gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Genital bölgedeki siğiller nasıl geçer?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

genital bölge siğili nedir,genital bölge siğili neden olur,genital bölge siğiline ne iyi gelir,genital bölge siğili tedavisi,genital bölge siğili hakkında bilgiler ss.jpg

Siğiller zaman zaman insanların vücudunda çıkan et benine benzeyen deri çıkıntılarına verilen isimdir. En çok ellerde parmakların yan taraflarında ve üstlerinde çıkan virütik bir deri hastalığıdır.
    Virüs üst deri yüzeyindeki hücreleri etkileyerek aşırı keratin oluşumuna neden olmaktadır. Bulaşıcı bir hastalıktır. Deride bulunan çatlak ya da yaradan vücuda giren virüs hastalığa neden olmaktadır. Vücudun her yerinde çıkma riski olan siğiller kadınlarda vajinada erkeklerde peniste çıkan siğillere genital siğil adı verilmektedir.

Genital siğillerin bulaşma nedeni genellikle cinsel ilişkidir. Korunmasız yaşanan ilişkiler hastalığı taşıyan kişinin karşı tarafa bulaştırmasına neden olmaktadır.
    İstisnai durumlarda aynı banyoyu kullanmak alafranga tuvaletler de bulaşma nedeni olabilmektedir. Ancak en önemli bulaşma nedeni cinsel ilişkidir. Bu nedenle korunmasız cinsel ilişkiden uzak durmak en doğrusudur. Hastalık genital organlarda ve anüs çevresinde siğillerin çıkması ile kendini gösterir.

Özellikle kadınlar açısından riskli bir hastalıktır. Kadınlarda vajina ve çevresinde çıkan siğiller rahim kanseri riski taşımaktadır. Hastalık bulaşıcı olduğu için başka bölgelere de bulaşabilmektedir. Örneğin siğili elledikten sonra başka bir yere ellendiği zaman oraya da bulaşma riski bulunmaktadır. Virüsün yol açtığı siğiller karnabahar görünümündedir.
    Çeşitli tedavi yolları olan hastalığın tekrarlama riski her zaman bulunmaktadır. Çünkü virüs vücutta her zaman var olmaya devam edecektir. Bu nedenle hastalığı taşıyan kişilerin cinsel hayatlarında tek eşli olmaları en önemli korunma yöntemi olacaktır. Hijyen kurallarına dikkat etmek de hastalığın tekrarlamaması için önemlidir.
    En önemli korunma yöntemi cinsel ilişkide prezervatif kullanılmasıdır. Hastalıktan kurtulmak için uzman bir kadın doğum doktoru ya da dermatologdan yardım almak gerekmektedir.
    Soğuk uygulayarak dondurma elektrokoterizasyon yöntemi ile yakılması ilaç kullanılması ilerlemiş vakalarda hastalıklı bölgede bulunan tüm hücrelerin cerrahi yolla alınması tıbben uygulanan yöntemlerdir.
    Genital siğiller için bitkisel çözüm yolları da bulunmaktadır.
    Ada soğanı ezilerek siğil üzerine sürülür. Kavak ağacının külü hamur haline getirilerek siğil üzerine sürülür. Soğan tuzla ezilerek siğil üzerine konulduğu zaman siğil yok olmaktadır. Denemekten zarar gelmez ancak en doğru adım tıbbi yardım almaktır.

Genital bölgedeki siğiller nasıl geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Genital Siğil

Genital Siğil

hpv virüsünden nasıl kurtulunur genital siğil yaktırma hpv den kurtulanlar Genital siğiller, HPV'nin (human papilloma virüs) DNA'ya yerleşmesiyle ortaya çıkar. Virüs taşıyan ve lezyonlu olan kişinin partnerine temasıyla bulaşır. Bunlar yüzeyde kabarık, koyu kahverengi, irili ufaklı bazen kanayabilen, çabuk yayılım gösteren karnıbahar görünümündeki ağrısız oluşumlardır. Siğiller genellikle genç...
  2. Hanımlar Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı

Hanımlar Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı

Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı bana bu konuda acil bilgi verirseniz çok sevinirim. Bebeğe zarar vermesin diye nasıl bir yöntemle özel bögle temizliği yapabilirim?
  3. Hamilelikte Genital Bölge Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

Hamilelikte Genital Bölge Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

Sevgili melekler, her kadın için genital bölge temizliği büyük önem taşır. Bu durum hassas bir dönem olan gebelik dönemi için daha da önem verilmesi gereken bir konudur. Bu yazımızda gebelikte genital bölge temizliği ile ilgili bazı bilgiler verceğiz sizlere ... Genital bölge temizliği kadınların sağlığı için yaşamsal bir önem taşıyor. Temizlik şartlarına dikkat edilmediği zaman ciddi...
  4. Siğiller nasıl geçer?

Siğiller nasıl geçer?

Arkadaşlar siğillerimi geçirmeyi başardım çok mutluyum bunu sizinle paylaşmak istedim..Ancak ne olursa olsun kanatmayın kanatmadan yapın mutlaka geçiyor. Siğil Nedir? Siğil derinin üst tabakasına veya mukozaya yerleşen HPV olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyondur. Siğili tamemen yok etmek için gerekli ekipmanlar Duoderm adlı solüsyon ve törpüdür.Ve siğili yumuşatmak için sıcak su.Benim sol...
  5. Genital bölge kararmasına ne iyi gelir ?

Genital bölge kararmasına ne iyi gelir ?

Bir çok bayan genital bölge kararması ile ilgili büyük sıkıntılar yaşıyor.Genital bölge kararması ister beyaz tenli olsun isterse esmer tenli bir çok bayanın kabusudur.Kimi doğumla alakalı desede doğum yapmayan bekar genç kızlarda da aynı sorun maalesef var.Piyasada genital bölge kararması için rant sağlayan kremler mevcutken hiç biri emin olun işe yaramıyor.Peki genital bölge kararması...

Sayfayı Paylaş