gebelikte Su Çiçeği Ve Zona

Gebelikte Su Çiçeği Ve Zona

gebelikte su çiçeği hamilelikte su çiçeği kuluçka süresi gözde çıkarmı gözde çıkarsa Suçiçeği çoğunlukla çocuklukta geçirilen ve ömür boyu bağışıklık bırakan bir virüs enfeksiyonudur. Gebelikteki önemi ise anne adayının su çiçeği geçirmekte olan veya daha sonradan su çiçeği olduğu anlaşılan biriyle (genellikle çocuk) temas etmesi durumunda bunun bebeği üzerinde olumsuz etkiler yaratacağı...
  3. zona

zona

Zoster kelimesi yıllar boyu vücudu saran döküntüleri tarif etmek için kullanılmıştır. Hastalığı tarif etmek için birçok, renkli terim kullanılmıştır; Norveçliler ‘cehennemden güller kemeri’, Danimarkalılar ‘cehennem ateşi’ olarak isimlendirmişlerdir. Çok ağrılı bir hastalık olduğu için bu isimler son derece uygundur. Başlıca Nedenleri Zona ile suçiçeğinde etkenin aynı virüs (varicella...
  4. Zona hastalığı nedir sorularla zona

Zona hastalığı nedir sorularla zona

zona hastaligi nedir zona hastalığı nedir tedavisinde kullanılan ilaçlar hamilelikte hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçlar Zona hastalığı, varicella - zoster (herpes zoster) virüsünün neden olduğu bir infeksiyondur. Zona virüsü, insan vücuduna ilk girdiği zaman suçiçeği hastalığını oluşturur. Suçiçeği’ni geçiren kişilerin sinir köklerine (ganglion) virüsler gizlice yerleşir. Burada ömür...
  5. Zona belirtileri

Zona belirtileri

zona belirtileri, nedenleri, sebepleri, tedavisi, resimli, nelerdir buyrun bu yazımızda öğrenin arkadaşlar Suçiçeği geçiren insanların yakalanma riski daha fazla olan zona hastalığı hakkında bilgiler sunuyoruz bu makalemizde Melek'ler. Zona hastalığı neden olur ve nasıl tedavi edilir; buyrun aşağıda bilgiler, Melek'lerim... Uzmanlar, Herpes Zoster suçiçeği virüsünün yaptığı bir...

Sayfayı Paylaş