gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Görme Engelliler Rüya Görebilir mi?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

görme engelliler, rüya görürler mi, mümkün mü, nasıl görürler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Her insan rüya görür.Görme engelliler bile..Yalnız bazı farklılıklarla..

Görme engelli insanlar da gün içinde gözleri dışında elde ettikleri duyuları kullanabilir ve bu sayede rüyalarında bu duyularından elde ettiği deneyimleri görebilmektedir. Fakat bu rüyalar görsel olarak hiç bir şey içermezler.

Eğer kişi görme duyusunu 5 yaşından önce kaybetmiş ise rüyalarında yine görsel hiç bir şey göremez. Ama Amerika’da 6 yaşından önce görme duyusunu kaybeden 5 çocuğun bazı görselleri gördüğü saptanmıştır. 5 yaşından sonra görme duyusu kaybedilirse o yaştan sonra elde edilen görme rüyaları daha da görsel hale getirebilmektedir. Doğuştan kör olan birinin rüyasında herhangi bir obze veya canlı görmesi kesinlikle imkansızdır.

2. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    hmm... emegine saglik

Görme Engelliler Rüya Görebilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Görme Engelliler Bilgisayar Başinda

Görme Engelliler Bilgisayar Başinda

Bursa'da, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 'görme engelliler için konuşan bilgisayar işletmenliği' kursu açılırken, 100 görme engelliye de konuşan saat ve beyaz baston hediye edildi. Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi'nde yapılan törende çok sayıda dernek ve protokol üyesi bir araya geldi. AK Parti...
  2. Görme Engellilerin Eğitimleri

Görme Engellilerin Eğitimleri

Görme Engelli Eğitimleri A- Görme Özürlü Öğrenciler İçin Özel Eğitim Okullarına Başvuru ve Kayıt Koşulları Ülkemizde 15 görme engelli ilköğretim okulu bulunmakta olup, hepsi de yatılı ve gündüzlüdür. Özel Eğitim Almak İçin Başvurulacak Kurumlar • Millî Eğitim Müdürlüğü, • Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, • Özel Eğitim Kurumları, • Özel Özel Eğitim Kurumları. Kayıt...
  3. Görme engelliler için film

Görme engelliler için film

Elazığ'da, düzenlenecek '2. Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'nde görme engelliler için de film gösterilecek. Elazığ'da, 2-6 Mayısta, ''2. Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'' düzenlenecek. Elazığ Sinema Derneği Başkanı Serdar Kara, yazılı açıklamasında, geçen yıl ilkini düzenledikleri festivalde filmleri, sinema oyuncularını ve yönetmenleri Elazığlı sanatseverler ile buluşturduklarını, bu...
  4. Görme engelli Yusuf'un başarısı....

Görme engelli Yusuf'un başarısı....

engellilerin başarıları görme engellilerin başarıları engelli bireylerin başarısı engelli Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, doğuştan görme engelli Muhammet Yusuf Sarıgöz, Öğrenci Seçme Sınavında (ÖSS) yabancı dil puan türünde aldığı 336.534 puanla Türkiye 25. oldu. Hacettepe Üniversitesinde İngiliz dili eğitimi almak isteyen Sarıgöz, altınla ödüllendirildi. Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü...
  5. Auramızı Görebilir miyiz

Auramızı Görebilir miyiz

melekleri görebilirmiyiz aura , nedir, rengi, ışık, evrendeki herkesin aura rengiyle ilgili yazımız burada arkadaşlar Canlıların etrafını saran enerji ışınları vardır, bu enerji, bedenin ruhsal ve fiziksel anlamda koruyucu kalkanıdır. Bu kalkana AURA diyoruz. Evrende ki her canlının kendine özel AURA rengi vardır. Reiki çalışmalarında , FİZİK DIŞI BEDEN olarak da bilinen, enerji bedenimiz...

Sayfayı Paylaş