gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Gelin Hanımın banyo bakımı

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

banyoda bakım
    Gelinin güzel kokması, hoş ve yumuşak bir tene sahip olması,güzel bir uyku çekip kendini hazır hissetmesi bu banyoya bağlı melişlerim.:tik: [​IMG]
    Banyoda bakim cildiniz kuruysa, banyo suyunuza yemek sodası eklemek suretiyle cildinizi nemlendirmeye yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanısıra, 8-10 damla gül yağı da nemlendirme işlemine yardımcı olmaktadır. Gül yağının özelliği, cildizi nemlendirir, güzel bir kokusu vardır ve kılcal damar oluşumlarını engellemeye yardımcı olur.
    Tersine, cildiniz yağlıysa, banyo suyuna limon suyu veya portakal, greyfurt gibi bir narenciye meyvesinin (birkaç tanesinin suyu da olur) ekleyin. Sitrik asitin bakterileri öldürme ve fazla yağı kurutma özelliği vardır.
    Banyo suyunuza 1-2 çay kaşığı hindistancevizi yağı eklemek güzel bir cilde ulaşmanızda yardımcı olur.
    İşte size doğal bir arındırıcı tarifi: Banyo suyunuzda küçük bir paket süt tozunu eritin. Sütte bulunan laktik asit, cildinizin ölü hücrelerden kurtulmasını sağlayarak cildinize pürüzsüz bir görünüm verecektir.
    Uyuma zorluğunuz mu var? Banyo suyunuza 2 çay kaşığı kuru lavantay ile karıştırılmış 1 çay kaşığı lavanta yağını dökerek karıştırın. Lavantanın o rahatlatıcı aroması size uyku verecektir.
    Stresli misiniz? 3 büyük fincan papatya çayını koyu demlenmiş bir halde banyo suyunuza dökün. Papatyanın rahatlatıcı özelliği stresinizi atar.
    Banyo yağlarını kullanırken dikkat edilmesi gereken bir şey de, yağ ile suyun birbiriyle iyi karışmayabileceğidir. Bu karışım işlemini kolaylaştırmak amacıyla karışıma biraz süt katılması iyi olacaktır.

Gelin Hanımın banyo bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Banyolara yaz geldi

Banyolara yaz geldi

Zevkinize göre tasarlanmış ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan bir banyo, yeni bir güne zinde başlamanıza ve gün sonunda tüm yorgunluklarınızdan arınmanıza yardımcı olur. Sevdiğiniz renkler ve detaylarla banyonuzu keyif aldığınız, yaşayan bir mekâna dönüştürebilirsiniz. Koçtaş ihtiyaçlarınıza göre seçilmiş küvet ya da jakuzi, renkli havlular, dekoratif taşlar ve aksesuarlar konusunda...
  2. Kubat - Bağa Gel Bostana Gel

Kubat - Bağa Gel Bostana Gel

Bağa gel bostana gel Vay vay vay vay vay vay vay Yar yandım Dile gel destana gel Leylim leylim leylim leylim Eğer anan vermezse Vay vay vay vay vay vay vay Yar yandm Yalandan hastalan gel Leylim leylim leylim Bağlar narsız olur mu Gönül yarsız olur mu Ben eyledim sen etme Vay vay vay vay vay vay vay Yar yandım Kul kusursuz olur mu Leylim leylim leylim Bağa gel bostana gel Vay vay vay vay vay...
  3. Evlilik Nasihati - Gelin Hanim icin

Evlilik Nasihati - Gelin Hanim icin

Evlilik, Evlilik Nasihati, Evlilik nasihatleri, Evlilik Sözleri, Evlilik nasihatlar SEVGILI GELIN HANIM 1. Beyine hoslanacagi isim ve sifatlarla hitap et! 2. Onun sevdigi yemekleri güzel yap ki, evini özlesin. 3. Beyin evden çikarken onu ugurla; aksam döndügünde güler yüzle karsila! 4. En çok güzel görünmen gereken kisinin beyin oldugunu bil! 5. Iffetini ve hayani...

Sayfayı Paylaş