gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Gonal F ne kadar süre kullanılır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gonal f nedir,kısırlık tedavisinde gonal f kullanımı,tüp bebek tedavisinde gonal f kullanımı,gonal f kullanıp hamile kalanlar,gonal f hakkında bilgiler Follitropin alfa kadınlarda yumurtalıklarda daha fazla yumurta oluşmasını sağlar. Bu özelliğinden dolayı kısırlık tedavisinde, gebe kalmaya yardımcı olmak için kullanılır.
    Follitropin alfa vücutta doğal olarak oluşan bir hormonun insan yapımı olan formudur. Bu hormon yumurtlamayı (ovülasyonu) düzenler. Follitropin alfa kadınların yumurtalıklarındaki yumurtaların çoğalmasını ve gelişimini düzenler.
    Follitropin alfa aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:
    yardımla üreme teknolojilerine tabi tutulan kadınlarda bir çok folikülün gelişmesinin sağlanması;
    üreme hormonlarının (FSH ve LH) vücutta çok düşük düzeyde üretilmesine bağlı olarak yumurtlaması olmayan kadınlarda yumurtlamanın sağlanması;

g.jpg

Adetin 2-4. günü başlangıç ultrasonla bakılıp kan tahlilleri de çıkınca tüp bebek tedavisine başlanarak yumurtalıkları uyarıcı iğneler (, Puregon, Gonal-F ,Menogon,) başlanır. İğnelerin her gün aynı saatte yapılması gerekir .Günlük doz ayarlamaları öğleden sonra belirlendiği için Gonal-F, Puregon, Menopur Menogon dozunu her gün saat 15:00-19:00 arasında yapılması istenir . Doktorun ultrasonla bakıp yumurtalarınızın büyümesini takip etmesine göre yaklaşık 6-7 gün kadar adetinizin 9-10.cu gününe kadar bu yumurtalıkları uyarıcı ilaçlar kullanılır.

Tüp bebek tedavisinde yumurtalar olgunlaşıp çapı 15mm’nin üzerinde olunca 3 veya daha fazla folikül 17mm’nin üzerine ulaştığında ve kan da E2 değeriniz 500 pg/ml’den fazla olunca HCG işlemi uygulanarak yumurtaların çatlaması için iğne yapılır. Bu iğnenin yapılmasındaki amaç yumurtaların çatlaması değil olgunlaşmalarını sağlamak ve çatlamadan toplamaktır. Genellikle çatlatma iğnesi HCG vurulduktan 36 saat sonra yumurtaların toplama işlemi yapılır. HCG uygulama saatleri son derece önemlidir. Doktorun dedikleri saatlere mutlaka harfi hafine uymalısınız.

Gonal F ne kadar süre kullanılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne Kadar Süre Koşmalı?"

Ne Kadar Süre Koşmalı?"

kaç dakika koşmalı günde ne kadar koşmalı koşarken nabız kaç olmalı km günde km koşmalıyız Ne de olsa, belirli amaca yönelik yapılan koşuların kuralları olmalı. Bu kuralların başında, aşırı enerji sarfederek hiç durmaksızın uzun mesafelerde koşmamak yer alıyor. Çünkü hedefli bir koşu planında, koşunun süresi değil, ne kadar düzenli aralıklarla yapıldığı önem taşıyor. Kısacası, vücudunuzu...
  2. aşılama gonal f kullananlar

aşılama gonal f kullananlar

aşılama aşılama yapan varmı sonuç aldınızmı çok korkuyorum nasıl yapılıyor
  3. Gonal-f kullan varmı?????

Gonal-f kullan varmı?????

Selam melekler; Ben 5 yıllık evliyim. Daha önce bir gebelik geçirdim. Ama 5 aylıkken onu kaybettim.Uzun zamandır bebiş istiyorum ama olumlu sonuç alamadım. 2 defa klomen kullandım birinde yumurta çatlatma iğnesi oldum diğerinde kendiliğinde yumurtanın çatlamasını bekledim.Ama sonuç olumsuz oldu. 1 sene kadar tedaviye ara verdim. Geçen ay tekrar tedaviye başladım. Dün gonal - f adında yumurta...
  4. Gonal-F  Nedir?Nerelerde Kullanılır?

Gonal-F Nedir?Nerelerde Kullanılır?

bu konu;yumurtlamaya yardımcı ilaçlar,gonal f hakkında bilgiler vermektedir Follitropin alfa kadınlarda yumurtalıklarda daha fazla yumurta oluşmasını sağlar. Bu özelliğinden dolayı kısırlık tedavisinde, gebe kalmaya yardımcı olmak için kullanılır.Yumurtlaması olmayan ve klomifen sitrat'la tedaviye cevap vermemiş kadınlarda yumurtlamayı sağlamak üzere kullanılabilir.Tüpte dölleme gibi...
  5. UYGUN FİYATA GONAL F 450

UYGUN FİYATA GONAL F 450

ARKADAŞLAR ELİMDE BİR ADET HİÇ AÇILMAMIŞ GONAL F 450 KALDI. TEDAVİM HENÜZ BİTTİ. 240 LİRAYA ALDIM. 200 LİRAYA VERMEYE HAZIRIM. ESKİŞEHİRDE OTURUYORUM.

Sayfayı Paylaş