gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Global Yatırım: Danıştay'ın kararı ara karar niteliğinde

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Global Yatırım Holding, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun İzmir Limanı ihalesine ilişkin verdiği yürütmenin durdurulması kararının “ara karar” niteliğinde olduğuna işaret ederek, Danıştay 13. Dairesi'nin davanın esasını inceleyerek karara bağlayacağına dikkat çekti. Global Yatırım Holding’den yapılan açıklamada, İzmir Limanı’nın, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından “İsletme Hakkı Devri” yöntemiyle 49 yıllığına özelleştirilmesi amacıyla 3 Temmuz 2007 tarihinde düzenlenen ihalede; Global Yatırım Holding - Hutchison Ports ve Ege İhracatçı Birlikleri Ortak Girişim Grubu’nun, 1 milyar 275 milyon dolarlık teklifle birinci olduğu hatırlatıldı.

TCDD-İzmir Limanı ihalesi ile ilgili olarak “Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun yürütmeyi durdurma kararı verdiği” yönünde haberler üzerine yapılan açıklamada, “Şirketimiz söz konusu davanın tarafı olmadığı gibi, ihaleyi yapan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından da ihalenin iptali yönünde şirketimize herhangi bir bildirim yapılmamıştır” denildi.

Yapılan ihalenin iptali amacıyla Danıştay nezdinde açılan davalarda Danıştay 13. Dairesi söz konusu ihale kararının yürütmesinin durdurulması taleplerini reddettiğine dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi:

“Danıştay 13. Dairesi’nin verdiği karara yapılan itirazları değerlendiren Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yürütmenin durdurulması kararı vermiştir. Türk İdari Yargı Sisteminde yürütmenin durdurulması konusunda verilen kararlar “ara karar” niteliğinde olup bundan sonraki süreçte Danıştay 13. Dairesi davanın esasını inceleyerek karara bağlayacaktır.

İzmir Limanı’nın özelleştirilme süreci T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın öngördüğü şekilde devam etmektedir.”

ANKA

Global Yatırım: Danıştay'ın kararı ara karar niteliğinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kararlar kibrittir..

kararlar kibrittir..

Adamin biri bilge bir kral olmakla un salmis olan kralin yanina gider. Krala sunu sorar 'Efendim soyleyin bana hayatta ozgurluk var midir? 'Kral 'Elbette' der,'Kac bacagin var senin? 'Adam soruya sasirarak 'Iki efendim' der. Kral 'Pekala, tek bacaginin ustunde durabilir misin? ''Elbette' diye cevap verir adam. Kral 'O halde hangi bacagin ustunde duracagina karar ver'. Adam biraz dusunur ve...
  2. Yüksek Hakem Kurulunun kararının niteliği

Yüksek Hakem Kurulunun kararının niteliği

yüksek hakem kurulu kararları Madde 55 - Yüksek Hakem Kurulu kararları kesindir ve toplu iş sözleşmesi hükmündedir.
  3. Karar Veremiyorummm

Karar Veremiyorummm

en iyi bebek arabası hangisi stokke bebek arabası stokke türkiye Bu uc renk arasinda kararsiz kaldim kizlar..Sizce hangisi guzel?
  4. ayrılık kararı

ayrılık kararı

merhaba kızlar uzun zamandır burdayım hep hamile kalmak için ugraşırdım ama bugün :( bugünü hayatımdan hiç çıkarmıycam boşanma kararı aldım sebep derseniz belki güleceksiniz ama gerçekten komik neymiş sahura nie kalkmadım olay bu sabah uyandı ağzına geleni söyledi oda yetmezmiş gibi vurdu bana:( aslında bizimki başka sorunlar ailesiyle 2 yıl yaşadım ama yaşamak dense en sonunda ipler koptu...
  5. koruma kararı

koruma kararı

merhaba ben 2 aylık evliyim evliliğimin 1. ayında eşimden şiddet görmem, eşimin beni zorla yanında tutması ve tehdit gerekçeleriyle eşim hakkında suç duyurusunda bbulundum ve o tarihten sonra ayrı yaşamaya başladık .ben şikayet dilekçemden 2 gün sonra pişman olup şikayetimi geri çekmek istedim ancak şikayette bulunduğum savcılık dilekçeyi merkeze gönderdiğini söyledi ve ben dilekçe yazıp...

Sayfayı Paylaş