gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Giresun Üniversitesi

Konu, 'Üniversiteler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Üniversitemizin temeli 1962 yılında Kız Öğretmen Okuluyla atılmıştır. 1976 yılında Eğitim Enstitüsüne dönüştürülmüş, 1982 yılında iki yıllık Eğitim Yüksekokulu olarak KTÜ Fatih Eğitim Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılında da Eğitim Fakültesi halini almıştır. 1976 yılında MEB’na bağlı olarak açılan Meslek Yüksekokulu, 1982 yılında KTÜ Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Sağlık Yüksekokulu 1992 yılında ön lisans düzeyinde öğretime başlamış, 1996 ylılında lisans düzeyinde KTÜ’ye bağlı Sağlık Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür.
    Tirebolu Meslek Yüksekokulu, KTÜ rektörlüğüne bağlı olarak 1994-95 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir.

Fen-Edebiyat Fakültesi 1998 yılında KTÜ rektörlüğü’ne bağlı olarak kurulmuştur.

Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu, 1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mart 2003’te kurulmuştur.

Alucra Meslek Yüksekokulu, 2005 yılında Cumhuriyet Üniversitesine bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

Tıp Fakültesi 27 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur.

AKADEMİK BİRİMLER

Eğitim Fakültesi
    Fen-Edebiyat F.
    İ.İ.B.F
    Tıp Fakültesi

Sağlık YO
    Meslek YO
    Tirebolu Meslek YO
    Şebinkarahisar MYO
    Alucra MYO

http://www.giresun.edu.tr/

Giresun Üniversitesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Giresun!

Giresun!

giresunun ünlüleri giresun ünlüleri giresun doğumlu ünlüler karadeniz bölgesinin halk oyunları
  2. Giresun Karşılaması

Giresun Karşılaması

davul zurna giresun karşılaması giresun davul zurna karadeniz karşılama çandır karşılaması oyunu Karadeniz Bölgesi halk oyunları bazı ince ayrıntı farklılıkları dışında genelde birbirine benzerler. Bölge halkı kıyısında yaşadığı deniz gibi hareketli ve coşkundur.Oyun ve türküleri de kendilerine uygundur.Giresun oyunları içinde en önemlisi Giresun Karşılaması ve horondur. Horonu erkekler yine...
  3. Giresun Coğrafyası

Giresun Coğrafyası

giresun coğrafyası Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümünde yer alan Giresun ili, 37, 50 ve 39 12 doğu boylamları ile 40 07 ve 41 08 kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır.İl doğusunda Trabzon ve Gümüşhane, batısında Ordu, güneyinde Sivas ve Erzincan, güneybatısında yine Sivas illeriyle komşu olup, kuzeyi Karadeniz ile kuşatılmıştır. Giresun ili, 6934 km karelik yüzölçümü ile ülke...
  4. Giresun Tarihi

Giresun Tarihi

Denize doğru uzanan ve karşısında Doğu Karadenizin yegâne adasının (Giresun adası, Aretias, Ares, Areos Nesos, Puga) bulunduğu bir yarımadanın üzerinde yer alır. Yarımadadaki kale yerleşmenin çekirdeğini oluşturmuştur. Eski adı Kerasus olup bugünkü adı da bu kelimeye dayanır. Kerasusun civarda bol miktarda yetişen kirazdan geldiği rivayet edilir. Bir başka kaynağa göre bu isim, yarımadanın...
  5. Giresun melekleri

Giresun melekleri

Giresun lu arkadaşlarımız varmı acaba onlar la tanışmak konuşmak isterim bende bir giresun lu olarak

Sayfayı Paylaş