gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

GerçekLikte Soru Yok!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kimisi doğruyu bildiğinden emin, kimisi ise her kapıyı çalıyor. Kimisi daha soruyu dahi sormamış. Günler geçiyor ve zaman kısalıyor. Her birimizin belli bir zamanı var, bu zaman sonunda sermayemiz bitiyor ve gidiyoruz. Gerçeklik duygusunu gözlerinizin önüne getirmek istiyorum. Eğilmeyen, bükülmeyen, değişmeyen, medyatik ve toplumsal beklentilerimize göre değişmeyen sade ve en güçlü gerçeklik.

Gerçek nedir? Hakiki olan, yalan olmayan asıl olan. İnsanlar uzun yıllardır içlerinde bulundukları durumdan çıkma peşindeler. Kimimiz başka bir işe, kimimiz tatile, kimimiz başka bir isme, görünüşe ve daha ötedeki başka bir şeye dönüşmeye çalışıyoruz. Kimimiz ise inatla bunu reddederek kıpırdamadan hayata devam ediyoruz.

Oysa eğilmeyen, bükülmeyen bir gerçeklik yaşamın her alanını kaplıyor. Kozalarda insanlar bunlardan kopuk gibi kendi içsel yaşantılarını ve akıl dünyalarını sürdürüyor. Uyanmak gerek dendiğinde gözler sıkıca açılıyor, dudaklar alaycı bir şekilde kıvrılıyor ve bir iki espri patlatılıyor, kafalar sallanıp gidiliyor.

Zaman akıp gidiyor. Sermayeler tükeniyor. Sessizlik ve hareketsizlikse bu yüzyılda gizleniyor. İnsanlar toplumun baskısıyla sessiz ve hareketsiz saf gözlem halinde kalmaktan çıkarılıyor. İşler artıyor, insan kayboluyor, küçük aklın sahasında yaşayan insan gerçekliği nefes ve nefes kaçırıyor. Sadece ölürken, ölürken açılıyor ve ne muhteşem bir senfoni patlamış mısır çigneyerek ve bağırtıyla konuşarak kaçırdığını farkediyor.

Küçük insan dinlemiyor ne ağacı, ne kuşu, ne geçen arabaların sesini, ne kendi kalbinin atışını... Hatta şu an bu yazıyı okurken bile kendi aklının yorumlarını dinliyor yazıyı dinlemiyor.

Küçük insan tüm mutluluğu almış sırtına, elinde sıkıca taşıyor. Mobilyaları, podları en gelişmiş arabaları ve küçük dünyasıyla küçük adam zamanı bir gölge gibi yaşayıp ölüp gidiyor.
    Sonra dönüp huzursuz soruyor: "Ben kimim? Neden varım? Nereye gideceğim? Ölünce ne olacak?" Sorular cevaplanmıyor; gerçeklik cevaplanmıyor. GERÇEKLİKTE SORU YOK!!

aLıntı

GerçekLikte Soru Yok! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İletişim ve Gerçeklik

İletişim ve Gerçeklik

İLETİŞİM VE GERÇEKLİK İletişim kaotik bir süreç. Anlaşılmak, anlatmak insanoğlunun en önemli dertlerinden birisi olagelmiştir. Bazı iletişimciler, iletişim mesajlarının 6 yaşındaki bir çocuğun zekasına göre kurgulanması gerektiğini söylemektedirler. Hz. Mevlana ise, senin ne söylediğin değil, muhatabının ne anladığı önemlidir der. İster istemez bu kaotik durum insanı zorlamakta ve onu eşya ve...
  2. tüm gerçekliği ile adminlerin hayatı

tüm gerçekliği ile adminlerin hayatı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. derdim yok ama sorum var

derdim yok ama sorum var

Kizlar size bir sorum var Iki kisi konusuyor biri kiz biri erkek, bi sarki caliyor ve kiz oglana diyor ki : hatirliyormusun bu sarkiyi Oglan : hatirlamazmiyim Kizda bunu üsütne göz göze gelmistik bu sarkida, derse sizde bunun anlami ne ?? Ben cözemedim kiz benim yakin arkdasimin kiz arkdasi oglan suan askerde ve konustugu oglani tanimiyorum ben. Lütfen yardimci olun kafamdaki bu soru...
  4. Nurgül Yeşilçay "bakıcı sorunum yok" dedi

Nurgül Yeşilçay "bakıcı sorunum yok" dedi

nurgül yeşilçayın oğlunun bakıcısı, son haberleri ne diye merak edenler buraya arkadaşlar. Güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay, son dönemlerde oğlunun eski bakıcısı ile gündeme geldi. Bakın Nurgül Hanım bu konuda neler demiş Melek'ler. Nurgül Yeşilçay, önceki akşam oğlu Osman Nejat ve menajeri Gülistan Tartar ile Bebek Özgür Şef'te yemek yedi Keyifli bir akşam yemeğinin ardından mekan...
  5. soru

soru

merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.bir sorum olcak şuan açıkta olan arkadaşlar varsa

Sayfayı Paylaş